Muž mě má rád asi tak jako domácího mazlíčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 22:22
Muž mě má rád asi tak jako domácího mazlíčka

Asi si nejdu pro radu, protože na to asi žádná není, spíš si chci jenom postěžovat. Poslední dobou máme s manželem nějakou krizi. Přibyly děti, přibyly roky, starosti a tak. Asi se dostáváme do takového toho typického stereotypu po sedmi letech manželství.
Můj muž je hodný, ale i tak mě poslední dobou štve, jak se ke mně chová. Ze začátku jsem měla pocit, že to dělá schválně, vědomě, ale on fakt není zlý, neubližuje záměrně. I jsme spolu několikrát mluvili a ledacos se vyjasnilo. Ale já se tak nějak pořád necítím v pohodě. A včera mi to po nějaké konverzaci docvaklo. On mě má rád asi tak stejně, jako třeba našeho kocoura. Nechá mě tu bydlet (bydlení je jeho), zaplatí mi jídlo a běžné potřeby, když má náladu, tak mě pomazlí, když něco potřebuju, jak mi pomůže a kdybych byla nemocná, tak je mu to líto a má strach. Stejně tak, když bych nepřišla na noc domů. Ale jinak nemá potřebu se mnou sdílet své názory, své myšlenky, nezajímají ho mé názory, nebo pocity, pokud nedávám najevo nespokojenost. Prostě si žije svůj život po své ose. Není tam to partnerství, zájem o život toho druhého vzájemná podpora a určitá sounáležitost.
Problém je v tom, že já ho mám opravdu ráda, vážím si ho, zajímám se o jeho názory, občas potřebuju v něčem poradit. A připadám si jako pipka, protože já se snažím mu vyhovět, snažím se mu udělat radost a zajímám se o něj a jsou z toho akorát tak konflikty. Takže mám pocit, že hodně dávám a málo dostávám zpět. No a obávám se toho, že tu pipku nebudu chtít dělat moc dlouho a přestane mi na něm záležet, protože proč bych se měla snažit jen já. No a pak se dostaneme do toho stavu „manželství po 20 letech“, prostě spolubydlící a to je takový začátek konce. To pak stačí málo a jde to do kopru, což bych nechtěla, hlavně kvůli dětem a taky proto, že ho mám stále opravdu moc ráda. Zatím.
No jo, ale co s tím? On mi sice tvrdí, že to není pravda, říká, jak si mě váží, že jsem skvělá manželka a matka našich dětí, ale chová se prostě jinak. Už to všechno zní jako fráze.
Jak z toho ven?
Problém je, že ono to tak asi bylo tak nějak vždycky, jen to líp maskoval a asi jsem ani já nebyla tak náročná na jeho chování. Vyplynulo to prostě napovrch časem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
ZZloba89
Kecalka 372 příspěvků 08.10.18 22:34

Možná je v tom někdo 3…

iva.haferova
Kecalka 129 příspěvků 08.10.18 22:39

Nepřijde mi to až tak hrozné jak to popisujes.
Je to prostě chlap, oni takoví už prostě jsou. Pokud by jsi chtěla, aby s tebou chlap seděl u vína, lakovali jste si nehty, drbali a mluvili o pocitech, tak to by sis musela vzít „geje“.
Málokterý chlap ti bude denně sdílet své pocity, strachy, myšlenky…
Chlapi tohle nedělají.
Tak ty nedělej z komára velblouda a neřeš to tak. Najdi si nějaký koníček a buď ráda, že máš fungující rodinu.
Vždyť on tě nazývá skvělou manželkou a matkou vašich dětí :potlesk: :nevim:

Detsa
Extra třída :D 11002 příspěvků 08.10.18 22:51

Napadá mě - byl na začátku vztahu značně jiný, přetvařoval se ? Přijde ti, že ke svým nejlepším kamarádům se chová jinak ? Třeba že s něma víc sdíli své starosti, myšlenky, zajímá se o ně ? Dával někdy najevo city ?
On taky může být trochu citově chladný z tvého popisu. A tydle záležitosti úplně nemusí chapat v jeho očích. Přijde mu to normální. Protože jinak se zdá, že mu jde o tvé bezpečí a má tě rád.

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 08.10.18 22:52

Souhlasím s @iva.haferova… Každý má jinou povahu, někdo nepotřebuje neustále rozebírat pocity, já třeba ráda mlčím :D

tini
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 5 inzerátů 08.10.18 23:02

A kdyz mu sve nazory sdelujes,tak te neposloucha? Nebo cekas,ze se bude vic ptat?Ja si myslim ze je proste takova povaha a rad te ma treba si tebi vazi.Spousta chlapu ma logiku-vydelavam na vas,ziju s vama=miluju vas.A ma pocit,ze dela vse dobre.A nechape,co ty to chces.Vlastne se treba citi zrazeny.On dela co muze a tobe to nestaci.Musite to asi vic rozebrat.Tezko takto posoudit nadalku

histep
Závislačka 3667 příspěvků 08.10.18 23:05

Je to proste chlap, z Marsu. Kdyby se mnou cten muj chtel rozebirat pocity, asi bych si myslela ze neni chlap. A nase nazory sdilime jen tim, ze spolu bezne konverzujeme. Fakt necekam otazky typu co si myslis o tamtom a jak se prave ted citis… jak se citim vetsinou pozna podle meho chovani.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 08.10.18 23:14
@Anonymní píše:
Asi si nejdu pro radu, protože na to asi žádná není, spíš si chci jenom postěžovat. Poslední dobou máme s manželem nějakou krizi. Přibyly děti, přibyly roky, starosti a tak. Asi se dostáváme do takového toho typického stereotypu po sedmi letech manželství.
Můj muž je hodný, ale i tak mě poslední dobou štve, jak se ke mně chová. Ze začátku jsem měla pocit, že to dělá schválně, vědomě, ale on fakt není zlý, neubližuje záměrně. I jsme spolu několikrát mluvili a ledacos se vyjasnilo. Ale já se tak nějak pořád necítím v pohodě. A včera mi to po nějaké konverzaci docvaklo. On mě má rád asi tak stejně, jako třeba našeho kocoura. Nechá mě tu bydlet (bydlení je jeho), zaplatí mi jídlo a běžné potřeby, když má náladu, tak mě pomazlí, když něco potřebuju, jak mi pomůže a kdybych byla nemocná, tak je mu to líto a má strach. Stejně tak, když bych nepřišla na noc domů. Ale jinak nemá potřebu se mnou sdílet své názory, své myšlenky, nezajímají ho mé názory, nebo pocity, pokud nedávám najevo nespokojenost. Prostě si žije svůj život po své ose. Není tam to partnerství, zájem o život toho druhého vzájemná podpora a určitá sounáležitost.
Problém je v tom, že já ho mám opravdu ráda, vážím si ho, zajímám se o jeho názory, občas potřebuju v něčem poradit. A připadám si jako pipka, protože já se snažím mu vyhovět, snažím se mu udělat radost a zajímám se o něj a jsou z toho akorát tak konflikty. Takže mám pocit, že hodně dávám a málo dostávám zpět. No a obávám se toho, že tu pipku nebudu chtít dělat moc dlouho a přestane mi na něm záležet, protože proč bych se měla snažit jen já. No a pak se dostaneme do toho stavu „manželství po 20 letech“, prostě spolubydlící a to je takový začátek konce. To pak stačí málo a jde to do kopru, což bych nechtěla, hlavně kvůli dětem a taky proto, že ho mám stále opravdu moc ráda. Zatím.
No jo, ale co s tím? On mi sice tvrdí, že to není pravda, říká, jak si mě váží, že jsem skvělá manželka a matka našich dětí, ale chová se prostě jinak. Už to všechno zní jako fráze.
Jak z toho ven?
Problém je, že ono to tak asi bylo tak nějak vždycky, jen to líp maskoval a asi jsem ani já nebyla tak náročná na jeho chování. Vyplynulo to prostě napovrch časem.

Je to hetero…škoda, že není aspoň bi… :nevim:V tom smyslu, že bi jsou o něco sdílnější.....

Příspěvek upraven 08.10.18 v 23:33

modravlocka
Kecalka 360 příspěvků 08.10.18 23:23

Přijde mi, že hledáš problémy tam, kde nejsou. Hodný a milující manžel, jen trochu nesdilny (možná introvert). Co by za to jine daly. Pro mě vyrazne lepší konstelace nez sdilny hrubian a buran. ;) Kolik let jste spolu? Nemůže se jednat o nastupující manželskou krizi? Nikoho třetího bych v tom neviděla. Konec konců, muj manžel se v teto komunikaci také moc nevyziva. Mnohem důležitější jsou pro něj spolecne stravene chvile a spolecne zážitky. Klidne bychom spolu mohli jen tak mlcky sedět nebo jít v tichosti na několika kilometrový výlet a bude spokojeny. Potřebuje mou blízkost a ne má slova. Proste typicky chlap. ;)

Příspěvek upraven 08.10.18 v 23:25

AloisR
Nováček 4 příspěvky 08.10.18 23:24

Také jako muž nerozumím co konkrétně dělá Tvuj partner špatně. Naopak vidím několik projevu lásky. Pokud by jsi chtěla, aby tě znovu dobýval, chystal překvapení a pod. obávám se, že bez to aniž by jsi mu to polopaticky vysvětlila, tak to nepochopí.

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 08.10.18 23:32

Měl by ti přidělit horu práce, aby tě přešly roupy a blbý nápady…ještě, že je bydlení jeho…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 23:37

@Detsa Se svými nejlepšími kamarády aspoň normálně komunikuje, občas si napíšou jak se mají, mají nějaká společná témata.
Mně ani neřekne, co celý den dělal, že má problémy v práci se dozvím někdy mimochodem, až se dvakrát pohádáme a já se zeptám, co se sakra děje, že je tak protivný tak to z něj vypadne. Ale hlavně, že mi tu týden otravuje vzduch. Kdyby řekl rovnou „Hele, teď mám nějaké starosti a hodně práce, tak mě trochu šetři.“ Tak ho nechám si zalézt a mít klid, ale pokud to nevím, tak po něm logicky chci pomoct s dětma, s barákem atd.

Koukám, že se všichni chytli těch pocitů, ale já s ním nepotřebuju vrkat při měsíčku a rozebírat svoje rozpoložení. Ale chtěla bych, aby když mu sdělím, že mě určité jeho chování vadí a ubližuje, aby si pak aspoň trochu dával na to pozor. Aby mě nepřerušoval po první větě s výrazem, že už předem ví, co chci říct a že to bude banální.
Když za ním přijdu s dotazem na jeho názor (koupelna potřebuje předělat, tak se ptám, jestli chce vanu nebo sprcháč nebo obojí) tak mi není schopný dát jasnou odpověď a nakonec jsem já ta špatná, která mu neumí dát jasné odpovědi a varianty. Což řekne těsně potom, co jsem mu je předříkala, takže mě samozřejmě vůbec neposlouchal.
Mám pocit,že osciluje mezi polohou šéfa a děcka. V některých věcech je příliš přímočarý a dominantní a v něčem zas totálně nepoužitelný. A já bych potřebovala partnera, se kterým bych mohla jednat jako rovný s rovným, kdy bychom vzájemně ocenili své přínosy do rodiny a spolupracovali na jejím hladkém chodu.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 08.10.18 23:37
@ontar píše:
Měl by ti přidělit horu práce, aby tě přešly roupy a blbý nápady…ještě, že je bydlení jeho…

Kdyby bydlení bylo její, tak by ho vyhnala jako psa a přivedla by si nějakého sdílného žvanila? Nebo jak si to myslel?

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 08.10.18 23:56
@Božislava píše:
Kdyby bydlení bylo její, tak by ho vyhnala jako psa a přivedla by si nějakého sdílného žvanila? Nebo jak si to myslel?

Ano, přesně tak jsem to myslel…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 00:03

@ontar Najdi si psychologa. Jsi jak zaseknutý gramofon a už to nefunguje ani jako vtip, ani jako provokace.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >