Může dítě do školky a já na rodičáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laureatka
Kecalka 119 příspěvků 27.08.18 14:21
Může dítě do školky a já na rodičáku?

Můžu dát dítě od září do školky s tím, že mám rodičák do jeho 3 let tj. v půlce října a tudíž bych nastoupila do práce až v tom říjnu. Nejsem si jistá, zda může dítě chodit do školky, já brát rodičák a nastoupit do zaměstnání až za měsíc a půl, co už chodí do školky? Úplně logické mi to nepřijde, tak se ptám. Prosím o odpovědi jen ty, co v tom dělají nebo to mají nastudované. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lioness34
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 27.08.18 14:23

Muže . Neomezeně i kdyby jak byla doma rok

smurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 27.08.18 14:24

ano můžeš dát dítě do školky a být na rodičáků..
ještě nejlepší je dát dítě do školky a vrátit se do práce dřív - budeš pobírat jak mzdu tak rodičák:o)

smurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 27.08.18 14:25

dcera je listopadová..šla do školky od září..a já šla do práce v říjnu..( takže měsíc před koncem rodičáku )

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 14:27

@Laureatka Ano, od 2 let věku dítka klidně můžeš… do 2 let se to musí hlásit a je to hodinově omezené.

Laureatka
Kecalka 119 příspěvků 27.08.18 14:29

Výborně, děkuji za potvrzení. Ono je ještě lepší dělat třeba na dohodu bez odvodu státu :) Samozřejmě to jde jen do určité částky. Ale samozřejmě je to individuální, někdy je to lepší, mnohdy zase ne. Ale to já už si vyhodnotím sama.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 27.08.18 14:40

Proč by nemohlo?

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 27.08.18 14:57
@smurfka píše:
ano můžeš dát dítě do školky a být na rodičáků..
ještě nejlepší je dát dítě do školky a vrátit se do práce dřív - budeš pobírat jak mzdu tak rodičák:o)

Fakt ?

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 27.08.18 14:57

@smurfka tak to díky za info :jazyk: ja teď taky nastupuji,malá jde do školky a rodicak mi konci za rok

smurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 27.08.18 14:59

@Dojcanis ano budeš dostávat mzdu i rodičák, ale na OČR můžeš opět jen ty, ( jen ten kdo na něho bere rodičák )..to je jediné omezení..( nebo teda může i otec, ale nedostal by to zaplacené )..

Gina
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 15:21

Ahoj jsem v podobné situaci, rodičák do 4 let věku dítěte, což bude na konci listopadu. Prosím můžu ještě upřesňující dotaz - co se týká zdravotního pojištění - to je automaticky spojené s rodičákem, tzn. do konce RD ho nemusím platit, ať už je dítě ve školce jen dopoledne nebo celý den? Měla jsem pocit, že jakmile je dítě ve školce déle, než těch asi 20 hodin týdně, rodič už musí platit zdravotní pojištění? Ale nevím, jak se to vztahuje právě k té RD.
Děkuji.

Aspera
Generální žvanilka 21135 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 15:41

@Laureatka můžeš, dokonce bys mohla ihned nastoupit do práce a ještě by ti za říjen došly peníze.

Kelsey
Hvězda diskuse 44899 příspěvků 27.08.18 17:07

Nejmladsi sel do skolky, kdyz mel cerstve 2r., ja tam vzala tehdy brigadu a byla jsem tam 3/4 roku. Chodil mi plat i zbytek rodicaku.

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 27.08.18 19:50
@smurfka píše:
@Dojcanis ano budeš dostávat mzdu i rodičák, ale na OČR můžeš opět jen ty, ( jen ten kdo na něho bere rodičák )..to je jediné omezení..( nebo teda může i otec, ale nedostal by to zaplacené )..

Dekuji za vysvětleno.A OCR je co?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33285 příspěvků 27.08.18 19:54

@Gina dokud pobíráš rodičovský příspěvek, je docházka do mš neomezena

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >