Mušky podobné klíštěti

5324
26.6.13 15:07

Mušky podobné klíštěti

Je tu nějaký znalec? Zajímalo by mě, jak se odborně jmenuje muška, kterou určitě taky znáte z lesa. Je to létavý hmyz, dost podobný klíštěti nebo pavoučkovi. Když sedne na kůži, jde dost špatně „odpinknout“, drží se prostě jako klíště :lol:. Mně to nikdy neštíplo nebo nekouslo, je to jen takové nepříjemné, jak to jde špatně shodit z těla pryč.

V sobotu jsme byli v lese a těch mušek tam bylo plno. Bohužel, jedna muška zůstala dceři ve vlasech přes noc, našla jsem ji až druhý den ráno. A dcera má teď hlavu plnou ošklivých kousanců, není to jako nalité štípance, ale vyloženě krvavé kousnutí. Proto mě teď zajímá, co je to za hmyz a jestli to nepřenáší nějaké nemoci :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16312
26.6.13 15:11

Kloš jelení :)
Mrkni na to, jestli jsem se trefila. Taky už jsem se po tom kdysi pídila, co že to vlastně je za havěť :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
26.6.13 15:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
26.6.13 15:12

@pavlliina Pozdě jsem to odeslala. :P A koukám taky bíglomilka. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36861
26.6.13 15:14

No fujtajbl - to je takove to, cemu se rika „muchnicka“? mala bodava muska, na kterou neplati zadny repelent?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
26.6.13 15:15

Jo! To je ono. Díky holky, já to gůglím už od pondělka, ale asi špatně :mrgreen:. Jsou to potvory protivné, ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
26.6.13 15:16

My tomu doma říkáme gumák. Ale nikde na netu jsem to jako „gumáka“ nenašla. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16312
26.6.13 15:17
@opinka píše:
Jo! To je ono. Díky holky, já to gůglím už od pondělka, ale asi špatně :mrgreen:. Jsou to potvory protivné, ach jo.

Taky jsem kdysi goooglila a zadávala všemožné názvy a slovní spojení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16312
26.6.13 15:18
@Litta píše:
My tomu doma říkáme gumák. Ale nikde na netu jsem to jako „gumáka“ nenašla. :mrgreen:

Můžu se zeptat, proč zrovna gumák? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
26.6.13 15:19

@Pudloslava My říkáme muchnička něčemu jinému. Tady ten kloš mě třeba nikdy neštípl, zato muchnička je mrcha hladná, tu už jsem živila mockrát :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12667
26.6.13 15:25

To je klos jeleni, tez pekny hnusak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
26.6.13 15:25

Kloš jelení.. Potvory :-D Někdy je chytne nás bafan, oni na něj vletí, shodí křídla a cizopasí..
Já je jednou chytla taky do vlasů ve vlaku, svině jedny, vymývala jsem je asi 3 hodiny… :zed: Nic mi nedělali, ale ten pocit, že máte nějakou havěť ve vlasech stojí za to.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
26.6.13 15:27

Jo, jo, kloš, muchnička je něco jiného.
Taky jsme si je jednou vybírali z vlasů ještě dlouho po návratu z lesa… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
26.6.13 15:30

Tak konečně vim, jak ty mrchy nazývat. My říkáme „malý rezatý mušky“… na chalupě jich taky máme a žerou jak sviňa :cert: Tak zamachruju na naše, že už jim „umim přijít na jméno“ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
26.6.13 15:34

8o 8o čumím, že ty ludry štípou, nebo pijou jak klíště? tak o to je to větší hnus, než jsem si myslela, taky jsem to měla párkrát ve vlesech, myslela jsem že se zblázním :roll: :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat