Může být "už pozdě" na těhotenský test?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
TRG
Povídálka 36 příspěvků 07.03.18 14:33
Může být "už pozdě" na těhotenský test?

Ahoj, pročítám to tady už dva roky, ale až teď jsem se odhodlala založit profil a vrhnout se do diskuse.

Mám (svým způsobem) dementní dotaz. :) Zkráceně - komu se to nechce číst všechno: Je možné, že později v těhotenství už nevyjde těhotenský test pozitivní?

Rozšíření: Koukala jsem, kolik je HCG v krvi v průběhu těhotenství a přijde mi to jako blbost. Proč se ptám? MS mám normálně, pravda, poslední byla o trochu slabší, ale nijak pozoruhodně. Žádné jiné známky těhotenství. A předevčírem večer - jako bych cítila pohyby. Nepřikládala jsem tomu váhu, jen jsem si toho všimla, sem tam se mi to stane, prostě nějaké bublinky, za chvíli je to pryč. Ale něco podobného jsem cítila i včera a dneska. Je to až moc podobné tomu, co jsem cítila při prvním těhotenství. Test - sice nedělaný ráno - ale sněhobílý. Na kontrolu jsem objednaná až za dlouho. Samozřejmě teoreticky vím, co dělat. Zkusit další testy, dojít si jako samoplátce na krev, chovat se až do kontroly jako těhotná, nebo se přeobjednat a „přiznat se“ doktorovi. :D

Přijde mi jako pitomost, abych už cítila první pohyby, neměla pozitivní těhotenský test, nevšimla si rostoucího břicha (i když štíhlá nejsem), neměla vůbec žádné příznaky a ještě k tomu měla menstruaci. No… že jo? Nebo jste o tom někdy někdo slyšel? Já četla leccos, ale takovou kombinaci fakt ještě ne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:
 
Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 14:35

Je to nesmysl. Hladina hcg je v těle celé těhotenství. Její hladina vrcholí v 15. týdnu a pak klesá, ale pořád je minimálně na hodnotě kolem 3000 mlU/ml. Testy mají citlivost 10 :-), takže i kdybys byla už třeba v 5. měsíci, tak ti to test prostě ukáže z kterékoliv denní moči.

 
P4ja
Závislačka 3723 příspěvků 07.03.18 14:36

@TRG To je blbost. HCG klesá tak po 2 - 3 měsících a první pohyby. Ty tak v 15 tt max přece jen to druhorodičky vnímají dřív. Že bys 3 měsíce o těhu nevěděla?? Možné je cokoli, ale tohle asi opravdu ne.

 
TRG
Povídálka 36 příspěvků 07.03.18 14:37
P.S.

Jen abych byla přesná - jde mi fakt jen o to, jestli se může stát, že v pozdější fázi těhotenství vychází těhotenský test negativní. :) Je mi jasné, že funkční křišťálovou koulí nedisponujete a že určitá naprosto mizivá šance tu je. Prostě přemýšlím, jak moc by byl v téhle fázi TT „spolehlivý“.

 
P4ja
Závislačka 3723 příspěvků 07.03.18 14:38

@TRG Jak jsem psala HCG klesá mezi 2 - 3 měsícem.

 
Uživatel je onlineRusset
Kelišová 6806 příspěvků 07.03.18 14:40

Kdybys cítila pohyby, byla bys skoro v polovině těhotenství. Podle mě, když menstruuješ pravidelně a opravdu červenou krví, ne jen nějaké špinění, těhotná nejsi. Já jsem zezačátku trošku krvácela, ale pak už vůbec. Občas se ve zprávách najde žena, co rodila a nevěděla, že je těhotná. Ale moc tomu nevěřím. Spíš přehlížela příznaky. Pro klid v duši bych na krev šla, ale řekla bych, že nejsi. Jistou ti tu ale nikdo nedá :nevim:

 
P4ja
Závislačka 3723 příspěvků 07.03.18 14:40

@Pucalkovic Amina To právě asi tak úplně není jsem 19+ 2 a zkoušeli jsme s manželem o víkendu a test byl bílej. Tak nvm, kde je chyba.

 
Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 14:41

@TRG Stát se to nemůže. Tady máš tabulku hodnot hcg v průběhu těhu: http://www.naseporodnice.cz/…otenstvi.php i kdybys měla nejnižší možnou hladinu (byla např. v 9. měsíci týden před porodem), tak máš stejně hcg na 3500. A testy jsou citlivé na 10, někdy na 20. Takže by tam zářily dvě čárky.

 
TRG
Povídálka 36 příspěvků 07.03.18 14:41

@Pucalkovic Amina @P4ja Díky, díky. Tak jsem si to myslela správně. Testy mám ty nejcitlivější. Ještě k tomu ta menstruace… Míváme od Vánoc do začátku jara návštěvní sezónu, takže pěkně (nejen) o víkendu vínečko, byla jsem trochu nemocná a brala i léky, které by se v těhotenství neměly, tak mě lehce zamrazilo. Případný potomek by byl trochu chudák. :D

 
Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 14:42

@P4ja Jéžiš, fakt? tak o tom slyším poprvé. to je divný.

 
TRG
Povídálka 36 příspěvků 07.03.18 14:44
@P4ja píše:
@Pucalkovic Amina To právě asi tak úplně není jsem 19+ 2 a zkoušeli jsme s manželem o víkendu a test byl bílej. Tak nvm, kde je chyba.

A to jsem slyšet nechtěla! :D Já na tu krev fakt snad půjdu. Budu si připadat jako blázen.

 
Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24643 příspěvků 07.03.18 14:45

@TRG Ne, těhotenský test ukáže pozitivitu až do porodu, hcg klesne až po porodu. Ve třetím trimestru je hladina hcg 3 640 – 117 000. Sama jsem to zkoušela v jednom z těhotenství někdy po 30.tt, test byl jasně pozitivní.

 
TRG
Povídálka 36 příspěvků 07.03.18 14:45
@Pucalkovic Amina píše:
@TRG Stát se to nemůže. Tady máš tabulku hodnot hcg v průběhu těhu: http://www.naseporodnice.cz/…otenstvi.php i kdybys měla nejnižší možnou hladinu (byla např. v 9. měsíci týden před porodem), tak máš stejně hcg na 3500. A testy jsou citlivé na 10, někdy na 20. Takže by tam zářily dvě čárky.

Já na to šla přesně touhle logikou… Je pravda, že HCG v krvi není to samé jako v moči, ale že by se tam aspoň těch 10 jednotek nedostalo?

 
Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 14:46

@TRG No kdybych se mýlila (viz příspěvek od @P4ja), tak ani léky a alkohol nemusí nutně být podmínkou toho, že by to plodu ublížilo. Samozřejmě pokud jsi tomu neholdovala každý den :-). Mám jednu známou, která zjistila těhotenství až někdy kolem 11. týdne a zrovna příkladně nežila a mimčo je fit.

 
Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 14:47

@TRG V moči je vždycky slabší, ale myslím si, že pod 10 jednotek by to nekleslo určitě. Podle mě to bude v moči třeba třetina toho, co v krvi. Ale to je fakt laický odhad.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Že by slavila? Brodská šla do auta bosa a s oporou, copak si provedla?

Stačila vteřina nepozornosti a neštěstí bylo na světě. Herečka Tereza Brodská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >


Reklama