Může 14 měsíční dítě chápat Vánoce?

Anonymní
23.12.19 16:47

Muze 14 mesicni dite chapat Vanoce?

Radeji anonym.

Dnes poprve byla mala cely den u druhe babicky aby jsme doma vse v klidu připravili na Vanoce a mamka nevydrzela a ukazala stromecek a dostala prvni darky. Vysledek je takovy ze se darku pry bala pak je davala zase zpatky do krabic a zpatky pod stromecek. Treba to bude zitra jine mam pripraveny „program“ pujdeme dat zviratkum v lese jidlo nakrmit ptacky a dalsi veci veci a vecer darky. Pry ji ale ani stromecek nejak extra nezajimal je fakt ze uz jich par videla.
Tak uvidime. Jake jsou vase zkusenosti s podobne starymi detmi?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12186
23.12.19 16:53

Dcera měla loni něco přes 2 roky, a nijak moc to nepobírala :lol: bavilo ji mačkat v rukou baňky ze stromečku
letos jsem zvědavá, jak to bude
takže si troufám tvrdit, že 14 měsíční, pokud to není geniální dítě, z toho opravdu moc nechápe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14552

Vek 15m (tim mam na mysli prvni vanoce, ktere vnimala).

Dceri se stromek libil, jevila o nej samozrejme zajem, ale postavili jsme ho na vyvysene misto tak, aby ho nemohla odzdobit nebo na sebe strhnout. Darku se nebala, my ji to nebalili do niceho, neumela by to rozbalit. Pod stromem si nasla houpaci ovecku, byla z ni extaticka, 2 knizky a jeste neco. Knizky a ovce slavily uspech.

Jinak nejake vysvetlovani co jsou vanoce jsem si usetrila, to myslim v tomto veku nema smysl. Ani na 2 letech jsem se moc nenamahala. Opet darky pod stromem nezabalene, dcera nadsena.

Tento rok zmena, strom stoji na podlaze a asi to byla chyba, ty vanocni koule ji proste nedaji spat. Furt se na ne snazi sahat., ehm chci rict divat se. Poprve dostala k vanocum taky nejake povidani, o co jde a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Myslím, že ví prd. Dárky máme schované ledabyle. Myslím, že tak od tři let je to relevantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
23.12.19 16:54

Synovi je jedenáct měsíců a stromeček viděl u švagrové a tam ho vůbec nezajímal. U tchýně dnes ničil koule :lol: a my ho zatím postavili v obýváku a budu zdobit večer, ale když ho viděl tak úplně zářil ;) hrozně se mi líbilo jak se hýbe větvička :lol: ale lezl kolem něj opatrně. U těch dárků nevím :nevim: to se uvidí zítra. Co ho třeba baví je adventní kalendář, mám pro něj jednotlivě zabalené křupky a baví ho to rozbalovat a pořád na to ukazuje. Dárků dostane hodně, takže předpokládám, že bude vyjukaný a nebude vědět co má dělat :lol: určitě to chce u toho stromečeku klid a pohodu a nečekat nějaké velké reakce. Přece jenom jsou to malé děti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 16:55
@warita píše:

Dceri se stromek libil, jevila o nej samozrejme zajem, ale postavili jsme ho na vyvysene misto tak, aby ho nemohla odzdobit nebo na sebe strhnout. Darku se nebala, my ji to nebalili do niceho, neumela by to rozbalit. Pod stromem si nasla houpaci ovecku, byla z ni extaticka, 2 knizky a jeste neco. Knizky a ovce slavily uspech.

Jinak nejake vysvetlovani co jsou vanoce jsem si usetrila, to myslim v tomto veku nema smysl. Ani na 2 letech jsem se moc nenamahala. Opet darky pod stromem nezabalene, dcera nadsena.

Tento rok zmena, strom stoji na podlaze a asi to byla chyba, ty vanocni koule ji proste nedaji spat. Furt se na ne snazi sahat., ehm chci rict divat se. Poprve dostala k vanocum taky nejake povidani, o co jde a tak.

No já vybalila a zabalila do papíru. Mám houpací housenku a tu nebalim vůbec. Když jsem říkala ségře, ať fp pejska taky rozbalí a dá jen tak do papíru, hleděla na mě jak na blbce a zabalila v krabici :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
23.12.19 16:58

Jinak tradici jako takovou určitě takto malé dítě chápat nemůže, ale vánoční atmosféru dělám. Pouštíme si koledy, pečeme spolu a svíčku na adventním věnci zapalujeme taky pohromadě. Spíš se mu to vše líbí, ale nechápe co a jak. I když pusinku pod jmelím se ho snažím naučit :lol: spíš bych to vnímala jako hru. Dárky jsem balila před ním :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 16:59
@warita píše:

Tento rok zmena, strom stoji na podlaze a asi to byla chyba, ty vanocni koule ji proste nedaji spat. Furt se na ne snazi sahat., ehm chci rict divat se. Poprve dostala k vanocum taky nejake povidani, o co jde a tak.

Taky mame stromek na stole. S tim nebalenim darku jsi me nadchla!! Ono je mozny ze se mnou a tatou to bude lepsi a nebude se bat. Myslim ze stejne nejvetsi radost bude mit z tech ptacku jak budou zobat. No uvidime. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
3639

Syna 12 m k narozeninám zabalené dárky nezajímaly. Tak asi nebudeme balit dárky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164

Do tri let moc nevedeli vo co ho. To se s nima daly darky i nakupovat a trunily zabalene na skrinich. Od tri let vnimaji a vse se schovava. To bude jedine fajn na tom, az prestanou verit, skonci ta silena utajovaci logistika. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
23.12.19 17:01

@Bubla Bůčková já taky vše vybalila z původních krabic, aby si mohl hned hrát, kdyby ho ten dárek zaujal ;) a hlavně i z bezpečnostního hlediska, kolikrát jsou tam takové ty malé drátky tak aby si to nestrkal do pusy. Zabalené mám vše, ale mě to baví a ty velké dárky jsou výzva :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14552
23.12.19 17:05
@Anonymní píše:
Taky mame stromek na stole. S tim nebalenim darku jsi me nadchla!! Ono je mozny ze se mnou a tatou to bude lepsi a nebude se bat. Myslim ze stejne nejvetsi radost bude mit z tech ptacku jak budou zobat. No uvidime. :srdce:

urcite ano. Moje dcera ptacky miluje. Na roku a neco dokazala rict, ze to je labut, kacenka a holoubek. Jenom slovo „mama“ ne a ne. :D Ma priority.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
23.12.19 17:09

Ve 3 letech tak nejak tacala, ale spis vnimala atmosferu, letos uz se tesi na Jeziska a darky a ma radost ze stronku a zdobeni, ma skoro 4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
23.12.19 17:10

Taky jsem si říkala, že u 11 měsíčního nemá cenu balit dárky…stromek se mu moc líbí, naštěstí je v nedosažitelným místě, jinak by bylo po stromečku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7278
23.12.19 17:10

Vanoce nechape, ale to neznamena, ze si je nemuze takove dite uzit. Nasim se libi svetylka, radi trhali darkoby papir, proste takove ty veci, co deti v tomhle veku delaji. Ale taky to pro ne muze byt hodne noveho a boji se. U vas bych brala jako vyhodu, ze uz vite, ze muzete cekat ne uplne pozitivni reakci, takze nebudete zklamani. Nic si z toho nedelejte, slavte Vanoce tak, jak jste zvykli. Dite bude podvedome vnimat, ze jste spokojeni a bud se naladi na stejnou notu, nebo bude jen pozorovat, ale priste uz urcite bude Vanoce prozivat mnohem vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama