Reklama

Muž, který se málo stará o rodinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.18 14:15
Muž který se málo stará o rodinu

Nedávno mi manželka řekla že se špatně starám o rodinu. Chvíli jsem si myslel že si dělá srandu a koukal jak puk, ale ona to myslela vážně.
Zkusím to popsat co nejobjektivněji.
Kdyč manželka pře deseti lety otěhotněla tak jsem nastoupil do nové práce, velmi náročné práce. Dělal jsem i 350h měsíčně, ale prostě potřebovali jsme peníze, dodělat dům…
Po půl roce jsem to vzdal a podnikal z domu. Měli jsem skoro stejně peněz jako když jsem chodil do práce, nebylo to nijak extra, ale těch 25 000kč čistého jsem měl. Navíc jsem byl pořád s rodinou. Mohl jsem pohlídat, přebalit, nakrmit… Žena si dodělávala VŠ, takže celá domácnost byla dost často pouze na mě.
Když jsme se rozhodli po roce a něco pro další dítě, nastoupil jsem do další práce. Tentokrát na vysokou pozici, velmi dobře placenou, s klasickou pracovní dobou 168h/ měs. Když mladšímu dítěti bylo půl roku chtěla jít žena do práce, protože jí to už doma 3 roky nebavilo. No zabalil jsem to teda v práci a šel na RD já. Vzhledem k tomu že moje podnikání jelo i po dobu mého zaměstnání tak jsem se na to jen napojil a v podstatě po započítání všech příjmů jsme s manželčiným platem na tom byli asi o 10 000kč měsíčně lépe. Jenže já měl stále dvě práce ( rd a podnikání).
za dva roky žena práci vzdala a byla žena v domácnosti. Všude bordel, žena vystresovaná, neuvařeno… Ale co byl jsem doma ( pracoval jsem z domu ) takže to můžu udělat já. A v tomto smyslu to pokračuje dalších skoro sedm let. Ráno stáváme s dětma a já jsem u nich, potom je žena zaveze do školy a školky a já jdu pracovat.
Ve škole a školce jsou do tři, já ve tři přestávám pracovat a buď se věnuju dětem ( už jsou docela velcí, takže to moc nevyžadují), úklidu, občas nějaká ta oprava, ale na to fakt moc nejsem. Na víkendy plánuju výlety a minimálně jeden den v týdnu někam jedeme.
Ano stane se že musím řešit odpoledne nějaký ten email, telefonát, ale prostě je to moje práce která nás živí, a živí velmi slušne. Dům komplet hotový a zaplacený, jezdíme 3× ročně na dovolenou ( celkem 4 týdny volna).
Celý život jsem nastavil tak abych tu byl pro svoji rodinu, nic jiného nemám, pendluju pouze mezi kanclem a dětma s ženou. Ale asi je to málo. Myslím si že manželka vůbec netuší jak to funguje jinde.
Její sestra to má tak že je celý týden doma s dítětem, její druh, který si ji nechce vzít jezdí z práce v pátek večer. Zajde do hospody a druhý den vyspává opici. Odpoledne jde dělat něco na zahradu a okolo jejich pididomu, který budou splácet až do důchodu. v neděli potřebuje odpočívat, protože pojede zase na týden do práce. Já nechápu že nevidí ten rozdíl…
Můj brácha to dělá podobně, pouze to po práci prokládá milenkama :zed:

Když měla žena letos kulaté narozeniny tak jsem několik měsíců předem přemýšlel co jí dát, nakonec to byl na zakázku vyrobený šperk, který jí seděl do sady. Wellnes pobyt a vstupenky pro ni a její kámošky na strip taneční šou ( z toho teda byla docela nadšená)

No před týdnem jsem měl narozky já. Oslavu nezorganizovala, dva dny před narozkama se mě zeptala co bych chtěl, já jí to řekl a ona to koupila ( kapodastr na kytaru asi za tři stovky) mladší syn už týden předem básnil o tom jakej bude dělat maminka dort… no nekonal se. Dort udělala až druhej den protože měla přijet tchýně.
Ani nevím proč to píšu, kašle na mě a já to vím. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

destik
Kecalka 102 příspěvků 29.04.18 14:21
@Anonymní píše:
Nedávno mi manželka řekla že se špatně starám o rodinu. Chvíli jsem si myslel že si dělá srandu a koukal jak puk, ale ona to myslela vážně.
Kdyč manželka pře deseti lety otěhotněla tak jsem nastoupil do nové práce, velmi náročné práce. Dělal jsem i 350h měsíčně, ale prostě potřebovali jsme peníze, dodělat dům…
Po půl roce jsem to vzdal a podnikal z domu. Měli jsem skoro stejně peněz jako když jsem chodil do práce, nebylo to nijak extra, ale těch 25 000kč čistého jsem měl. Navíc jsem byl pořád s rodinou. Mohl jsem pohlídat, přebalit, nakrmit… Žena si dodělávala VŠ, takže celá domácnost byla dost často pouze na mě.
Když jsme se rozhodli po roce a něco pro další dítě, nastoupil jsem do další práce. Tentokrát na vysokou pozici, velmi dobře placenou, s klasickou pracovní dobou 168h/ měs. Když mladšímu dítěti bylo půl roku chtěla jít žena do práce, protože jí to už doma 3 roky nebavilo. No zabalil jsem to teda v práci a šel na RD já. Vzhledem k tomu že moje podnikání jelo i po dobu mého zaměstnání tak jsem se na to jen napojil a v podstatě po započítání všech příjmů jsme s manželčiným platem na tom byli asi o 10 000kč měsíčně lépe. Jenže já měl stále dvě práce ( rd a podnikání).
za dva roky žena práci vzdala a byla žena v domácnosti. Všude bordel, žena vystresovaná, neuvařeno… Ale co byl jsem doma ( pracoval jsem z domu ) takže to můžu udělat já. A v tomto smyslu to pokračuje dalších skoro sedm let. Ráno stáváme s dětma a já jsem u nich, potom je žena zaveze do školy a školky a já jdu pracovat.
Ve škole a školce jsou do tři, já ve tři přestávám pracovat a buď se věnuju dětem ( už jsou docela velcí, takže to moc nevyžadují), úklidu, občas nějaká ta oprava, ale na to fakt moc nejsem. Na víkendy plánuju výlety a minimálně jeden den v týdnu někam jedeme.
Ano stane se že musím řešit odpoledne nějaký ten email, telefonát, ale prostě je to moje práce která nás živí, a živí velmi slušne. Dům komplet hotový a zaplacený, jezdíme 3× ročně na dovolenou ( celkem 4 týdny volna).
Celý život jsem nastavil tak abych tu byl pro svoji rodinu, nic jiného nemám, pendluju pouze mezi kanclem a dětma s ženou. Ale asi je to málo. Myslím si že manželka vůbec netuší jak to funguje jinde.
Její sestra to má tak že je celý týden doma s dítětem, její druh, který si ji nechce vzít jezdí z práce v pátek večer. Zajde do hospody a druhý den vyspává opici. Odpoledne jde dělat něco na zahradu a okolo jejich pididomu, který budou splácet až do důchodu. v neděli potřebuje odpočívat, protože pojede zase na týden do práce. Já nechápu že nevidí ten rozdíl…

Když měla žena letos kulaté narozeniny tak jsem několik měsíců předem přemýšlel co jí dát, nakonec to byl na zakázku vyrobený šperk, který jí seděl do sady. Wellnes pobyt a vstupenky pro ni a její kámošky na strip taneční šou ( z toho teda byla docela nadšená)

No před týdnem jsem měl narozky já. Oslavu nezorganizovala, dva dny před narozkama se mě zeptala co bych chtěl, já jí to řekl a ona to koupila ( kapodastr na kytaru asi za tři stovky) mladší syn už týden předem básnil o tom jakej bude dělat maminka dort… no nekonal se. Dort udělala až druhej den protože měla přijet tchýně.
Ani nevím proč to píšu, kašle na mě a já to vím. :(

No, tak to bych taky potřebovala muže, který se málo stará o rodinu. :think: já pořád hledala někoho lepšího.

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 29.04.18 14:23

Pokud je to opravdu tak jak píšeš, měl jsi jí říct, že naopak ona se špatně stará o rodinu.
I když ono to nikdy objektivně není přesně tak, jak se to napíše, někdo trochu prifoukne co vše dělá, umensi co dělá druhý a hned je z toho veliká nespravedlnost :nevim: Pamatuju si, jak jsem měla podobnou stížnost na ex a dostala jsem podrobný seznam včetně položek jako že zhasíná světlo nad vchodem…
Ona už zase pracuje nebo je neustále „v domácnosti“?

Gortyna
Kecalka 374 příspěvků 29.04.18 14:25

No tak popsal jsi se hezky o tom žádná, detaily neznám, ale nejspíš ji něco trápí jinak by to neřekla… Jinak ty narozky, já manželovi taky dělala oslavu jako překvápko a on mi dal „jen“ dárek, ale má spoustu jiných kvalit, kterých si cením, třeba to, že teď myje auto, zatímco já si čtu na houpačce na chatě než se syn vzbudí a říká mi, že mám odpočívat, když se ptám s čím. mohu pomoct, aspoň jsem. umyla kočárek. Hele je to o komunikaci hlavně s ní, nikoliv s námi

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 29.04.18 14:25

Zeptala bych se zeny, co tim presne mysli. Ono to tak nekdy ve vztazich bohuzel byva, ze si kazdy mysli, jak moc pro toho druheho dela, ale.kdyz nedela to, co ten druhy potrebuje, tak to je vlastne zbytecne :nevim:
Srovnavat se s nekym jinym je taky zbytecne…takovy argument obcas pouziva muj muz - ze nekdo to ma jeste horsi…nefunguje to. Moje obvykla odpoved je, ze nekdo i lepsi, a ze je to uplne jedno, jak to kdo ma, pac muj problem to neresi.

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 29.04.18 14:31

No, pokud jsi „neopomnel“ zminit nejaky ten „detail“, tak ten, kdo se stara spatne o rodinu je predevsim ona..
sjednej poradek chlape, je na case

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 29.04.18 14:33

Hele chlape, tvuj pribeh je jak pres kopirak, takhle dopadne plno zenacu. Zenam se proste nikdy nezavdecis, je uplne jedno kolik vydelas, nebo jak se snazis. Stejne si neco najdou. Vubec bych se nesnazil a kaslal na to co rika.

Tak co vy zensky, neprijde vam jeste porad trapny obhajovat manzelstvi? Muz nema absolutne co ziskat. Ale muze dopadnout hodne spatne, upracovany, neuznany. :zed:

ka2ka
Extra třída :D 12653 příspěvků 1 inzerát 29.04.18 14:34

A co manželka teda dělá těch sedm let? odveze dětí a pak?

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 29.04.18 14:36

A ptal ses jí, co přesně podle ní děláš špatně, nebo co by ona chtěla změnit?

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 29.04.18 14:38

A hlavne, kdyz si zenska zacinat otvirtat „usta“ a rika takove veci, zadne mlceni, ale bez milosti ji smest a poradne ji servat co nedela ona a co delas ty. Aby se to uz neopakovalo a ani ji nenapadly takove myslenky. :think:

Plno chlapku si jen porad neco necha vycitat a jsou pod pantoflem. Ale to je treba jasne ukazat, ze takhle ne. Ze bezduvodne si nikdo na me otvirat hubu nebude.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 29.04.18 14:50
@Anonymní píše:

Ani nevím proč to píšu, kašle na mě a já to vím. :(

8o 8o 8o 8o Chtěla bych slyšet druhou stranu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.18 14:57
@Sandokanos píše:
Hele chlape, tvuj pribeh je jak pres kopirak, takhle dopadne plno zenacu. Zenam se proste nikdy nezavdecis, je uplne jedno kolik vydelas, nebo jak se snazis. Stejne si neco najdou. Vubec bych se nesnazil a kaslal na to co rika.Tak co vy zensky, neprijde vam jeste porad trapny obhajovat manzelstvi? Muz nema absolutne co ziskat. Ale muze dopadnout hodne spatne, upracovany, neuznany. :zed:

no, já teda musím říct, že doma mám chlapa podobného zakladateli. Ale starat se je pro něj normální věc, ne něco extra. Já pocházím z rodiny, kde rodiče nefungovali tak, jak by měli, hlavně po té citové stránce, ale i materiální a hodně se to na mě podepsalo. Proto jsem tak trochu psychicky labilní, což nepopírám, a na mého manžela extrémně fixovaná. Za to co pro nás dělá si ho neskutečně vážím, vařím pouze jídla která on vyžaduje, nosím mu je do práce, vymačkávám mu čerstvý džus, uklízím dle jeho přání, masíruju mu nohy když přijde z práce, dokonce máme i takovej vtipnej rituál že mu stahuju ponožky když přijde z práce, aby se nemusel ohybat. Uprostřed noci chodím a nosím mu bonbony na kašel. Barvím mu vlasy, za všechno říkám prosím a děkuju, maluju se než přijde domů, a milion dalších věcí o kterých vím, že má rád. Samozřejmě sex, ale teď jsem v 9. měsíci tak na to nemáme chuť ani jeden, ale doufám že to zas bude po šestinedělí v pořádku :oops: Chtěla jsem tím říct, že ne každá je nevděčná. Já jsem vděčná za všechno co dělá. :srdce: i když jsme občas taky na nože

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 29.04.18 15:04
@Anonymní píše:
no, já teda musím říct, že doma mám chlapa podobného zakladateli. Ale starat se je pro něj normální věc, ne něco extra. Já pocházím z rodiny, kde rodiče nefungovali tak, jak by měli, hlavně po té citové stránce, ale i materiální a hodně se to na mě podepsalo. Proto jsem tak trochu psychicky labilní, což nepopírám, a na mého manžela extrémně fixovaná. Za to co pro nás dělá si ho neskutečně vážím, vařím pouze jídla která on vyžaduje, nosím mu je do práce, vymačkávám mu čerstvý džus, uklízím dle jeho přání, masíruju mu nohy když přijde z práce, dokonce máme i takovej vtipnej rituál že mu stahuju ponožky když přijde z práce, aby se nemusel ohybat. Uprostřed noci chodím a nosím mu bonbony na kašel. Barvím mu vlasy, za všechno říkám prosím a děkuju, maluju se než přijde domů, a milion dalších věcí o kterých vím, že má rád. Samozřejmě sex, ale teď jsem v 9. měsíci tak na to nemáme chuť ani jeden, ale doufám že to zas bude po šestinedělí v pořádku :oops: Chtěla jsem tím říct, že ne každá je nevděčná. Já jsem vděčná za všechno co dělá. :srdce: i když jsme občas taky na nože

No já bych ho třeba i krmila a po kakání bych mu utirala i zadek… když už tak už… :mavam:

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 29.04.18 15:24
@Annabela11 píše:
No já bych ho třeba i krmila a po kakání bych mu utirala i zadek… když už tak už… :mavam:

To přijde časem, on bude asi o dost starší než ona.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.18 15:26

@pikola je starší jenom o 7 let. Nevím co je na tom tak divnýho, oba se prostě o sebe staráme, i když ne vždycky jsme jako hrdličky, máme se rádi. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama