Může být pozitivní tt jen pozůstatek hormonální stimulace při IVF

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 17:54
Může být pozitivní tt jen pozůstatek hormonální stimulace při IVF

Ahoj,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Koncem listopadu jsem podstoupila IVF. K ET nedošlo, protože si necháváme vajíčka otestovat. 11 dni po punkci vajíček jsem dostala normálně menstruaci. Před 3 dny jsem začala slabě špinit - týden před očekávanou další menstruací a udělala se mi taková pachuť v puse, kterou znám z několika dřívějších (neúspěšných) těhotenství, nicméně špinění jsem před tím nikdy neměla. Tak jsem si před chvilkou udělala těhotenský test, který je slabě pozitivní (viz foto). A co mě teď zajímá, je možné, že to je ještě nějaký pozůstatek hormonů z IVF? Poslední hormony jsem brala před měsícem, ale testy jsem si nedělala, tak nevím jestli to může být z toho. Nebo může tohle být i falešně pozitivní těhotenský test? Už mám hodně natestováno a takhle brzo jsem ho nikdy pozitivní neměla. Tak jsem z toho taková rozpačitá. Těhotenství si samozřejmě přeji, ale mám za sebou několik potratů, proto jsme šli do IVF. Moc děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dana.dv
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 27.12.18 17:58

Do dvou tydnu od injekce Pregnylu (pred OPU) test je pozitivni, pak uz podle pravdy.

Karleon
Kelišová 5425 příspěvků 27.12.18 18:05

No asi se povedlo..

Térouš
Echt Kelišová 8406 příspěvků 27.12.18 18:11

Nene, hormony vyprchavaji do 14 ti dnů. Potichounku gratuluji

1mila2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 27.12.18 18:14

Husty 8o
Taky se přikláním k tomu, že to vyprchalo. Treba ale ne, abys nebyla zklamaná :cert: zkus zitra dalsi test a uvidis, zda sílí :dance:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 19:24

Díky, za rady. Budu pár dní testovat a uvidím co udělá to špinění, jestli to bude další potrat nebo to nakonec dopadne. Nicméně mě teda zítra čeká asi pár telefonátů k doktorům, protože s tímhle jsem opravdu nepočítala a potřebuji v těhotenství píchat fraxiparin.. uf uf

muffin81
Kecalka 219 příspěvků 28.12.18 04:20

Ahoj, mě to příjde taky, že už to být pozůstatek po pregnylu nebo ovitrelle být nemůže. Z vlastní zkušenosti po čtyřech IVF, jsem měla čárku ze stimulace max 13 dní od aplikace injekce na dozrání vajíček. Dál už buď sněhobílo nebo už čárka z těhotenství. U většiny žen nse uvádí, že při aplikaci 10000 jednotek hcg v injekci, se tohle cizí hcg do deseti dbů vstřebá (teda vyloučí).....takže spíše gratuluji ke spontálnímu otěhotnění v následném cyklu po ivf. Uvidíš za dva dny, jestli čárka sílí a pak hned na gyndu, kvůli tomu fraxiparinu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 08:25

Diky:) je mezi svatkama a gynekolog, hematolog i prakticka maji volno:). Doma jsem mela jeste jednu injekci a nekolik baleni duphastonu, tak jsem sama sobe doktorem:) a volala jsem do caru jestli by mi nepredepsali nouzove baleni nez budu moct jit na hematologii. Tak jsem fakt zvedava jak tohle dopadne, jsem z toho docela v soku ze jsem otehotnela mimo dobu dve obvykle ovulace, bez jednoho vejcovodu a na prvni nechraneny sex po pul roce…

dana.dv
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 28.12.18 08:34

Zajedte na gynekologii do nemocnice. Ochotne na vas kouknou. Pred 2dny jsem taky jela. Kdyz neni jina moznost…

muffin81
Kecalka 219 příspěvků 28.12.18 12:48

Ale tak v CARu by měli mít pohotovost, ne? Jela bych klidně tam.....

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 28.12.18 12:55

Minuly rok jsem byla na povedenem transferu, pak jsem ani poradne nemenstruovala, dostala chripku, antibiotika a jednou neco bylo a uz jsou male 4 mesice:-) Naprosto vim jak se citis, ja tomu prvnich pul roku ani neverila, po 5 letech marneho snazeni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:24

No ja sem mela vsechny sve tehotenstvi (tohle je seste) prirozene, ale vsechna skoncila potratem a jedno bylo mimodelozni. Proto jsme sli do caru, aby udelali embryiim genetiku. Ted jsem rada, ze je test pozitivni, ale bojim se aby to nedopadlo zase stejne. Jinak me vysetrili kde co a na nic v podstate neprisli, krome trombofilnich mutaci, proto ten fraxiparin..tak treba to bude tentokrat uz dobre..

muffin81
Kecalka 219 příspěvků 28.12.18 13:54

Chápu tvůj strach…tak zřejmě těhotná budeš, takže nezbývá než držet palce ať to tentokrát dobře výjde a přeju ti z celého srdce, aby ano…a kdyby náhodou nedej bože ne, tak příště po IVF při čekání na PDG chráněný styk…když jste takový chytlavý. Šest potratů…to je strašný. Já měla jeden a stačilo. Jen tak mimochodem, reprodukční imunologii máš vyšetřenou?

muffin81
Kecalka 219 příspěvků 28.12.18 13:56

Ale ty trombofilní to můžou taky dělat…určitě.­....zavolej si do CARu, jseš jejich pacient, jedno, že jsi otěhotněla přirozeně…oni by tam být snad měli…aby ti dali dost toho fraxiparinu.

Nicky B
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 28.12.18 14:10
@Anonymní píše:
No ja sem mela vsechny sve tehotenstvi (tohle je seste) prirozene, ale vsechna skoncila potratem a jedno bylo mimodelozni. Proto jsme sli do caru, aby udelali embryiim genetiku. Ted jsem rada, ze je test pozitivni, ale bojim se aby to nedopadlo zase stejne. Jinak me vysetrili kde co a na nic v podstate neprisli, krome trombofilnich mutaci, proto ten fraxiparin..tak treba to bude tentokrat uz dobre..

A jakém tt jsi potrácela? U těch trombofilních mutací se uvádí, že způsobují případně potraty až do 7-8 tt, do té doby proběhne potrat z jiných příčin, např. špatná genetika embrya. Tak se případně neděs, kdyby ses hematologovi nedovolala hned, injekce od příštího týdne budou stačit. A ano, v Caru ti recept na Clexane / Fraxiparine také napíšou, i při přirozeném otěhotnění. Jsem podobný případ :D

A nikam se teď nežeň, určitě ne na pohotovost. Na ultrazvuku absolutně nemohou vůbec nic vidět (až do hladiny cca 1000 j HCG v krvi, to už budeš mít na testu dálnice). Pokud chceš nějaké potvrzení, skoč si jako samoplátce na krevní odběr HCG, nebo to prostě vydrž a dál si dělej sama testy, uvidíš, jestli budou sílit.

Léky stačí až příští týden, Duphastonem ale pravda nic nezkazíš.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >