Reklama

Může dítě do školky a já na rodičáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laureatka
Kecalka 115 příspěvků 27.08.18 14:21
Může dítě do školky a já na rodičáku?

Můžu dát dítě od září do školky s tím, že mám rodičák do jeho 3 let tj. v půlce října a tudíž bych nastoupila do práce až v tom říjnu. Nejsem si jistá, zda může dítě chodit do školky, já brát rodičák a nastoupit do zaměstnání až za měsíc a půl, co už chodí do školky? Úplně logické mi to nepřijde, tak se ptám. Prosím o odpovědi jen ty, co v tom dělají nebo to mají nastudované. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 27.08.18 14:23

Muže . Neomezeně i kdyby jak byla doma rok

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 27.08.18 14:24

ano můžeš dát dítě do školky a být na rodičáků..
ještě nejlepší je dát dítě do školky a vrátit se do práce dřív - budeš pobírat jak mzdu tak rodičák:o)

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 27.08.18 14:25

dcera je listopadová..šla do školky od září..a já šla do práce v říjnu..( takže měsíc před koncem rodičáku )

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62903 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 14:27

@Laureatka Ano, od 2 let věku dítka klidně můžeš… do 2 let se to musí hlásit a je to hodinově omezené.

Laureatka
Kecalka 115 příspěvků 27.08.18 14:29

Výborně, děkuji za potvrzení. Ono je ještě lepší dělat třeba na dohodu bez odvodu státu :) Samozřejmě to jde jen do určité částky. Ale samozřejmě je to individuální, někdy je to lepší, mnohdy zase ne. Ale to já už si vyhodnotím sama.

TMana
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 27.08.18 14:40

Proč by nemohlo?

Dojcanis
Závislačka 3662 příspěvků 27.08.18 14:57
@smurfka píše:
ano můžeš dát dítě do školky a být na rodičáků..
ještě nejlepší je dát dítě do školky a vrátit se do práce dřív - budeš pobírat jak mzdu tak rodičák:o)

Fakt ?

Dojcanis
Závislačka 3662 příspěvků 27.08.18 14:57

@smurfka tak to díky za info :jazyk: ja teď taky nastupuji,malá jde do školky a rodicak mi konci za rok

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 27.08.18 14:59

@Dojcanis ano budeš dostávat mzdu i rodičák, ale na OČR můžeš opět jen ty, ( jen ten kdo na něho bere rodičák )..to je jediné omezení..( nebo teda může i otec, ale nedostal by to zaplacené )..

Gina
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 7 inzerátů 27.08.18 15:21

Ahoj jsem v podobné situaci, rodičák do 4 let věku dítěte, což bude na konci listopadu. Prosím můžu ještě upřesňující dotaz - co se týká zdravotního pojištění - to je automaticky spojené s rodičákem, tzn. do konce RD ho nemusím platit, ať už je dítě ve školce jen dopoledne nebo celý den? Měla jsem pocit, že jakmile je dítě ve školce déle, než těch asi 20 hodin týdně, rodič už musí platit zdravotní pojištění? Ale nevím, jak se to vztahuje právě k té RD.
Děkuji.

Aspera
Generální žvanilka 20520 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 15:41

@Laureatka můžeš, dokonce bys mohla ihned nastoupit do práce a ještě by ti za říjen došly peníze.

Kelsey
Hvězda diskuse 44433 příspěvků 27.08.18 17:07

Nejmladsi sel do skolky, kdyz mel cerstve 2r., ja tam vzala tehdy brigadu a byla jsem tam 3/4 roku. Chodil mi plat i zbytek rodicaku.

Dojcanis
Závislačka 3662 příspěvků 27.08.18 19:50
@smurfka píše:
@Dojcanis ano budeš dostávat mzdu i rodičák, ale na OČR můžeš opět jen ty, ( jen ten kdo na něho bere rodičák )..to je jediné omezení..( nebo teda může i otec, ale nedostal by to zaplacené )..

Dekuji za vysvětleno.A OCR je co?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33148 příspěvků 27.08.18 19:54

@Gina dokud pobíráš rodičovský příspěvek, je docházka do mš neomezena

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >