Může bez mého vědomí do bytu? Co s tím teď dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.03.18 10:12
Může bez mého vědomí do bytu? Co s tím teď dělat

Ahoj, nejdřív popíšu jak to vlastně máme. Bydlíme v obecním bytě, jelikož je hned vedle zdejší ZŠ, tak má byt ve správě ředitel školy (je to samostatně stojící menší domeček). Na konci měsíce nám zde teď končí smlouva a poté tu pravděpodobně bude bydlet zdejší školník, se kterým mám problém a nevím přesně kde, nebo jak řešit. Vcera se mi prostě stalo, že si školník odemčel a normálně mi sám vešel do domu. Já byl a doma sama s ročním synem a najednou cizí muž ve dveřích a v ruce klíče 8o v tu chvíli jsem byla tak vyděšená a bylo mi tak nepříjemně, že jsem ani nevěděla co říct. Vše to popíšu od začátku: někdo u nás zvonil a já akorat přebalovala syna a než jsem došla ke dveřím, už tam nikdo nebyl. Cca za půl hodiny (já zrovna byla v koupelně a převlékala se) zase zvonek, tak jsem na sebe honem hodila triko, akorát jsem si natahovala tepláky a on už si odemčel a šel dovnitř se slovy, že se nemůže dozvonit a potřebuje a bych na chvíli vypla plynový kotel. Může nám sem takto vlézt? Hlavně se mi hned vybavily minimálně dvě situace, kdy jsem přišla domů a plyn. Kotel byl buď vypnutý, nebo na něm byla nastavená jiná teplota. Mám jít do školy, na obecni úřad? Co s tím mám dělat? Je mi z to ho opravdu hodne nepříjemně a ne chci to nechat jen tak. :think:

Reklama

Reakce:

inkakřivák
Extra třída :D 11823 příspěvků 14.03.18 10:13

Nesmí do bytu. Vyměn zámek nebo si dej řetízek a je hotovo. případně zamknout a nechat klíček v zámku.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.03.18 10:14

Nemůže, pokud není majitelem bytu a i u něj by byla slušnost se předem ohlásit.. trvat to dýl - tedy nájem, tak vyměnim vložku v zámku

Hanka1
Extra třída :D 13204 příspěvků 14.03.18 10:16

Ja bych volala rovnou obeci policajty jestli nejake mate, jestli ne tak normalni statni. Tohle si nesmi dovolit nikdo, ani majitel tudiz obec ani novy najemce. Udelala bych takovy bugr ve skole a na obci, ze by si to za ramecek nedali. Jeste jednou by mi nekdo rachotil klicem v zamku tak volam 158 a hlasim vloupani.

Anonymní  14.03.18 10:23

Díky, to jsem potřebovala vědět. Zda s tím vubec můžu něco dělat. Skočím do školy, uvidím co mi na to ředitel řekne a pak případně na obci. A s policií, jakože že bych školníka normálně nahlásila? Od dob co je tu nový ředitel a školník, tak nám tu bydlení jen znepříjemňují :roll: přitom s námi není žádný problém, jsme slušní, nájem vzdy platime jak máme… a tohle uz byla poslední kapka, a i když nam bude končit smlouva, tak to chci řešit. Tchyně dělá u státní policie, tak to když tak zkusím probrat i s ní. :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.03.18 10:26
@Anonymní píše:
Díky, to jsem potřebovala vědět. Zda s tím vubec můžu něco dělat. Skočím do školy, uvidím co mi na to ředitel řekne a pak případně na obci. A s policií, jakože že bych školníka normálně nahlásila? Od dob co je tu nový ředitel a školník, tak nám tu bydlení jen znepříjemňují :roll: přitom s námi není žádný problém, jsme slušní, nájem vzdy platime jak máme… a tohle uz byla poslední kapka, a i když nam bude končit smlouva, tak to chci řešit. Tchyně dělá u státní policie, tak to když tak zkusím probrat i s ní. :think:

tak v první řadě prostě vyměŇ FABku, na těch pár dní, pak ji s předáním bytu zpět opět vyměníš, no.. a máš klid.

Janli
Závislačka 4637 příspěvků 14.03.18 10:42
@martina.se píše:
tak v první řadě prostě vyměŇ FABku, na těch pár dní, pak ji s předáním bytu zpět opět vyměníš, no.. a máš klid.

To většinou nejde. Do nájemních smluv se běžně dává klauzule, že majitel má právo na jednu kopii klíče. Nicméně, já bych udělala okamžitě takový bugr, že by si to za rámeček nikdo nedal.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 14.03.18 10:43
@Anonymní píše:
Ahoj, nejdřív popíšu jak to vlastně máme. Bydlíme v obecním bytě, jelikož je hned vedle zdejší ZŠ, tak má byt ve správě ředitel školy (je to samostatně stojící menší domeček). Na konci měsíce nám zde teď končí smlouva a poté tu pravděpodobně bude bydlet zdejší školník, se kterým mám problém a nevím přesně kde, nebo jak řešit. Vcera se mi prostě stalo, že si školník odemčel a normálně mi sám vešel do domu. Já byl a doma sama s ročním synem a najednou cizí muž ve dveřích a v ruce klíče 8o v tu chvíli jsem byla tak vyděšená a bylo mi tak nepříjemně, že jsem ani nevěděla co říct. Vše to popíšu od začátku: někdo u nás zvonil a já akorat přebalovala syna a než jsem došla ke dveřím, už tam nikdo nebyl. Cca za půl hodiny (já zrovna byla v koupelně a převlékala se) zase zvonek, tak jsem na sebe honem hodila triko, akorát jsem si natahovala tepláky a on už si odemčel a šel dovnitř se slovy, že se nemůže dozvonit a potřebuje a bych na chvíli vypla plynový kotel. Může nám sem takto vlézt? Hlavně se mi hned vybavily minimálně dvě situace, kdy jsem přišla domů a plyn. Kotel byl buď vypnutý, nebo na něm byla nastavená jiná teplota. Mám jít do školy, na obecni úřad? Co s tím mám dělat? Je mi z to ho opravdu hodne nepříjemně a ne chci to nechat jen tak. :think:

Tak ono je zvláštní, že vás někdo nechal bydlet v bytě, který je primárně určen pro školníka či správce budovy. V naší škole to také je, že školník-údržbář má „služební byt“ na pozemku školy..školník to asi bere, že je vlastně byt majetek školy, takže tam chodí. Řekla bych to správci toho bytu, tedy někomu ve škole, aby školníkovi vysvětlili co a jak a on už to nedělal.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.03.18 10:50
@Janli píše:
To většinou nejde. Do nájemních smluv se běžně dává klauzule, že majitel má právo na jednu kopii klíče. Nicméně, já bych udělala okamžitě takový bugr, že by si to za rámeček nikdo nedal.

to je sice pěkný, ale pokud to takhle zneužívá a uživatelce končí za 14 dní nájem, už bych to jinak neřešila..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Reklama