Musime se rozejit, i kdyz oba nechceme?

Anonymní
10.10.20 23:33

Musime se rozejit, i kdyz oba nechceme?

Ahoj,
doufám, že byste mi mohli pomoct. S přítelem jsme už tři roky a našli jsme v sobě spřízněné duše, byla to láska na první pohled. Bohužel, před asi rokem nakousnul téma, že by chtěl v blízké budoucnosti děti, protože je to jeho životní touha. Jelikož je mezi námi rozdíl 8 let, tak je asi přirozené, že já po dětech ještě netoužím a v příštích pár letech je rozhodně neplánuju. Od té doby tenhle problém řešíme, ale zatím jsme to pokaždé nějak vyřešili/odsunuli. Teď už mi ale sdělil, že to nechce nějak posouvat a že v blízké budoucnosti by ty děti chtěl, jenže já ještě studuju a navíc ten pud zatím nemám. Zdá se, že se v této oblasti asi nedohodneme a hrozí rozchod, což ani jeden z nás nechce a oba bychom to těžce nesli, hlavně tedy já.
Proto bych vás chtěla poprosit o jakoukoli radu, jak zachránit náš vztah, jsme už úplně zoufalí.
Děkujeme oba.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
899
10.10.20 23:33

Kolik vam je let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 23:37

Kam spěchá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
10.10.20 23:44

Tak směrodatný je váš věk. Pokud chcete spolu zůstat, holt se budete muset dohodnout na nějakém kompromisu. Ty ještě studuješ, to je dost pádný argument, proč ještě nechceš dítě mít. Ale bylo by asi dobré si udělat nějaký plán. Kdy budeš mít dostudováno? Pak chápu rok dva praxi, ale po ní už bys s dítětem otálet neměla, pokud nechceš o partnera přijít. Předpokládám, že to ti bude mezi 25 - 30 lety a to je na první dítě optimální věk.
Předpokládám teda, že finanční zajištění a bydlení vyřešeno máte…Pokud ne, je nutné ještě prodebatovat tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 23:46

@nakreslenypanacek No, on vždycky říkal, že je to jeho žiovtní priorita, už od dětství. Řekl mi, že se necítí bez toho kompletní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60546
10.10.20 23:53

Nenechat se tlačit do něčeho, co nechceš.. Tohle je hodně zásadní rozhodnutí na celý život.. Pokud ještě studuješ, máš nejspíš na děti čas :think: bude muset asi ustoupit, nebo rozchod.. Moc jiných možnosti není :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
10.10.20 23:58

Studuješ. A je ti 18 nebo 25? Budeš mít školu hotovou za rok, nebo za 5 let? To je hrozně důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 23:59

@pe-terka No, on právě teď je v tom období na první dítě akorát tak na té hranici… Zajištěný je. To bude tím naším věkovým rozdílem. Nikdy to zatím ale nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.20 00:07

@pe-terka No, já děti orientačně plánuju tak za 7 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
11.10.20 00:18
@MalaBeruska píše:
@pe-terka No, já děti orientačně plánuju tak za 7 let.

no a jak jste na tom teda věkově? Je zásadní, jestli je ti 19 nebo 25. A jemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
11.10.20 00:18
Citace] @MalaBeruska píše:
@pe-terka No, on právě teď je v tom období na první dítě akorát tak na té hranici… Zajištěný je. To bude tím naším věkovým rozdílem. Nikdy to zatím ale nebyl problém.

A to je kolik?
Ja být tebou bych do studovala a měla alespoň rok dva praxe, nez bych šla na mateřskou. Jak půjdeš po škole na mateřskou, tak se vrátíš nejdřív za dva roky, ne-li později, pokud tě ukeca ještě na druhé. To už pak zaměstnavatel bere, že ty znalosti že školy pomalu nemáš. Jestli nestudujes něco fakt žádaného, nebo nebudeš mít aspoň částečný úvazek při mateřské, tak budeš mít těžší pozici na trhu práce, protože čerstvý absolvent ty vědomosti ještě v hlavě má, u tebe se bude předpokládat, že už spis ne.
Pokud to přítel neakceptuje, tak problém je na jeho straně, neměl čekat s dětmi do pozdějšího věku a hledat si věkové výrazně mladší pritelkyni. Tobě to podle akorát zkazí start do profesního života a pokud byste se rozešli, alimenty a mizerné placená práce ti růžovou budoucnost nezajistí. Absolventů VŠ je dneska taky hromada, takže představa, že se za pár let s výškou v pohodě někde uplatnis je mylná, pokud zrovna nebude zase málo lidí na trhu práce a to ty teď nemůžeš vědět.
Lepší je se teď rozejít, ty ještě v pohodě někoho najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
11.10.20 00:19

@MalaBeruska kolik je Tobě? 7 let je dlouhá doba, to bych čekat nechtěla. Je to i tím věkovým rozdílem. Tohle moc řešení nemá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
11.10.20 00:22

No, jestli chcete vztah zachránit, tak budete muset oba pochopit, že nejde hrát na „já plánuju“, „on chce“ a přetlačovat se, čí „já chci“ zvítězí, ale musíte najít nějaké „my plánujeme, my chceme“, na kterém se shodnete.
Děti lze mít i při studiu, pokud po nich partner tak touží, předpokládám, že mu nebude dělat potíže vzít na sebe tak velkou část péče, jaká bude potřeba, abys mohla dostudovat. Prostě se bavte o variantách, možnostech a hranicích, za které jít nechcete. Když si budete oba striktně stát na svém „takhle, nebo nic“, tak vztah nezachráníte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
11.10.20 00:28

Lidi, kteří se oba nechtějí rozejít, se nerozejdou. :nevim: ;)
Jinak jsi pořád neřekla, kolik let vám je. Řešení je, že buď jeden z vás ustoupí nebo se rozejdete. Pokud je příteli přes 30, nedivím se, že nechce čekat na první dítě do 40.
Pokud ty dítě ale nechceš, tak si ho nepořizuj.
Jen pozor, mám v okolí hned několik příkladů toho, kdy se pár rozešel, protože jeden už chtěl dítě a druhý ne. Ten, co to dítě chtěl, si do roka pořídil dítě s někým jiným a ten původní partner si rval vlasy, jak to podělal, a že přišel o životní lásku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.10.20 00:38

Navíc 8 let není žádný věkový rozdíl. My jsme s manželem od sebe 10 let. V pohodě jsme se na dítěti a dalších důležitých věcech dohodli. Musíte najít kompromis a jestli se opravdu rozejít nechcete tak ten kompromis najdete a nerozejdete se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama