Muž lehce okřikuje 7 měsíčního syna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 18:41

Muž lehce okřikuje 7 měsíčního syna

Maminky, prosím o anonym. Muž je doma na home officu, pracuje z vedlejší místnosti. Syn 7 měsíců se naučil pištět a piští třeba pořád, když nespí, nebo nejsme doma. Muž má tendence ho okřiknout slovy „nene, to se nedělá“ atd. Někdy až dost důrazně. Ano i já syna občas okřiknu, ale nemá to žádný smysl, teda myslím… Má cenu dítě okrikovat? Nebude se třeba bát tatínka kvůli té intonaci v hlase? Jak postupovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9606
19.1.22 18:48

No, manžel ať si zavře dveře a nezvyšuje hlas na miminko. Samozřejmě, že to je k ničemu. Co myslíte, že tím docílite? Chcete, aby se vás malý bál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
19.1.22 18:53

Mám sedmiměsíční a fakt by nepochopila, že nemá pištět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 18:58

A proč manželovi neřekneš, že se ti to nelíbí? Lehce okřiknout dítko, že se něco nedělá není zas úplně na škodu.
Pokud mimco neokrikujete 24/7 tak si myslím že v pohodě.
Ovšem připravte se na období vzdoru, tam bude lehké okrikovani na nic. :P

• Citovat
  • Nahlásit
2500

Sedmiměsíční to asi moc nepochopí, ať mu to budete říkat v klidu nebo na něj křičet, spíše bych zkusila vymyslet mu nějakou jinou, přijatelnější zábavu. Z názvu diskuse jsem čekala, že muž na dítě řve a ještě u toho s ním třepe, pokud se ozývá tak, jak je popsáno, tak je to ještě v pohodě :). (I když tedy nevím, co si kdo z nás představuje pod „důrazně“, to, co popisuji dál za normální a v pohodě neberu.) Znám ze svého okolí mnoho rodin, kde chlap chytil nerva a třásl třeba i třítýdenním děckem, protože brečelo a on to nedal :(.
Co běžně děláte, když dítě piští? Třeba tím jen volá o pozornost, experimentuje s hlasem, zkouší něco nového? A jak reagujete, když toto dělá? Necháte ho být nebo jdete k němu? Pokud máš možnost, tak během manželovy práce na home office dítko nějak zabav, povinnosti v domácnosti třeba odlož stranou nebo na později, nebo jděte na procházku, ať má chlap na práci chlap. Chápu, že je nervózní, jestli se potřebuje soustředit a nemá kam před pištěním uniknout :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431

Ex manžel tohle dělal na děti od miminek - buzerace od narození. Nebyl zlý, ale ten ton v hlasu děti vnímají, nebylo to příjemné…a hlavně uplně k ničemu. Děti si to pamatují moc dobře.
Nespravilo se to, pak přišly rány přes zadek, někdy hodně agresivně…není násilník :lol: to z něj nedělám, ale jsem ráda, že už to doma není. Ustupovala jsem, byla co nejvíce s dětma venku, při nočním pláči dětí, jsem spala „s jednou nohou na zemi“ at jsem co nejdříve u dětí, aby ho nevzbudily…u nás to nepomohlo. Díkybohu sám pochopil, že mu rodina vadí.
Prostě to je povahově, vznětlivý typ. :nevim:

Takže neříkám, že to je všude stejné, ale my ženy chápeme, že miminka a děti pláčou, piští, řvou…je fajn, když to přijme i chlap a začne vychovávat neagresivní cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
19.1.22 19:06

Naši kluci chápou důraznější ne od devíti měsíců… Ale ne kvůli tomu že piští. Ale třeba když chtějí udělat něco, kdy si můžou ublížit… Třeba na sebe stahují koš tahají za žaluzie a tak… A my zrovna nejsme dost blízko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
19.1.22 19:24
@Anonymní píše:
Maminky, prosím o anonym. Muž je doma na home officu, pracuje z vedlejší místnosti. Syn 7 měsíců se naučil pištět a piští třeba pořád, když nespí, nebo nejsme doma. Muž má tendence ho okřiknout slovy „nene, to se nedělá“ atd. Někdy až dost důrazně. Ano i já syna občas okřiknu, ale nemá to žádný smysl, teda myslím… Má cenu dítě okrikovat? Nebude se třeba bát tatínka kvůli té intonaci v hlase? Jak postupovat?

Ne. Ať ho zabaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
19.1.22 19:26

Tak to bys snad poznala, jestli se bojí, ne? Já teda taky řeknu malé, docela důrazně, aby přestala třeba staršímu bořit jeho výtvory :D Ale u pištění si myslím, že to fakt nemá smysl, asi by to chtělo manželovi vysvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29795
19.1.22 19:27

Zvukotěsná sluchátka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14707
19.1.22 19:31

To miminko piští, má radost ze života, tak mu ji neberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
19.1.22 19:34
@Anonymní píše:

7m dítě si uvědomilo, že má nějaké hlasivky a zkouší co to dovede. Je to jako, že najednou zjistí, že má prstíky na ručičkách a zkouší co to tam vlastně má a co to umí. Je to přirozený vývoj dítěte. Věřte, že jakmile dostane jiné podněty a tacne zkoumat jiné části a možnosti svého těla, že s tím přestane.

V pozdějším věku už je to o zkoušení, co si může a nemůže k rodičům dovolit a kam až může zajít a tam už je to okřikování a vychovávání na miste.

Manželovi to vysvětlete a domluvte se předem jakým směrem ve výchově půjdete a držte při sobě. Když pak dítko právem okřikne a ono za vámi přiletí o pomoc, tak ho nelitujte. A naopak. Jinak si zaděláte o průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7291
19.1.22 22:38

No, tak ještě párkrát a bude problém s vývojem řeči, socializaci a fixací na nejbližší. Hlavně tedy na něj.

Jmenuje se to vokalizace, je strašně důležitá, patří to do zdravého vývoje dítěte. To dítě teď neskutečně akceleruje, jedná se o předřečové období, vše si chystá v pusince k řeči. Rovněž tak vyjadřuje své pocity.

Chápu, že na auto je řidičák, ale nechapu, že na dítě nic. A přitom stačí vzít knihu o vývoji dítěte a je to tam. Přijde období vzdoru a vzteku. U některých už velmi brzy. Co bude dělat pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14707
19.1.22 22:49
@Trojlístek píše:
No, tak ještě párkrát a bude problém s vývojem řeči, socializaci a fixací na nejbližší. Hlavně tedy na něj.

Jmenuje se to vokalizace, je strašně důležitá, patří to do zdravého vývoje dítěte. To dítě teď neskutečně akceleruje, jedná se o předřečové období, vše si chystá v pusince k řeči. Rovněž tak vyjadřuje své pocity.

Chápu, že na auto je řidičák, ale nechapu, že na dítě nic. A přitom stačí vzít knihu o vývoji dítěte a je to tam. Přijde období vzdoru a vzteku. U některých už velmi brzy. Co bude dělat pak?

Dítě holt má každej de…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat