Musíte rovnátka nosit do smrti?

Anonymní
14.10.20 17:12

musíte rovnátka nosit do smrti?

Zdravím holky, mám dotaz ohledně rovnátek. Která jste nosila rovnátka nebo vaše děti, musely jste po srovnání prakticky navždy nosit takový ten srovnavač? Co si pamatuju z dětství, nikdo z mých přátel po srovnání zubů nic takového nosit nikdy nemusel, jakmile se dokončilo srovnání, tak tečka a i dneska mají zuby jak z reklamy. No a nyní poptávám rovnátka v zahraničí (začaly se mi křivit zuby po předchozím srovnání v ČR, ale jsem trochu komplikovaný případ), a zubař mi narovinu řekl, že prostě srovnávač na noc až do smrti. Když jsem to hledala na netu, prakticky na všech zahraničních webech (US a UK) o rovnátkách lidé řeší, že i oni nosí rovnátka už napořád, a když to flákali, srovnané zuby se jim znovu začaly křivit. Měli mí známí prostě jen mega štěstí, že se jim zuby nezačaly křivit? :? Zubař mě tím doopravdy zaskočil a když si představím, že ve svém věku mám před sebou buď život s křivýma zubama nebo doživotní rovnátka na noc, tak je mi popravdě do breku. Prosím anonym zdravotní info

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
229
14.10.20 17:24

Mně sundal zubař rovnátka před 16 lety a občas na noc rovnátka nosím, nechci aby se zuby vrátily. Znám hodně lidí, kteří se vykašlali na nošení vyndávacích a zuby se posunuly. Já jsem neměla křivé, ale mezery. Když doktor sundával, říkal jak jsou na 1,5 roku, ale alespoň 1 týdně je nasadím, nechci riskovat, že by rovnátko nešlo nasadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12669
14.10.20 17:29

Mela jsem.je v puberte a nenosim nic uz dlouho. Mirne se mi souply zpet, ale ne dramaticky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
14.10.20 17:29

Mně tenkrát zubař řekl, 2 roky nosit ta vyndavací 24 hodin denně a poté stále na noc. Na spodní zuby mi nalepil drátek, který je měl držet pospolu, aby se nerozjely. Vyndavací rovnátka jsem po roce ztratila a drátek se mi po pár letech odštípnul. Je to 14 let, co mi rovnátka sundali a zuby mám rovné. Malinko se asi pohnuly, ale žádná katastrofa. A to jsem měla špičáky o řadu výš,, tzv. kančí zuby" a spodní přes Sebe. Kvůli tomu mi 4 zuby vytrhl a na jejich místo posouval ty ostatní. Ale normální to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
14.10.20 17:33

Měla jsem fixní a o 4 zuby kvuli nim přišla aby se mi mohly zuby krásně srovnat a po sundání jsem nic nenosila a zuby se začaly zase mírně křivit tak jsem upalovala rychle zpět k zubaři a nosím tak jednou týdně takovou dlažku aby se mi udržel současný tvar zubě, podle mě už napořád

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
14.10.20 17:43

Přítel si je nechal nasadit až v dospělosti, na noc má napořád vyndávací. Zatím je nosí denně, ale předpokládám, že časem morálka trochu klesne a zkusí j enosit jen občas. Riziko, že se ty zuby bez rovnátek zas posunou, je tam vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 17:52

Aha děkuju všem, tak vidím, že nosit je dlouhodobě není zas až taková výjimka. Ale aspoň mám naději, že to nebudu muset poctivě dělat každou noc :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
6826
14.10.20 18:42

Dcera delane v dospelosti, v zahranici a musi je mit na kazdou noc, taky uz celozivotne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
908
14.10.20 18:55

Ano, v podstatě na noc „na doživotí“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
14.10.20 19:06

Měla jsem fixy až v dospělosti a po sundání ty udržovací na noc. Měla jsem je každou noc, poctivě, dobře 10 let. Pak přišly děti. Hlavně po tom druhém (jsou krátce po sobě) jsem hodně vynechávala a zuby se začaly křivit. Věřím, že i změny vazů v době kolem porodu pomohly. Spodní se mi zlomily, tak tam už to nezachráním. Ale horní ještě mám a snažím se hlídat si to, abych alespoň půlku týdne jsem je měla, když už ne každý den - jinak cítím, že nejsou (po nasazení to pak bolí). Takže asi taky až do důchodu, resp. do klapaček :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
14.10.20 19:21

Manželovi tam nechali zezadu takový drátek. Je to deset let. Asi před pěti se mu ten drátem „rozštípl“ a on si to nešel spravit. Teď se mu dělá mezera mezi předníma zubama :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7024
14.10.20 20:08

Asi záleží o jakou vadu se jedná.
Měla jsem rovnátka necelý rok, pak 2 roky vyndávací a od té doby nic. Zuby se nevrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
14.10.20 20:14
@Anonymní píše:
Zdravím holky, mám dotaz ohledně rovnátek. Která jste nosila rovnátka nebo vaše děti, musely jste po srovnání prakticky navždy nosit takový ten srovnavač? Co si pamatuju z dětství, nikdo z mých přátel po srovnání zubů nic takového nosit nikdy nemusel, jakmile se dokončilo srovnání, tak tečka a i dneska mají zuby jak z reklamy. No a nyní poptávám rovnátka v zahraničí (začaly se mi křivit zuby po předchozím srovnání v ČR, ale jsem trochu komplikovaný případ), a zubař mi narovinu řekl, že prostě srovnávač na noc až do smrti. Když jsem to hledala na netu, prakticky na všech zahraničních webech (US a UK) o rovnátkách lidé řeší, že i oni nosí rovnátka už napořád, a když to flákali, srovnané zuby se jim znovu začaly křivit. Měli mí známí prostě jen mega štěstí, že se jim zuby nezačaly křivit? :? Zubař mě tím doopravdy zaskočil a když si představím, že ve svém věku mám před sebou buď život s křivýma zubama nebo doživotní rovnátka na noc, tak je mi popravdě do breku. Prosím anonym zdravotní info

Mela jsem zuby hodne krive-eovnatka jsem měla 2.5roku..pak sundavaci vrchni jsem měla nosit cely den a vyndavat jen na jídlo, spodní jen s vrchníma na noc protoze tam jsem měla nalepeny retencni dratek..mam je sundane 3 roky a kdyz si je tři čtyři dny nevezmu tak mi dva zuby delaji porad neplechu a lezou nahoru, pak po dvou dnech nošení na noc jsou zpět.. takže já jsem smírena s tim ze je mám na furt…můj manžel (44let) tak ten je má sundane asi rok a nenosí je téměř vůbec a ma zuby krasne rovný furt 8o talze jak kdo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 22:44

@NicknackEK díky moc, máš to moc krásně srovnané! No doufám, že budu patřit mezi lidi, co to každou noc mít nemusí :? To že vidíš rozdíl už po čtyřech dnech to je pomalu neskutečné, nevěřila bych, že se zuby tak rychle pohnou. U mě to trvalo roky, a to jsem si myslela, že mám bůhvíjak specifickou vadu 8o

• Citovat
  • Nahlásit
38
14.10.20 22:47
@Anonymní píše:
@NicknackEK díky moc, máš to moc krásně srovnané! No doufám, že budu patřit mezi lidi, co to každou noc mít nemusí :? To že vidíš rozdíl už po čtyřech dnech to je pomalu neskutečné, nevěřila bych, že se zuby tak rychle pohnou. U mě to trvalo roky, a to jsem si myslela, že mám bůhvíjak specifickou vadu 8o

Projeví se mi to už za jednu noc-resp.rano mam zuby v řadě, vecer po celém dnu ho mám uz s mezerou nahoře.. zkusím vyfotit..ale mám to prý az extrémní.. strašně jsem trpěla kdyz mi rovnatka nasadila-za jeden den se mi zuby dokázaly poskládat téměř do řady a pak se to do další kontroly jen ustalovalo…a takto pokazde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama