Muž nechce jíst zdravě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 16:50
Muž nechce jíst zdravě

Ahoj, hledám rodiny, kde má každý z rodičů jiný názor na stravování. Zajímá mě, jak to řeší, především co se týče stravování dětí.
U nás je to blbý - já inklinuju ke zdravé stravě, domácí kváskový chleba, domácí ml. výrobky, ovoce, zelenina, domácí zdravě slazená čokoláda, na pití jen voda. Můj muž bohužel z pečiva jí jenom bílé rohlíky a kupovanou Šumavu, miluje uzeniny, miluje sladké (buchty a koláče pouze z bílé mouky a bílého cukru, jakmile tam šoupnu něco zdravého, jako trochu celozrnné mouky nebo zdravého sladidla, okamžitě to pozná a nechce to), do pití si lije sirup. A děti od něj mnohé okoukaly, denně bílé rohlíky, kváskový chleba jim nechutná, vyžadují sladkosti. Aspoň to pití mají po mě - na žízeň jenom vodu. Jak jim mám vysvětlovat výhody zdravé, přírodní stravy, když pak vidí u tatínka toto? Přiživované je to i dalšími příbuznými, kteří jedí podobně nezdravě.
Co s tím?
Je to podle mě závislost..na cukru a na přemíře sacharidů. Je to návykové. Protože jedině tak si vysvětluju, že těm lidem je jedno jejich zdraví a to dokonce do takové míry, že ho klidně blbým příkladem ničí i svým dětem. Moje mamka v 55 letech koukala jak blázen, že má ztučnělá játra a že neví z čeho..no, já to vím, ale nemá cenu jí to říkat, zkoušela jsem to a tvrdě narazila..
Nemáte nějakou zkušenost, radu, co a jak dál?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 16:52

Manžel je vegetarián, já všežravec. Problém s tím nemáme. Děti jí všechno.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 06.08.19 16:54

Podle mne je spíše ideální, ze děti vidí oba přístupy a jedí všechno.

carsa
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 06.08.19 16:55

Já jsem low carb, manželovi peču buchty a děti jí všechno. Taky s tím nikdo nemá problém

cecetka
Echt Kelišová 8652 příspěvků 06.08.19 16:58

A nehrotis to moc? Copak ty si s nim nikdy nedas to, co ma rad? A pritom mu nutis to, co jis ty? A detem taky?
Posedlost zdravou vyzivou je nemoc. Uz to ma i pojmenovani - ortorexie.
Nic se nema prehanet.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 06.08.19 16:58

Podle mě je ideální, když mají děti na výběr. Já taky na zdravou stravu nějak nejsem. Doma peču slakdé, miluju sladkosti, ale i ovoce/zeleninu, prostě jíme tak nějak klasicky všechno. Chleba jím jenom výjimečně, radši si dám ten bílý rohlík. A kluk si naopak dá radši ten kváskový chleba. Nehrotila bych to. Každý má jiné chutě.

Uživatel je onlinePetula306
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 06.08.19 17:04

Můj jí tak normálně, zlatý střed. Já taky. Oba máme rádi ovoce, zeleninu, luštěniny. Nejíme tučné maso, salámy výjimečně. Jediné co mě trošku mrzí, že nejí jsou ryby a dýně Hokaido. K tomu povedu i naše dítě. Prostě vyvážená strava, pestrá.
Co se týče toho vše domácí - na to prdím. Nemám na to čas ani náladu (vlastně ani peníze).Mléko teda kupujeme nepasterizované.
Moc nevím, jak by super bio, home made dítě fungovalo v normálním životě (škola, školka, výlety).
Navíc se to pořád mění. Třeba mléko se dřív u dětí považovalo za snad nejdůležitější, teď se spíš nedoporučuje. Sádlo - tolik odsuzované a taky se říká, že je lepší než jiné tuky.
A jako poslední věc - kdybych šla na rande s chlapem, co mi líčí jak miluje špaldu, jak jí všechno super zdravé, asi bych na další nešla.

toma0105
Kecalka 394 příspěvků 06.08.19 17:21

Asi tak, ty si jez zdravě, manžel je od mala zvyklý na jinou stravu, tak ho nenuť do té své a děti ať si vyberou co jim chutná. Nemá cenu to lámat přes koleno, stejně ve školce, škole atd. zdravou stravu mít nebudou. :kytka:

Russet
Neúnavná pisatelka 17992 příspěvků 06.08.19 17:25
@Anonymní píše:
Ahoj, hledám rodiny, kde má každý z rodičů jiný názor na stravování. Zajímá mě, jak to řeší, především co se týče stravování dětí.
U nás je to blbý - já inklinuju ke zdravé stravě, domácí kváskový chleba, domácí ml. výrobky, ovoce, zelenina, domácí zdravě slazená čokoláda, na pití jen voda. Můj muž bohužel z pečiva jí jenom bílé rohlíky a kupovanou Šumavu, miluje uzeniny, miluje sladké (buchty a koláče pouze z bílé mouky a bílého cukru, jakmile tam šoupnu něco zdravého, jako trochu celozrnné mouky nebo zdravého sladidla, okamžitě to pozná a nechce to), do pití si lije sirup. A děti od něj mnohé okoukaly, denně bílé rohlíky, kváskový chleba jim nechutná, vyžadují sladkosti. Aspoň to pití mají po mě - na žízeň jenom vodu. Jak jim mám vysvětlovat výhody zdravé, přírodní stravy, když pak vidí u tatínka toto? Přiživované je to i dalšími příbuznými, kteří jedí podobně nezdravě.
Co s tím?
Je to podle mě závislost..na cukru a na přemíře sacharidů. Je to návykové. Protože jedině tak si vysvětluju, že těm lidem je jedno jejich zdraví a to dokonce do takové míry, že ho klidně blbým příkladem ničí i svým dětem. Moje mamka v 55 letech koukala jak blázen, že má ztučnělá játra a že neví z čeho..no, já to vím, ale nemá cenu jí to říkat, zkoušela jsem to a tvrdě narazila..
Nemáte nějakou zkušenost, radu, co a jak dál?

Nabízela bych dál, sladkosti trochu omezila, upekla bych vlastní koláč místo sušenek. Moje máma se 50 ani nedožila, takže já se snažím taky stravovat zdravě. Muž chce víc zeleniny, tak jsem přidala, ale některé věci ho jíst nenaučím. Mně by třeba vadilo, kdyby chlap byl striktnější, co se týče stravy. Bych se bála před ním otevřít čokoládu.

Netopirek
Extra třída :D 10226 příspěvků 06.08.19 17:28

U nás podobně. A nevadí mi to.
Co se týče vysvětlení, tak tříletá už slyší na kazy na zubech. A desetiletá už pár let chápe pojem ne/zdravé jídlo. Ale to neznamená, že se tím řídí. Já se snažím dávat příklad a doufám, že si ho že mě vezmou.

A když dětem nechutná kváskový proč jim neuděláš jiný?

terien
Extra třída :D 12158 příspěvků 06.08.19 17:33

Já tenhle fanatismus ohledně jídla nechápu. Aby se náhodou děti neotrávily když sní slazenou buchtu :roll: aspoň že tvůj manžel je normální.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 06.08.19 17:35

Ja tihnu k vegetarianske strave, ale miluju sladky (nekupuju, pecu sama), manzel je vyslovene T-rex (maso kazdej den, ale uzeniny nejime uz roky). Pecu chleba kvaskovej i z drozdi (z zitny mouky), zeleninu a ovoce mame ze zahrady (prebytky mrazim nebo steriluju). Deti jedi, co mame doma (sladkosti kupuju vyjimecne, kupovane susenky a bezna cokolada nam nastesti nikomu nechutnaji), delam si low carb raw kulicky, pecu susenky sama. Chce to vseho s mirou, neprehanet. At si kazdy ji, co chce, ne? Zmenu jidelnicku musi chtit clovek sam. A detem jit prikladem, ne to do nich busit horem dolem…

Ignácie
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 06.08.19 17:43
@terien píše:
Já tenhle fanatismus ohledně jídla nechápu. Aby se náhodou děti neotrávily když sní slazenou buchtu :roll: aspoň že tvůj manžel je normální.
:palec: :pankac:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 06.08.19 17:48

Nejsi jeho matka, nejsi jeho doktor, čím víc do něj budeš kérovat a čím víc si budeš dokazovat svou morální převahu protože máš pocit, že jsi ta lepší, tím víc otrávený z toho všeho a tvého přístupu bude.

Jedinné čím ho můžeš namotivovat ke změně je, že na něj přestaneš tlačit a budeš vařit skutečně dobře. Ono je docela dobře možné, že ti chybí dovednost základních technik - protože dobrej kváskovej chleba je prostě lepší než běžné pečivo. Pokud ho ale nemáš úplně povedenej, je moc kyselej, moc mazlavej a podobně, tak se nediv že to není úplně to z čeho by dotyčný jásal. to samé s celozrnými věcmi, luštěninami, zeleninou a podobně. Složitější suroviny vyžadují skutečně umět vařit, jinak ti z toho vznikne vrzavá šlichta, bez chuti barvy a zápachu.

Jseš si naprosto jistá, že skutečně vaříš dobře?

Zároveň čím víc budeš dělat bubáka z běžné stravy, tím lákavější to pro tvoje děti bude.

Nejjednodušší je společně se domluvit na nějakém společném postupu, kdy ty se nebudeš snaži vyhrát, ale budete hledat řešní, které je přijatelné pro oba, tak abyste oba byli schopni nasytit své odlišné potřeby.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 17:59

Tomu tvému příspěvku hodně rozumím a je to těžké :-( Děti se učí vzorem, těm toho moc nevysvětlíš (pokud už nejsou starší). Chápu, že ti vadí, že vyžadují ty nezdravosti, ale dokud je bude jíst tvůj manžel, tak je budou jíst dál. A taky úplně souhlasím s těmi důvody - závislost na cukru a přemíře sacharidů. Moje mamka má taky ztučnělá játra, také jsme se bavily proč, pak jí k tomu začala cukrovka. Sice jsem u ní nenarazila, ona to i chápe a ty důvody připouští, ale bohužel není schopná omezit pečivo (neví, co místo toho a nepochutnala by si). Aspoň ty sladkosti omezuje.
Myslím, že nenaděláš vůbec nic a nezbývá ti, než se s tou situací smířit a dál jíst a nabízet zdravou stravu dětem i manželovi.
Poměrně alarmující kniha je Život bez pšenice, možná by to tvému manželovi nebo mamce trochu otevřelo oči. Ale těžko říct.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama