Muže bývalý přítel chodit k nám bez mého svolení?

17
5.10.19 21:17

Muže bývalý přítel chodit k nám bez mého svolení?

Ahoj holky, mám dotaz. Rozešli jsme se s přítelem se kterým mám 13leté dítě a budeme se se synem a s dcerou (ta je z předchozího manželství) stěhovat. Bojím se ale, ze až se odstěhujeme, tak ze k nám bude přítel chodit za mým synem. Dam příklad: budu od rána do 17h v práci a syn se vrací ve 14h ze skoly. Přítel mu zavolá, že za nim přijede a syn mu řekne ze ano (nemá moc z toho rozum, když mu vysvětluji, ze se budou vídat jinde). Pak přijedu v 17h domu a přítel tam bude - řeknu mu ať jde pryč nebo ho vyhodím a půjde. Ale on je hrozny a rad mi děla naschvály a určitě tam bude lézt dal a dal. Já mu samozřejmě nezakazuju, aby syna mohl vidět, chci ať se vídají ale tedy samozřejmě jen když ho bude chtít vidět i syn. Ale já ho vídat nechci, mám na nej jak se říká u soudu “nepřekonatelný odpor” a nesnesu ho. Hlavně se také “vozí” a naváží se do mé dcery a vysmívá se jí. Té je ale už 18 let a nenechá se, takže se pak hádají. Myslíte si tedy, ze když k nám bude opakovaně chodit domů a nepřestane s tím, tak ze na něho mohu zavolat policii? Nebo ze mi to k ničemu nebude? Budu rada za každou odpověď nebo za nějaké odkazy na stránky, kde se to dočtu.

Děkuju mnohokrát! ;) :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

257
5.10.19 21:24

Myslím, že to budes muset prvni vysvetlit synovi. Že si nepřeješ, aby zval tatínka domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.10.19 21:27

@Elza56 díky za odpověď. No ono je to těžké, občas mi přijde trosku jak natvrdlý, protože už jsem mu to vysvětlovala několikrát a pokaždé mi řekne, ze neví proč by k nám nemohl chodit.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
5.10.19 21:42
@Baja73 píše:
@Elza56 díky za odpověď. No ono je to těžké, občas mi přijde trosku jak natvrdlý, protože už jsem mu to vysvětlovala několikrát a pokaždé mi řekne, ze neví proč by k nám nemohl chodit.. :,(

Protoze je to tvuj byt a tim padem tvoje podminky a ty si to neprejes. Kamarady si k vam taky vodi, aniz by se zeptal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
5.10.19 21:43

Nemůžeš se mu divit, je to jeho táta, má ho rád a nechápe proč by za ním nemohl domu.
Jestli by to pro syna bylo důležité a chtěl to, zkusila bych vyhovět a stanovit pravidla, že například od 14-17 kazdou středu si může tátu pozvat domu…dcera a ty s tím budeš počítat a uděláte si jiné plány.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.10.19 21:46

@zrnko nene, to on se na všechno ptá, jen co se tyče přítele tak ne, protože to bere asi za samozřejmé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
5.10.19 21:49

Je mu 13 let, nema z toho rozum ještě. Zalezi taky, jak dlouho jste spolu byli jako rodina, kdy se pritel odstěhoval..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.10.19 21:50

@Elen8 jo to je jasný. To já se mu nedivím a chápu ho. Jen on proste sám vidí, ze já a přítel se nesneseme a jakmile jsme spolu tak se hádáme a to se synovi nelíbí. Já bych byla nejradši, kdybych přítele po odstěhování neviděla už vůbec, protrpěla jsem si s nim dost. A to jak píšeš s tím vyhrazenym časem, tak to už mě taky napadlo.. jenže on je takový ze si rad bere cizi věci. Takže by nám vše vyjidal a ani bych se nedivila kdyby i bral peníze nebo něco.. hlavně po práci pokaždé děsně smrdí a nepotřebuji to cítím i v novém bydlení, stačilo mi to cely život.. jestli chápeš :/ on je celkově hrozně drzej a nevychovanej co se téhle věci tyče (myslím přítele)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35844
5.10.19 21:51

Počkej si na soudní rozhodnutí- soud určí kdy a kde se může otec se synem. vidat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
5.10.19 21:54

Ex k nám do bytu prostě už nesmí. Dceři jsem to vysvětlila a na ní je to respektovat. Pravidla určuju já jako vlastník bytu. S otcem se stýká jinde. Vysvětlila jsem jí to tak, že její otec se prostě neumí slušně chovat a respektovat mě a já mám právo ho z toho důvodu nezvat. Nevidím v tom nic složitého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
5.10.19 21:56

Ta vymezena doba je fajn. Nebo by tvuj ex po skole mohl syna vyzvednout a byt s nim u nej. A pak ti ho k té sedmnácté hodine odpoledne dovézt k dverim.
A treba idealne rict synovi, ze by mohli s tatou chodit do cukrárny/na sport nebo co ma rad :mrgreen: at tatovi rekne, co by chtel dekat mimo domov. At si ex taky užije péči a starosti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.10.19 21:59

@Elza56 to ještě moc nemá no. Ono abych uvedla situaci. My mame společný barák a bydlíme a žijeme spolu už přes 13let. Jenže už nám to delší dobu neklape a tak se přítel rozhodl v lednu tohoto roku odstěhovat k rodičům, a nechal mně a dětem barák aby děti měly vše. Normálně navštěvoval syna, jezdil sem kdy chtěl a tak, to jsme spolu jakž takž vycházeli. Jenže v srpnu najednou přijel a rekl ze se stěhuje zpět a ze chce barák prodat, ze nemá peníze. Syn z toho byl smutný a naštvaný, protože to tu zbožňuje. Nějakou dobu byl na přítele naštvaný, ale on si ho pak začal kupovat různými hračkami a jídlem, a teď se spolu normalne baví a vychází spolu. Barák se teď tedy prodává a žijeme tu napůl. Každý si teď nakupujeme své jídlo, on má svůj pokoj kde tráví čas a snažíme se mu z dcerou vyhýbat, protože je vulgární a zlý. Nebyl to ale jediny důvod proc se vrátil, našel si tu v blízkosti přítelkyni a začal ji tahat k nám domu, což mě nastalo nejvíc, protože jsme neměli ještě vyřešené to bydlení a hlavně před synem furt rikal jak ta jeho nová je lepší než já a před synem mě hrozne shazoval. Od te doby ho nenávidím. Teď jen čekáme až se to prodává a odstěhujeme se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17959
5.10.19 22:02

K tobe domu nemá co lezt.At si kluka vyzvedne a vezme ho k sobe domu nebo do kina. A trinactilety mi neprijde tak maly, aby nepochopil, ze si to tak prejes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.10.19 22:03

@mrav no já už s přítelem u soudu byla. Ale jen ohledně alimentů, které mi teď platí. A syn je plně v mé péči. Šla bych k soudu klidně znovu, jen se bojím, že kdybych tam řekla, že nechci aby k nám přítel chodí, tak vytáhne, že chce syna do své péče..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.10.19 22:05

@lamicina ano, to souhlasím. Zkusím mu to znovu vysvětlit. A jak se s tím dcera vyrovnala? respektuje to? a ex přítel taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama