Muž na RD - jsem špatná máma?

Anonymní
24.3.21 23:07

Muž na RD - jsem špatná máma?

Ahoj,
na začátku se omlouvám za anonym, ale chodí sem rodina a nechci aby to ještě víc rozebírali..
Ráda bych věděla váš názor na naší situaci. S manželem jsme spolu 11 let a máme doma tříměsíční miminko. Manžel je úžasný chlap, který mi dává vše co potřebuji a zastane jakoukoliv práci.. Neexistuje pro něj dělení mužské vs. ženské práce. Náš vztah je až na jednu krizi ze začátku bez větších hádek a sporů. Finančně jsme na tom taky dobře, já jsem učitelka, on úspěšný obchodní zástupce. U jeho práce je ale problém ten, že jeden měsíc přinese domů 13 000 a druhý třeba i 60 000. A může se taky stát, že bude domů chodit pouze se základem, tedy 13 000. Já mám plat jistý a pořád stejný. Proto jsme se dohodli, že po skončení PPM nastoupí na RD manžel, bude s malým doma a pracovat budu já. Mě to nevadí, jsem odjakživa trochu kariéristka a 3 roky na RD je pro mě děsivá představa. Tady jsou tedy důvody, proč manžel nastoupí na RD:
1. Finance
2. Moje kariéra
3. Pracovní doba (on dělá i víkendy, státní svátky) a já jen Po-Pá max do 15h
Tak to by byla naše aktuální situace. Toto všechno jsme vysvětlili našim rodinám (tchyně, naši, ségra) a všichni se shodli na tom, že já jsem ta špatná. Že jsem špatná máma, když půjdu radši do práce, než abych byla s dítětem doma. Že trápím manžela :roll: Že chlap to nemůže zvládnout a já nechám dítě jemu.. Tak prosím o Vaše názory.. Dělá to ze mě špatnou mámu? Malého miluji nadevše, manžela taky ale cítím, že takhle to bude fajn..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19814
24.3.21 23:15

Hele, když tady napíšu, že mi naprosto vyhovuje, že děti dům i zahrada jsou skoro jen na mě a manžel se věnuje práci na 100%, tak je to blbě taky. Si nevybereš… :mrgreen:
Nikomu nic nevysvětluj, hlavně, že to vyhovuje vám, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
24.3.21 23:16

Určitě nedělá! Ignoruj takové zastaralé a hloupé názory. Proč by to on neměl zvládnou ale ty musíš? Hloupost. Žijte tak, jak se vám líbí a né tak jak se líbí ostatním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
24.3.21 23:17

Spatnou mamu to z tebe urcite nedela, jen sem proste vic toho nazoru ze mama je mama a nic ji nenahradi a ze dite tu mamu proste potrebuje non-stop kdyz zrovna ma potrebu o tu mamu, mela by tam byt. To si myslim ja. :nevim: mate male dite jeste..az prijde obdobi vzdoru kolem tech 2 let, bude to pro chlapa tezke. Ono chlapi ty stresove situace s detma zvladaji obecne hur nez zenske

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
24.3.21 23:17

Tak jestliže nekojis, což asi nekojis, tak proč ne? Musíš zvážit pro a proti… Zajímalo by mě procentuálně, ze zvědavosti kolik mužů je na " rodičovské dovolené". Máme 6.5 měsíční a sama nad tím přemýšlím… Jenže skr kojení to prostě nejde…A dál bála bych se jak to bude vypadat doma.Mam na mysli, ty budeš chodit do práce a stejně přijdeš a budeš uklízet…Tak to je u nás muž v domácnosti je marnej :jazyk: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
24.3.21 23:18

Já šla do práce a manžel na RD když bylo dceři 10 měsíců, možná 11. Naši a tchyně si o tom asi možná něco mysleli, ale my se jich na názor neptali takže nám byl celkem lhostejnej. Za mě zpětně bych počkala do roka než přestanu kojit, ty první dva měsíce byly šílený. Od půlročního bych nešla vůbec, ať už bych kojila nebo ne - ale to je irelevantní páč já nejsem ty. Po tom roce už to byla těžká pohoda, oba máme s dcerou krásnej vztah, bylo to hezký období. Manžela to kariérně nijak nezbrzdilo, spíš naopak, našel si pak lepší práci. Akorát fakt doporučuju se obrnit před blbýma řečma o krkavčích matkách a málo mužných mužích - bylo jich dost, my se jima dobře bavili :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Řekla bych, že je to o prioritách. Nevím, jestli bych explicitně použila sousloví „špatná máma“. V mém vnímání věcí v tebou popisovaném kontextu bych ale ani nepouzila sousloví „dobrá máma“. Pro duševní a sociální rozvoj dítěte je klíčový vztah s maminkou, prosocialni dovednosti aj. se formují zejména do tří let. To není můj názor, to jsou slova odborníků. Mně by navíc srdce nedalo, trávit čas raději v práci než s mojí dcerou. Tvé argumenty částečně chápu, zejména to stabilní finanční zajištění rodiny. Pokud vám to tak oběma bude vyhovovat, je asi jedno, co si o tom kdo mysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056

Tak jestli se manžel dobře postará, tak je to asi úplně jedno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
24.3.21 23:19

@Renca8 ale houby, manžel zvládal dceru s přehledem, její vzteklé záchvaty lezly na nervy spíš mně, a doteď je manžel ve výchově trpělivější než já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
24.3.21 23:23

Proboha, nejsi. Já pracovala pro mateřské (začala jsem 14 dní po porodu) i rodičovské, nejdřív z domova, pak jsem měla paní na hlídání na 2, 5 dne v týdnu, kdy jsem chodila do práce. Jednak kvůli financím, měla jsem dost zajímavou pozici a taky by mi doma hrablo.
Názory okolí jsem neposlouchala, proč taky? S manželem jsme v tom byli domluveni a to bylo hlavní.
Takže na ně kašli, je to váš život, pokud to vyhovuje vám, není co řešit.
Jinak dítěti je dneska už 12 a nevypadá, že by trpěl deprivaci z odloučení od matky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
24.3.21 23:26

Je to přece úplně jedno. Co si budem, mít jistotu finančních příjmů je v dnešní době prostě nutností, být v tvé situaci, zvolila bych stejně. Nikomu nic nevysvětluj, důležitý, že jste se domluvili s manželem a vyhovuje vám to.

Špatná máma nejsi. To je jen tak zajetý, že musí být ženská doma s dítětem a chlap hákovat a dle mého je to proto, že chlapi prostě vydělají VĚTŠINOU více peněz, které přinesou domů, u vás je to naopak a taky to z manžela nedělá špatného chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
24.3.21 23:27

Kašli na na omezené názory příbuzných a okolí. Určitě se s těmito názory ještě setkáš, ale s tím musíš počítat a povznést se. Máš super manžela. Podle mě je víc chlap než nějaký buran, který odmítá vykonávat tzv. „ženské práce“ a třeba i přebalování apod. Já myslím, že taková třeba půl roční mateřská by prospěla každému chlapovi. V zahraničí mimochodem mají dost krátkou mateřskou a žádní citoví mrzáci tam nevyrůstají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
24.3.21 23:31

Špatná máma určitě nejsi, akorát teda - nechápu, jak to dáš, odejít od 3M mimina. Já jsem taky nastupovala do práce (na české poměry) brzy, ale nejdřív po MD - v 7 měsících a na zkrácený úvazek (3 x týdně dopoledne). Mně to stačilo, abych si odpočinula a dostala se mezi lidi + něco vydělala. Na plný by se mi tak brzy nechtělo…ale když ti to neva. Podívej, chlapi to takhle mají normálně a nikdo jim neříká, že by byli špatní tátové. Akorát by mě teda mrzelo úplně utnout kojení :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10656
24.3.21 23:31

No, kojit aspon do roka, idealne do dvou, by bylo pro miminko urcite lepsi. To je dobry si priznat, aby sis nenalhavala, jak je to vsechno super.

Na druhou stranu, ta volba je plne na tobe a manzelovi a nikomu do toho nic neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
24.3.21 23:32

1,2,3, a nic o dítěti. Vše je jen o tvých potřebách..takže špatně!! Prehodnot si to, jinak budeš bohužel špatná máma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat