Může být cysta příčinou zpožděné MS

Anonymní
3.11.19 12:39

Může být cysta příčinou zpožděné MS

Zdravím vás, mám takový, problém, v září jsem byla na kontrole u gyn a zjistili mi dvokomorovou cystu na pravem vaječniku 5cm, po 14ti dnech na kontrole stále cysta 5cm, lékařka mi řekla, ať vysadím HA,( že mi pracuji vajičníky i když by neměly) 1.10. Jsem dostala MS po vysazení (vždy jsem měla cyklus 28 dní tedy, když jsem nebrala HA) od té doby MS nikde 6dní zpoždění.. TT negativní, jedinné početí mohlo nastat 19.10. Při přerušované souloži. Poslední test dnes, taky negativní. Má otázka zní, může být brzy na test pokud ovulace proběhla kolem 20.10. Nebo měl někdo problémy kvůli cysty? Už mám křeče v břiše asi týden, na čípek skoro nedosáhnu a BT jsem si neměřila, neboť jsme se nijak nesnažili.. :think:, tak se bojím, aby to nebylo něco horšího, moje lékařka má dovolenou a do nemocnice se mi nechce. :/ Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.11.19 13:07

Může to být od cysty. Měla jsem to také tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 13:35
@Anonymní píše:
Může to být od cysty. Měla jsem to také tak.

Můžu se zeptat za jak dlouho se to srovnalo, popřipadě jak se to řešilo?

• Citovat
  • Nahlásit
1179
3.11.19 18:50

Na gynekologii jsem dostala injekci na vyvolání MS a tu jsem za pár dní dostala a cysta odešla s ní. :) Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
3.11.19 20:42

Většinou jsem měla zpoždění když jsme měla cystu ale můžeš to mít taky ž vysazení HA

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
4.11.19 09:53

Ahoj holky, taky momentálně řeším cystu. Pravý vaječník, 20mm. Celý měsíc cítím v místě tlak, tah a sem tam píchnutí. Máte s tímto některá zkušenost? K lékaři jdu příští týden, MS ok, bolestivější. Nicméně nemám s cystou zkušenost a desim se, že nezmizí, přesto že je tak malá. Případně praskne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
4.11.19 10:09

@Milla44 já měla cysty každý měsíc měsíc a půl asi 4 roky..vtdy praskla nebo zmizela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.19 13:34

@Milla44 taky mi dr objevila v září na preventivni prohlídce cystu na pravém vaječníku. Je to poprvé, co jí mám, nebo spíš, co mi ji dr objevil.
Mám ( měla jsem) ji velkou 2cm.
Nejdřív jsem o ní nevěděla a pak jsem začala cítit takovy divný tlak v podbřišku, neumím tu bolest pořádně popsat. Nijak extra to nebolelo, jen to bylo prostě nepříjemné, ty tlaky, které mi šli do zad i nohou. Předpokládám, že to bylo od té cysty. No a pak jsem jednou začala cítit takovou ostrou bolest na straně, co je cysta, která trvala asi 10min. A od té doby (ťuk, ťuk, ťuk)tlaky necítím.
Na kontrolní UTZ jdu příští týden, strašně se bojím, ale doufám, že tam cysta nebude.
Dr. mi o tom ani pořádně nic neřekla. Jen, že tam je a že mám přijít na kontrolní UTZ po dvou menstruacích a uvidíme, zda se vstřebá. Jinak MS mu chodí pravidelné. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
6.11.19 16:48

Ahoj, cysta muže mít určitě vliv na opožděnou ms. Mně zjistil lékař letos cystu na preventivní prohlídce, měla 40mm x 60 mm, takže spíš veliká (bylo to pár dní před očekávanou menstruací). Nijak se to neřešilo, jen jsem měla dojít na kontrolu. Menstruaci jsem měla opožděnou o 2 a půl týdne a ta cysta při ní odešla sama dle kontrolního ultrazvuku. Ale celý ten cyklus jsem měla bolesti v podbřišku a občas jsem i špinila. Další ms přišla úplně v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat