Může cvičení na břicho snížit šanci na otěhotnění?

24.11.15 10:19

Může cvičení na břicho snížit šanci na otěhotnění?

Ahoj holky mám dotaz, možná hloupý ale zajímá mě Váš názor.
Asi 3 měsíce cvičím sestavu 10cviků přímo na břicho (moje problémová partie.)
S manželem se snažíme téměř dva roky o miminko, zajímá mě jestli toto cvičení může nějak uškodit případné možnosti otěhotnět mám namysli uhnízdění atd…tím že břicho namáhám.
Co si o tom myslíte děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10715
24.11.15 10:21

Já cvičila naplno před oběma svýma dětma a v pohodě jsem otěhotněla a cvičila než jsem to zjistila - takže do druhého měsíce. Pak jsem přestala, bála jsem se, že ublížím. Ale co se týče oplodnění a uchycení a udržení - v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
24.11.15 10:24

Já si taky nemyslím, že by to mělo vliv na otěhotnění..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:25

Tak moc děkuji za názory, určitě
kdybych otěhotnění zjistila tak s cvičením přestanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21779
24.11.15 10:27

Tak záleží, kde a v čem máš problém…Jestli je příčinou špatné plodnosti svalová nerovnováha v malé pánvi, pomoci by to mohlo…I když spíš bych dala na specializované cvičební sestavy - mojžíšová - které tě naučí na rehabilitaci. Jinak ochablé břišní svalstvo nemusí obecně znamenat funkční problém. Moje břicho taky není placka a otěhotněla jsem, donosila i porodila vždy bez problémů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:32

@pe-terka mám neprůchodný jeden vejcovod a odstraněnou laparkou. endometriální cystu.
Jedno těhotenství se během té snažící doby poadařilo ale bohužel bylo biochemické…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:49

Nemůže-to by sportovkyně, fitnessky apod těžko mely deti.Tvuj problém bude jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21779
24.11.15 10:51
@veruskatecka píše:
@pe-terka mám neprůchodný jeden vejcovod a odstraněnou laparkou. endometriální cystu.
Jedno těhotenství se během té snažící doby poadařilo ale bohužel bylo biochemické…

Tak máš ještě druhý vejcovod, vaječníky dva (jsou známy případy, kdy si vejcvod nasaje i vajíčko z opačné strany :think: ).Endometriální cysta nevím jak je velká, rozsah uložení…nejsem lékař…Nicméně někdy má neplodnost více příčin a svalová a energetická nerovnováha v malé pánvi může být tou přidruženou, ale zásadní. Jsou poruchy, které jsou klasickou medicínou těžko diagnostikovatelné…Já bych tu rehabilitaci zkusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
24.11.15 11:32

Určitě to nemá žádný vliv. Naopak si myslím, že to tvému dělá dobře a máš tak větší šanci, že už to dopadne. Držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
24.11.15 11:43

Jsem fyzioterapeut, tak o tom něco vím… Je cvičení a cvičení… nevhodně zvolené cviky na břicho můžou rozhodně způsobit svalovou nerovnováhu, což může vést k funkční neplodnosti. Čímž nechci tvrdit, že je to zrovna tento případ… je potřeba navšívit fyzioterapeuta specializovaného na funkční sterilitu nebo pánevní dno. A jak tu již někdo zmiňoval… cvičit cviky podle Mojžíšové při snaze otěhotnět neuškodí, ale i tady bych doporučila konzultaci s fyzio, aby byly cviky dobře prováděné. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
24.11.15 11:47
@species píše:
Jsem fyzioterapeut, tak o tom něco vím… Je cvičení a cvičení… nevhodně zvolené cviky na břicho můžou rozhodně způsobit svalovou nerovnováhu, což může vést k funkční neplodnosti. Čímž nechci tvrdit, že je to zrovna tento případ… je potřeba navšívit fyzioterapeuta specializovaného na funkční sterilitu nebo pánevní dno. A jak tu již někdo zmiňoval… cvičit cviky podle Mojžíšové při snaze otěhotnět neuškodí, ale i tady bych doporučila konzultaci s fyzio, aby byly cviky dobře prováděné. :D

taky bych řekla, že záleží jaký to jsou cviky… segra si ze špatnýho dýchání u jogy blokla záda, tak jestli tam nebude taky nějáká podobná zrada… nebo naopak cvičení potřebuješ, ale třeba právě tu mojžíšovou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4613
24.11.15 11:51

Už to tu bylo zmíněno, ale stejně dodávám - samotné cviky na břicho nejsou nic moc, koleduješ si akorát o svalovou dysbalanci. V první řadě je potřeba zpevnit tělesné jádro, jak na to by ti poradili buď kvalitní trenéři ve cvičkárně (rozuměj v posilovně) nebo někdo jako @species . Hodně důležité je i protahování svalů, které mají tendenci ke zkrácení. Jinak já mám na břiše většinu svého života pekáč buchet a mám tři děti :mrgreen:. Ale já věděla, jak správně cvičit (mám trenérství a věnuju se tomu na sobě fakt léta letoucí). Držím palce, je fajn, že jsi začala! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama