Reklama

Může být rozhozená psychika z antikoncepce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evicka20
Povídálka 34 příspěvků 12.12.16 12:53
Může být rozhozená psychika z antikoncepce?

Dobrý den,
beru 5 měsíců antikoncepci lunafem (moje první HA). A už zhruba poslední dva měsíce pozoruji změnu psychiky. Dříve jsem byla stále optimistická a veselá. Teď jsou dny, kdy jsem schopná půl dne probrečet „pro nic za nic“. Jsem často smutná, bez nálady. Do toho mám teď zkouškové a když jsem ve stresu tak je to ještě horší. Může to být vlivem antikoncepce?
Mám doma ještě jedno platíčko a nevím zda ho dobrat s vidinou že se to může zlepšit nebo mám raději od příštího týdne začít nové prášky? Bojím se jiných nežádoucích účinků, když mám teď zkouškové nebylo by dobré zvracet nebo aby mi bylo psychicky ještě hůře.
Nebo lze vysadit třeba na tři měsíce, a pak začít novými prášky?
Doktor mi řekl, že mi jiné klidně předepíše, že je to na mě. Že je to taková sázka do loterie…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Icestar
Závislačka 4173 příspěvků 1 inzerát 12.12.16 13:10

@Evicka20 Rozhodně ano. Brala jsem HA „z blbosti“ několik let, trpěla jsem na nálady, deprese, zdravotně taky žádná hitparáda, byla jsem pořád unavená, slabá, bez energie. Po vysazení se ze mě stal nový člověk. Všimlo si toho široké okolí, že jsem jiná, pozitivnější, energičtější a mně bylo skvěle.

Já osobně už HA nikdy brát nebudu. Chránit před otěhotněním se dá i kondomem. Ten je neinvazivní, chlap to tu chvilku s gumou přežije, já si kvůli jeho pohodlí přece nebudu ničit zdraví ;)

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 367 inzerátů 12.12.16 13:14

Ano, antikoncepce jsou hormony a ty ovlivňují i náladu. je možnost zkusit jiný typ antikoncepce, ale je možné že tělo nepřijme žádnou antikoncepci co je v prášcích a budete muset přejít na jiný druh ochrany před otěhotněním.

Evicka20
Povídálka 34 příspěvků 12.12.16 13:20
@Icestar píše:
@Evicka20 Rozhodně ano. Brala jsem HA „z blbosti“ několik let, trpěla jsem na nálady, deprese, zdravotně taky žádná hitparáda, byla jsem pořád unavená, slabá, bez energie. Po vysazení se ze mě stal nový člověk. Všimlo si toho široké okolí, že jsem jiná, pozitivnější, energičtější a mně bylo skvěle.Já osobně už HA nikdy brát nebudu. Chránit před otěhotněním se dá i kondomem. Ten je neinvazivní, chlap to tu chvilku s gumou přežije, já si kvůli jeho pohodlí přece nebudu ničit zdraví ;)

Děkuji za odpověď, on přítel naštěstí chápe jaké svinstvo hormony jsou a kondomu by se nebránil. Já začala HA brát že to zkusím zda mi sedne. A teď nevím, zda vyzkoušet třeba ještě jednu nebo ne…

Evicka20
Povídálka 34 příspěvků 12.12.16 13:22

@smudlinky
Děkuji za odpověď. Právě nevím kolik je „už moc“ a vykašlat se na HA. Jestli zkusit dva-tři druhy a nebo klidně více. Partner není proti kondomu. Ale i pro jsou prášky pohodlnější, jen kdyby to nebylo takové svinstvo…

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 12.12.16 13:29

Já z antikoncepce byla neustále šíleně ospalá, jak kdybych nespala dvě noci, o zvracení ani nemluvím. Už to opravdu nikdy zkoušet nechci, stačilo! Partner to naštěstí chápe a nenutí mě do toho, když viděl co mi to způsobovalo.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 12.12.16 13:41

Taky mi nedělala dobře, všelijaké nálady, hodně velká únava a dokonce ztráta chuti na sex…

jenže já to nepřičítala antikoncepci, zrovna jsme měli hodně náročné období, tak to vypadalo i celkem přirozené… ale když jsem ji vysadila (z jiných důvodů), tak najednou jsem unavená nebyla a chuť na sex byla obrovská, ačkoliv situace byla stále stejně hektická! chlap se divil, co se děje.

už to nikdy brát nebudu…

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 12.12.16 14:01

Ano, a dokonce by to byla první věc, kterou bych za daných okolností řešila. Bu´d změna HA, nebo zcela vysazení a jinou ochranu.

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 12.12.16 14:19

Pořád se divým, že v dnešní době neumí vymyslet antikoncepci, která není takové svinstvo do těla. Gynekolog umí doporučit jen antikoncepci a klidně jí bude předepisovat 10krát jinak. Já jsem se tedy od doktorky o nežádoucích účincích moc nedozvěděla.

Evicka20
Povídálka 34 příspěvků 12.12.16 14:26

@Mína47 @budi
Nedokážu si jen představit používat kondom ve stálém vztahu několik desítek let… Na kondomu jsem začínali a nevadí mi, ale přeci jenom je to nějaká „povinnost“ co se musí před stykem udělat, není to tak „snadné“ jako u HA.
Z tělíska mám obavy, do toho bych chtěla jít až budu mít děti a přerušované souloži, když by nyní bylo dítě obrovský problém, moc nevěřím.

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 12.12.16 14:54

Problém to je, ale co se dá dělat. Já tu antikoncepci opravdu nedám, ty stavy byly hrozné!

Enmamma
Závislačka 2798 příspěvků 12.12.16 14:55

Mě kdysi gynekolog předepsal Logest. Byla to moje první a poslední antikoncepce. Po nasazení se ze mě stal totální blázen. Emoce byly jak na houpačce. Když mělo dojít k sexu, stačilo, aby mě tehdejší přítel políbil a já začla řvát jak želva. On prý, co je? Děje se něco? Já na to, že je na mě tak hodnej a rozeřvala jsem se ještě víc, takže sex nebyl, protože já měla záchvaty breku. Nebo jsme seděli u stolu v kavárně a já začala najednou povzlykávat a on, co se děje. Já na to, že nevím. O na to, a tak proč tedy brečíš. V tu chvíli mi to přišlo tak směšné, že jsem se začala smát na celé kolo a křičela jsem, jak je to směšné, že brečím. Takže mi po měsíci opatrně naznačil, že kdybych tu antikoncepci vysadila, vůbec by se nezlobil. Po vysazení jsem se do třech dnů znormálnila, vše si uvědomila a chtěla chodit kanálama, jak jsem se za své chování styděla. Od té doby jsem už nikdy žádnou další antikoncepci nebrala. Když mi jí nabídli, s hrůzou v očích jsem odpověděla, že už nikdy a v žádném případě.

Evicka20
Povídálka 34 příspěvků 12.12.16 15:01
@Enmamma píše:
Mě kdysi gynekolog předepsal Logest. Byla to moje první a poslední antikoncepce. Po nasazení se ze mě stal totální blázen. Emoce byly jak na houpačce. Když mělo dojít k sexu, stačilo, aby mě tehdejší přítel políbil a já začla řvát jak želva. On prý, co je? Děje se něco? Já na to, že je na mě tak hodnej a rozeřvala jsem se ještě víc, takže sex nebyl, protože já měla záchvaty breku. Nebo jsme seděli u stolu v kavárně a já začala najednou povzlykávat a on, co se děje. Já na to, že nevím. O na to, a tak proč tedy brečíš. V tu chvíli mi to přišlo tak směšné, že jsem se začala smát na celé kolo a křičela jsem, jak je to směšné, že brečím. Takže mi po měsíci opatrně naznačil, že kdybych tu antikoncepci vysadila, vůbec by se nezlobil. Po vysazení jsem se do třech dnů znormálnila, vše si uvědomila a chtěla chodit kanálama, jak jsem se za své chování styděla. Od té doby jsem už nikdy žádnou další antikoncepci nebrala. Když mi jí nabídli, s hrůzou v očích jsem odpověděla, že už nikdy a v žádném případě.

A mohu se zeptat zda vám jiné ochrana vyhovuje? Asi prostě musí co..
Já si taky připadám jako blázen. Včera jsem probrečela skoro celý den a dneska je mi dobře, je to jako na houpačce a unavuje mě to…
Já si nedokážu představit se chránit několik desítek let kondomem (tělísko chci až po dětech a přerušované souloži nevěřím…)

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 12.12.16 15:04

Pokud chlapovi na ženské záleží tak jí přece nemůže nutit, aby se ničila jen pro jeho pohodlí. Jinak za to nestojí a ať si tedy najde jinou, která antikoncepci snene.

Enmamma
Závislačka 2798 příspěvků 12.12.16 15:09
@Evicka20 píše:
A mohu se zeptat zda vám jiné ochrana vyhovuje? Asi prostě musí co..
Já si taky připadám jako blázen. Včera jsem probrečela skoro celý den a dneska je mi dobře, je to jako na houpačce a unavuje mě to…
Já si nedokážu představit se chránit několik desítek let kondomem (tělísko chci až po dětech a přerušované souloži nevěřím…)

S přítelem jsme se chránili kondomem, s těmi dalšími také. Pochopila jsem ale, že jsem duší spíš muž a dnes žiju s ženou, ale pokud bych žila s mužem, antikoncepci bych už neřešila, jsem bohužel úplně neplodná a mohu nebi děkovat, že ta tehdejší antikoncepce byla tak strašná, protože před lety zjistili, že mám po obou rodičích Leidenský syndrom a antikoncepci nesmím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Africký paradox: Čím víc kontinent bohatne, tím víc lidí míří do Evropy

Africké státy Gambie, Pobřeží slonoviny nebo Senegal nepatří mezi země... číst dále >

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama