Může časté vysazování uškodit?

246
8.7.21 18:35

Může časté vysazování uškodit?

Ahoj holky, mám dvouletého prcka a začínám ho učit na nočník. Vyčurá se vždycky když ho tam posadím, nebo sundám venku gatě a řeknu mu. Tak to zkouším tak po hodině, aby se naučil, že si musí říct a že kalhoty musí zůstat suché. Nicméně přítel říká, že bych to neměla tak často dělat a “nutit” ho ze sebe něco vymáčknout, když nemá pořádně co, že mu to může něco udělat s močákem… Je to pravda? A jak jste začínaly s nočníkem vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2538
8.7.21 18:41

Je sikovny. Zvlada to dobre. Jestli ma problem neco vymackout, tak bych ho nenutila. Nektere deti vydrzi necurat v klidu nekolik hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
8.7.21 18:45

@Oriseka No právě u nás je ten problém spíš opačný, že on hodně pije a hodně čůrá, proto ho radši dávám častěji, aby nedošlo k nějaké nehodě, i když samozřejmě má ještě i plenu. Jen prostě někdy toho vymáčkne málo a nevím, jestli to třeba nemůže nějak uškodit tomu zadržovacímu reflexu, nebo jak to nazvat. Mě by o tom ani nenapadlo přemýšlet, kdyby to neříkal přítel :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5517
8.7.21 18:46

Ve dvou nebo necelých dvou jsem to u dcery dělala stejně. Co necelou hodinu posadila…vždy se vyčůrala. Za asi dva dny na to nějak přišla sama a začala se hlasit. Pak pomalu jsem prostě nechávala. Nebo se ptala jestli nechce čůrat. O poškození močáku nic nevím. Mladší děti se musí posazovat i častěji ucuravaji klidně co 15-20 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2538
8.7.21 19:09
@Gabiiinka píše:
@Oriseka No právě u nás je ten problém spíš opačný, že on hodně pije a hodně čůrá, proto ho radši dávám častěji, aby nedošlo k nějaké nehodě, i když samozřejmě má ještě i plenu. Jen prostě někdy toho vymáčkne málo a nevím, jestli to třeba nemůže nějak uškodit tomu zadržovacímu reflexu, nebo jak to nazvat. Mě by o tom ani nenapadlo přemýšlet, kdyby to neříkal přítel :mrgreen:

Ja myslim, ze mu to neuskodi. I ve skolce se chodi pravidelne na zachod. Spis by mel mit pritel radost, ze to tak bezva jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
8.7.21 19:53

Neslyšela jsem o nikom, komu by se z tohohle něco stalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
8.7.21 19:58
@Gabiiinka píše:
@Oriseka No právě u nás je ten problém spíš opačný, že on hodně pije a hodně čůrá, proto ho radši dávám častěji, aby nedošlo k nějaké nehodě, i když samozřejmě má ještě i plenu. Jen prostě někdy toho vymáčkne málo a nevím, jestli to třeba nemůže nějak uškodit tomu zadržovacímu reflexu, nebo jak to nazvat. Mě by o tom ani nenapadlo přemýšlet, kdyby to neříkal přítel :mrgreen:

Pritel ma pravdu, nehrot to tak.
Klidne at je ted nejakou dobu s plenou a cura do nocniku po spani a pred prochazkou, tim si to hezky zafixuje.
Muze se stat, ze si proste pak zacne rikat rovnou sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
8.7.21 20:01
@Veru1987 píše:
Ve dvou nebo necelých dvou jsem to u dcery dělala stejně. Co necelou hodinu posadila…vždy se vyčůrala. Za asi dva dny na to nějak přišla sama a začala se hlasit. Pak pomalu jsem prostě nechávala. Nebo se ptala jestli nechce čůrat. O poškození močáku nic nevím. Mladší děti se musí posazovat i častěji ucuravaji klidně co 15-20 minut.

Každou hodinu jsi vysazovala? Já třeba nevím jak často dítě posazovat. Když jsem potřebovala pro doktorku vzít dceri moc, necurala tři hodiny :roll: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5517
8.7.21 20:57
@mackA159 píše:
Každou hodinu jsi vysazovala? Já třeba nevím jak často dítě posazovat. Když jsem potřebovala pro doktorku vzít dceri moc, necurala tři hodiny :roll: 8o

Když jsem začala odnaučovat asi ve 20m. Tak jsem prosazovala první dny vždy tak co 45 minut ale fakt tak první dva dny… Pak dýl az tak nějak to přišlo samo a začala si říkat. Ale vzala jsem prostě plinu úplně. Nechala jen do auta, do obchodu třeba. A na noc měla do tří let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19305
8.7.21 21:24

U dětí nevím. U mě funguje, že když třeba stresuju a jdu třeba dvakrát za hodinu, tak pak za hodinu se mi chce znova. Když prostě ještě počkám a nejdu, klidně pak vydržím několik hodin. Možná na tom něco málo bude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
8.7.21 21:46

Zaklad je neznechutit.

A pak udrzet ten uspech, tj pri KAZDEM posazeni se vycura. Tim se ten novy navyk fixuje.

Pokud by se pri prilis castem vysazovani zacalo stavat, ze se posadi a nevycura (protoze nema co), tak to cely trenink uplne zbytecne dost kazi a brzdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
8.7.21 22:19

Dobře holky, děkuji všem moc za rady a postřehy :srdce: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat