Reklama

Můstek - celokeramiku nebo metalokeramiku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adnil78
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 17.04.18 12:18
Můstek - celokeramiku nebo metalokeramiku?

Ahoj holky, jdu si pro radu a vaše zkušenosti. ;) Mám dočasný (pryskyřicový) můstek na předních zubech od 3 vlevo do 4 vpravo. Protože mi zároveň byla trhaná 2 vpravo a 4 vpravo, tak mám tento dočasný (vypadá krásně přirozeně) a v srpnu mi bude nahrazen novým. Mám se rozhodnout, jestli chci můstek metalokeramický za cca 39 tisíc nebo celokeramický za cca 60 tisíc. Když jsem se ptala lékaře, tak mi řekl, že oba dva jsou kvalitní jen ten keramický vypadá esteticky trochu lépe ale prý tak cca o 15%. Tak teď nevím. Zainvestovat do celokeramiky nebo si nechat vyrobit metalokeramiku, když rozdíl vzhledu je jen 15%? :nevim: Proto prosím o radu vás, které máte můstek na předních zubech o vaše zkušenosti a radu. Peníze na něj mám i když se mi úplně z nich vydávat taky nechce. A jak je to s kousáním? Já teď s tím náhradním jím tak, abych do ničeho tvrdého předními zuby kousnout nemusela. Takže jablko a podobně je teď pro mě tabu. Děkuji za vaše rady. :)

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11473 příspěvků 17.04.18 12:40

Kvuli prednim zubum bych sla do celokeramiky. mela jsem metalokeramiku na 5 a 6 a u dasne mi prosvital ten kov a nebylo to hezke. u prednich zubu bych toto neriskovala.

Heivka
Závislačka 2970 příspěvků 17.04.18 12:49

U předních zubů určitě celokeramiku. já mám metalokeramiku na horní pětce a dost to obarvilo dáseň. Na druhé straně mi budou dělat implantát taky na pětce a už tam půjde celokeramika, protože narozdíl od jeho „kolegy“ z druhé strany je tenhle vidět při úsměvu (mám na jedné straně drobnější zuby než na druhé, pusu mám naštěstí rovnou).

Future.Me
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 17.04.18 12:50

@Adnil78 ahoj. Ja tedy nemam mustek, ale na dvojkach a trojce mam korunky. Kdysi jsem mela taky pryskyricne, ale casem se prokousaly. Ted mam metalokeramicke, ale lituji, ze jsem nesla do keramickych. Ty metalokeramicke delaji sedou linku u dasni, opticky potom zuby nevypadaji tak pekne. Ja celkove nemam zadne „perlicky“ zuby, takze to neni zadna katastrofa, ale pri urcitem svetle si toho vsimne i manzel, takze to videt jde. Proste na tech prednich zubech bych nesetrila…

růžový achát
Závislačka 3968 příspěvků 17.04.18 13:01

Jsem zubní technik, Volba je jasná a to celokeramika. Rozhodně bych ale nedělala můstek v celku jako nějakou podkovu. Pochopila jsem to tak, že máš napreparované všechny frontální zuby???Chybí ti tedy 22- levá dvojka? Tak bych udělala můstek pouze na 21- pilíř-22 mezičlen- 23- pilíř. Druhá strana pokud je napreparovaná bych udělala 11- korunka samostatně, 12- korunka samostatně a pokud nahrazujete tu14, tak druhý můstek 13- pilíř- 14- mezičlen, 15 pilíř. Žadnou podkovu v celku by mne nikdo do huby nedonutil dát a to z jednoho prosteho důvodu, že při ztratě jskehokoliv pilířoveho zubu ( zánět dřeně atd. ) se můstek bude sundavat, a zpet ho už nokdo nedostane, proto je dnes i kvuli přesnosti krčkových uzávěrů a papile( dasni, ktera přiléhá ke krčku zubu) trendem dělat protetiku separé ( po jednotlivých segmentech).Jde o zručnost lékaře. Jinak do frontalního úseku je vhodné volit celokeramiku a te je nekoliko druhů. Buď je to emax- presovana keramika( esteticky je nejkrasnější) a nebo pálena na zirkonove frezovane konstrukci ( ta je pro svou pevnost vhodna i do postranních úseků, nebo ve frontalních - předních úsecích je vhodná tam kde ma pacient třeba černé pahýly a je potřeba překrýt a vyrušit tento defekt).Osobne tedy rozhodně celokeramiku a za tyto peníze bych vyžadovala ošetření pod mikroskopem a též výrobu proteticke prace pod mikroskopem kvůli spárám. Jinak rozdíl mezi metalo a celokeramikou je markantní a 15% si doktorka vycucala z prstu - je to hodně subjektivní nazor a neexistují na to žadné esteticke tabulky. Stejne tak jako jsem videla hnusnou celokeramiku, kterou bych nenasadila ani na plot u baraku a překrasnou metalokeramiku u ktere mi padla čelist a nemohla jsem se vynadívat. Záleží na dvou lidech, lekaři a technikovi,,, jejich umu :mavam:

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 17.04.18 14:26

Určitě celokeramiku. Váš lékař má zvláštní odhad procent esteticna :) I metalokeramicke práce můžou být nádherné, ale na přední zuby nedoporučuji.

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 17.04.18 14:26

Mám asi 5 let z metalokeramiky horní šestku a k tomu připojenou nástavbu za chybějící pětku. Je to krásný na pohled, ale trochu občas cítím ten vnitřní kov, který se dotýká zubu. Jinak je to zvenčí celé potažené keramikou. Také už bych volila celokeramiku.

bloesty
Kecalka 168 příspěvků 17.04.18 17:05

Souhlas s achátem a všemi přede mnou, určitě celokeramiku a určitě nedělat celý můstek v kuse.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama