Může 1. ovulace po porodu zhoršit kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
danczik
Povídálka 13 příspěvků 01.11.14 11:32
může 1. ovulace po porodu zhoršit kojení?

Ahoj, nemáte některá zkušenost s tím, že by se vám zmenšilo množství mléka a s nástupem ovulace a měsíčků? A zlepší se to? (byla jsem u gynekoložky na zavedení tělíska, ale zjistila mi, že to teď nepůjde, protože zrovna ovuluju. Bude to ale asi poprvé od porodu, ještě jsem nedostala menses. Malý má 4 měsíce a je plně kojený, ale v noci vydrží i 9 hodin bez mlíka. Teď poslední týden je po kojení neklidný a i mně přijde, že mám prsa prázdnější, v noci se taky začal kojit po 4 hodinách)

Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 01.11.14 11:37

A není to spíš růstový spurt??

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 01.11.14 11:47

To bude spíš spurt, mě to nikdy množství mlíka neovlivnilo. ale ms jsme teda dostala mnohem později po porodu. pokaždý se mi teprve cca 4m po první MS přestaly nalévat prsa. jakože mlíko bylo, ale už jsem při neočekávané absenci kojení neměla po chvíli 2 tvrdý nalitý šutry.

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 01.11.14 12:03

Taky si myslím, že se spíše jedná o spurt. Navíc ve 4. měsících dítěte už prsa nebývají nalitá. Já nemusím kojit 24 hod. a nemám problém, na prsou to vůbec nepoznám, jsou jako před těhotenstvím :-)

Námořnička
Kecalka 316 příspěvků 01.11.14 13:31

Menstruace po šestinedělí může kojení ovlivnit. Mění se chuť mléka a některé dítě na to reaguje negativně. Já to tak měla. Každý měsíc ke konci menses problémy s kojením. Asi po třech měsících se to uklidnilo.. taky jsem si myslela, že mám málo MM nebo, že je to spurt. Možná to i bylo všechno dohromady, ale upravilo se to vždy samo po skončení menses.

danczik
Povídálka 13 příspěvků 01.11.14 14:35

No, on už 3měsíční spurt podle všeho měl asi před 3 týdny. Kojil se častěji a po týdnu to přešlo. Takhle to měl i v těch 3 a 6 týdnech. A prsa se mi teda nalívají pořád, ne nějak extrémně, ale přece. Dřív sál třeba 7-10 min z obou prsů a teď tak max 5 min z jednho (to mi kojí) a tak 2 min z druhého (tam nikdy nic moc nebylo) a tváří se naštvaně a v noci se budí. Včera jsem ho před spaním dokonce musela dokrmit 60ml Nutrilonu, kojení mu nestačilo vůbec a jen plakal (a po um se konečně uklidnil a usnul)

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 01.11.14 18:02

@danczik jen jestli nemá špatnou techniku - má dudlík? Nedala jsi umělinu flaškou? Ono totiž tohle má vše za důsledek tyhle pláče a je pravda, že takové ty dudlíkové problémy přicházeji většinou kolem toho 4. měsíce… Určitě bych nesahala po mlíku v prášku a radši vzala dudlík (stejně v téhle době už nemá smysl) a častěji kojila. Ono se to upraví.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >