Může být příznak neštovic i opar na puse?

751
22.6.15 21:22

Může být příznak neštovic i opar na puse?

Nedávno jsem si psala s kámoškou, že mají v jejich třídě ve školce neštovice, že to chytli ve vedlejším městě na tanečkách. Dále jsem se nepídila, kdo dál měl a neměl. To bylo asi 10.6. Včera dcera(4 roky) od rána zvýšená teplota, bolest bříška a dost, nikdy takhle nezkuhrala :-(, téměř mi nejedla a udělal se jí malý klasický opar na rtíku. Dnes trvá teplota, ale už se aspoň najedla. A tak si tak píšu s jinou maminou, že ve vedlejším městě jsou neštovice a tak mě tak napadlo, sakra, vždyť to by odpovídalo té době, že by to třeba taky mohla mít. Ale zatím je tedy bez pupínků. NO ráda bych si to odbyla dokud jsem na MD, ještě máme doma dvoletou. Neštovic se u holek nebojím, ale právě tuto sobotu tu byla moje ségra, která je těhotná a neštovice neprodělala. Myslíte, že by se nám u dcery mohly neštovice vyklubat, moc ráda bych je chtěla mít za sebou, ale zas kvůli ségře teda ne :(. Nikde jsem nenašla, aby byla souvislost s oparem. Ale tak ještě žádný pupínek-neštovička - nikde nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

743
22.6.15 21:26

Neštovice a opar způsobuje stejný virus, ale ještě jsem neslyšela, že by před neštovicema vyskočil opar…

Příspěvek upraven 22.06.15 v 21:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 21:26

Ahoj, můj mladší syn měl horečku několik dní než ale objevila první neštovička, starší se osypal den po vypuknutí horečky, takže průběh se lišil, proto ti nikdo neřekne, jestli to neštovice jsou, každopádně ale můžou být. Chápu, že se neštovic a těhotenství sestry bojíš, zvlášť proto, že je neprodělala, sama jsem to nedávno řešila, jsem taky těhotná, ale prodělala jsem je, ale bála jsem se pásového oparu. To ale odbočuji, snad je pravda to, že je dítě infekční až tak den před výsevem první neštovičky a že by tedy sestra ohrožená nebyla, i kdyby to neštovice byly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.6.15 21:32

Ahoj, zrovna to řešíme, u nás se před osypáním staršího asi dva dny objevily afty v puse…pokud opary běžně nemívá, klidně by to mohla být předzvěst…ale třeba taky ne…hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
22.6.15 21:37

@mischelinka jo pravda jsou infekční den před výsevem, takže dnes nic, ségra tu byla v sobotu, tak to by snad mělo být v pohodě, kdyby se objevily. Třeba se nám nevyklubou já vím, ale ted si to tu dávám vše dohromady no :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
22.6.15 21:38

@Andenne ne ne opary vůbec nemívá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
22.6.15 21:39

@leryl já právě našla pouho pouhý jeden případ, kdy maminka psala, že holčička měla teplotu, opar na puse a pak neštovky, tak vážně nevím. Ani bych sem nepsala, jen s tou ségrou se mi to v hlavě honí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
22.6.15 21:42

V pondeli mela dcera praskly koutek (nebo opar v koutku - nerozklicovala jsem presne), v patek se osypala nestovicemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.6.15 21:43
@Handa86 píše:
@Andenne ne ne opary vůbec nemívá

tak se raději připrav na nejhorší…a sestra snad bude ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
22.6.15 21:49

@mooch aha, takže přeci jen by to tak mohlo být…no uvidíme, všem díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
22.6.15 21:49

@leryl ne klasický opar na rtu způsobuje virus herpes labialis. Neštovice způsobuje virus herpes varicela zooster, která způsobuje i pásový opar.
@Handa86 když už tam segra byla tak s tím stejně nic neuděláš, prostě počkat a uvidí se, jak na tom dcera i sestra budou, jen ji upozornit na možné riziko, že se mohla dostat do kontaktu s neštovicemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 21:52

Ano, syn to tak měl. Nejprve se mu u rtu vyklubal malý puchýřek, opravdu to vypadalo jako opar a za dalšich 7 dnů se celý osypal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
22.6.15 21:55

Já se vetřu s dotazem… Starší mrňous má od minulýho úterka neštovice. Průběh jak z učebnice (osypanej je teda všude). Chytnul je nejspíš ve školce, kde jich je teď spousta…

Otázku ale mám k mladšímu prckovi. Ten od minulýho pondělí má rýmu, pokašlává… Takže už od toho pondělí čekám, že se osype taky (chodí se starším do stejné třídy), ale pořád nic… Nebo… Kdyby aspoň nic… Pořád je trochu „nachlazenej“ a má sem tam nějakej pupínek, ale nejsou to vyloženě ty „neštovicový“ pupínky jako u staršího…

A otázka je… Má nějakej mírnější atypickej průběh neštovic? Nebo je ve školce prostě stejně se starším nechytl a mám počítat ještě další dva až tři týdny inkubační dobu, než se projeví i u něj?

Chápu, že to je pomalu na věšteckou kouli, ale mně to fakt vrtá v hlavě… :oops: Hlavně mě štve ta nejistota… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
22.6.15 21:56

Mozna ten opar znacil jen oslabenou imunitu (mela ho asi potreti v zivote, bude ji pet). Kazdopadne do 4 dnu se osypala komplet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
22.6.15 21:59

Jo a jinak - dvakrat predtim nedzovice nechytla (a to byla v kontaktu s vysoce infekcnima)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama