Muže být střídavá péče v jednom roce dítěte, které už matka nekoj

28.1.20 21:42

Muže být stridava pece v jednom roce ditete které už matka nekoji

Rozvedli jsme se dva měsíce po rozvodu přišla partnerka tedy bývala žena ze je těhotná teď má dcerka rok a 2 měsíce bydlím v jednom městě a já se dohodl ze ji budu mít 2 krát týdne 8-12 hod a jednou za 14dni o víkendu. Jenže ex změnila názor a nechce mi ji nechávat na noc prý je malá. Má na tohle nárok? Já sám bych chtěl malou do střídavě pece proto jsme zůstal i ve stejném městě.

Příspěvek upraven 13.03.20 v 19:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23193
28.1.20 21:44
@Tomas1234567 píše:
Rozvedli jsme se dva měsíce po rozvodu přišla partnerka tedy bývala žena ze je těhotná teď má dcerka rok a bývala mi ji nechce nechávat ani jednou za 14 dni o víkendu přes noc prý by dcera stradala. Přitom ona sama spi s novým chlapem v posteli i s dcerou a již nekoji. Mám možnost dostat dceru so střídavě pece?

A jsi si jistý, že jsi otecko? To byl rozlučkový sex na ostro, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
28.1.20 21:55

V roce to nevidím úplně nadějně. Nic proti tobě, ale třeba naše malá u manžela v tomto věku taky kolikrát řvala když se jí snažil dát spát a to ho viděla denně a když jsem tam přišla já tak byl hned klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23193
28.1.20 22:03

Není na tebe vůbec zvyklá, takže celonoční hlídání nedostaneš ze začátku. Ale když ti ji nedá ani do kočáru vozit, budeš se muset soudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13530
28.1.20 22:20

To je trošku nereálný. To dítě na tebe není zvyklý a je fixovaný na matku. I naše dvouletá holčička, která má tátu doma denně, by to bez mámy nedala. Nejdřív se soustřeď na navázání kontaktu, aby si na tebe zvykla a až bude větší, tak řeš teprve přespávání. A otcovstvím jsi si jistý…? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 22:27

První, co bys měl řešit je, zda by stridavka byla to nejlepší pro dítě, ne pro tebe ani nikoho dalšího. Pro roční dítě určitě není střídavá péče vhodná. Co však můžeš, je požádat o úpravu styku a chtít s ní trávit čas i v průběhu týdne, dle tvých možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 22:34

Neblbni se stridavkou u miminka 8o chapu, ze jsi zhrzeny, ale tohle fakt je moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
28.1.20 22:38

Stridava pece by mela byt v zajmu ditete a rocni dite je fakt pres caru :roll: utuzuj s ni kontakt a az bude vetsi muzes zadat. nekteri rodice neuvazuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5280
28.1.20 22:40
@Tomas1234567 píše:
Rozvedli jsme se dva měsíce po rozvodu přišla partnerka tedy bývala žena ze je těhotná teď má dcerka rok a bývala mi ji nechce nechávat ani jednou za 14 dni o víkendu přes noc prý by dcera stradala. Přitom ona sama spi s novým chlapem v posteli i s dcerou a již nekoji. Mám možnost dostat dceru so střídavě pece?

To své dítě natolik nenávidíš, že bys mu v tomhle věku provedl střídavku?? Vzpamatuj se!! Je to malinké miminko, které potřebuje mít na blízku svou mámu.

Jestli chceš o něco usilovat, tak o vídání obden na jednu dvě hodinky. Až si zvykne, můžeš prodlužovat rozestup mezi návštěvami a přidávat na hodinách, až to natáhneš na odpoledne, pak přes noc, pak na dvě noci… Když na tom takhle mákneš půl roku, tak v roce a půl už si ji budeš moci brát na ten víkend, plus ale k tomu určitě ještě jeden dva večery v týdnu, aby si neodvykla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
28.1.20 23:00

@Tomas1234567 roční dítě potřebuje mámu. Bejvalce se nedivím, že dceru nechce dát na celý víkend k tobě. Víš jak by to pro malou bylo těžké. Proč to dítě chceš stresovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15748
29.1.20 05:53
@Tomas1234567 píše:

začni bojovat postupně o vycházky/návštěvy a s ohledem na věk dítka navyšuj. Vidíš ji jen z rychlíku a chtěl by jsi ji do střídavky? Jak myslíš, že by reagovala? Dítko, které vezmeš matce a dáš na týden neznámýmu člověku…napřed vybuduj vztah a postupně přidávej. Ale budeš se muset snažit a spolupracovat s matkou, ospodem a soudem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14320
29.1.20 06:26

Spíše bych si udělal testy otcovství, ať nevkládáš energii do cizího dítěte. A když to vyjde dobře, tak potom postupuj dle rad výše, pomalé zvykání a častější kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4351
31.1.20 18:06
@Tomas1234567 píše:

Samozřejmě střídavá péče u ročního dítěte možná je. Forma rozdělení času a způsob, jak k tomu dospět, je věc druhá. Nenechal bych se chlácholit pomalým zvykáním. Samozřejmě je nejlepší se vyhnout soudní úpravě, protože ta tě oddělí od dítěte definitivně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 11:37

Díky

Díky všem za příspěvek. Já ale malou vídám od narozeni a šlo mi jen o to zda je možná stridava pece, momentálně ji mám 2 krát týdne 8-12hod v tomto čase a 1krat za 14 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3317
9.3.20 11:45
@canaglia píše:
Samozřejmě střídavá péče u ročního dítěte možná je. Forma rozdělení času a způsob, jak k tomu dospět, je věc druhá. Nenechal bych se chlácholit pomalým zvykáním. Samozřejmě je nejlepší se vyhnout soudní úpravě, protože ta tě oddělí od dítěte definitivně.

Jak a proč ho soud oddělí od dítěte definitivně? Už navždy mu zakáže dítě navštěvovat a vídat? Snad nejsme ještě v Norsku a nebo ano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama