Může dítěti ublížit časté kojení?

624
11.7.13 16:33

Může dítěti ublížit časté kojení?

Vrtá mi v hlavě, jestli dětem může ublížit časté kojení. Naše dítě hystericky bojkotovalo jakoukoli snahu o režim i či interval, až jsem nakonec dle zkušeností a rad jedné dlouhodobě kojící maminky kojila doslova na požádání - půl, čtvrt hodiny interval pro náš v určitých chvílích nebyla žádná míra. Díky tomuto způsobu kojení jsme zažili mnohé, ale nikdy jsem neměla pocit, že bych malému nějak přímo škodila na zdraví, že by ho třeba z častého kojení bolelo břicho, nebo že by si třeba kvůli častému kojení více ublinkával.

Když se ale rozkojují moje kamarádky, najednou nevím, co jim mám říct :/ - kojte na požádání 6tydnů a pak je to na vás??? pořád slýchávám, jak se jim děti přejídají a že je třeba dítě od prsa odtrhnout a dodržovat alespoň nějaké intervaly.
No ale co když je dítě neuklidnitelné mezi intervalem? Např. who i na stat zdra. ustavu doporučují neomezovat délku a frekvenci kojení.
Jaké jsou vaše zkušenosti - jsou třeba podle vás tato doporučení planá?
Máte dobré zkušenosti s určováním délky kojení? - spalo vám takto kojené dítě v noci?
Jak by mělo být „normální“ dítě kojené při nemocech (moje viselo celou noc a při známce únavy na prsu)
Jak poznáváte u dítěte, které má problémy s prdíkama, jeslti to neni hlad, dáváte ho k prsu častěji?
Ublinkávalo si vaše dítě po častějším kojení častěji?
I v té nejstarší „učebnici“ o dítěti „naše díte“ píší, že v zásadě normálně kojené děti dudlika nepotřebují, ale stejně snad nenajdete nedudlíkované dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9356
11.7.13 16:39

Ahoj, já taky kojím doslova na požádání. Tříhodinové intervaly jsou dle mně blbost. Dám mu prso kdykoliv se mu zachce a je na něm dokud se nepustí sám. Dudlík se u nás nevede a myslím si že malý je spokojený. Občas když to někomu řeknu tak se na mně kouká divně ale je mi to fuk ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katka379
11.7.13 16:43

Ahojky, já mám nedudlíkové dítě :-))Kojila jsem dle jeho potřeby, většinou to bylo po 2 hoďkách, při spurtu častěji. Na bříško moc netrpěl, nevypadá, že bych mu tím nějak uškodila. Celou noc neprospí ani teď, i když už nekojím - odstavil se v 9,5 měsíci sám (nejprve nechtěl v noci a potom zrušil i denní kojení). Nikdy jsem moc nekoumala, zda má hlad, nebo jsou to prdíky, nebo co to je…řval, bylo prso:-D. Ale jak říkám, u nás to nebylo až tak dramatické, že by chtěl co chvilku…když měl období, že moc nespal (měl ekzém a furt se drbal), tak jsem denní saní řešila tak, že jsem kojila a on si chrupal u prsu. Neblinkal nikdy… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
katka379
11.7.13 16:45

Jo a dudlíka nemáme ne proto, že bych mu ho nechtěla dát, ale proto, že žádný nechtěl, ze všech, co jsme zkusili se mu navalovalo…mezi 6-7 měsícem měl chvilku dudlíka na spaní, ale pak už ho zase nechtěl…

• Nahlásit
  • Citovat
58662

@lllka koj na požádání, já to tak taky dělala. Něco jiného by bylo ho překrmovat, ale to nepředpokládám ;) Jo a kluk dudlíka měl asi 3× v životě, nechtěl ho :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.07.13 v 16:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga

Moje dítě bylo bez dudlíka, odmítala ho, kojená byla, mám pocit, kontinuálně, s intervaly, kdy dostávala dokrm lahvičkou :mrgreen: Myslím, že univerzální parva, nebo spíš návod, není. Každé dítě je jiné, každé má jiné potřeby. Nad čím bych se pozastavila jsou extrémy, ale jestli nekojím dle hodinek, to mi bylo jedno.

• Citovat
  • Upravit
23399
11.7.13 16:46

Taky jsem kojila jak si řekl, když bylo teplo tak co půl hodiny, když mi vydržel dvě hodiny bez kojení tak to byl zázrak a většinou se muselo jezdit v kočárku. Na bolení bříška mi nikdy nijak moc netrpěl, po jídle zásadně neblinkal. Interval se nám prodloužil až v půl roce, kdy dostal příkrmy.
Doktorka mi sice na první kontrole tvrdila, že musím dodržovat aspoň 3 hodinové intervaly, vydržela jsem to jeden den a vykašlala jsem se na to. Neměla jsem nervy na to, aby mi dítě hodinu a půl řvalo, že má hlad, když jsem ho nakrmila, bylo to zlaté miminko a krásně přibíral. Na váhu pak doktorka žádné námitky neměla jen ho chválila jak se mu daří.
V noci to bylo se spaním horší, ale to mohlo být způsobené i vrozenou vadou nejen kojením. Tam kvůli tomu, že se nesměl rozčilovat spal u mě v posteli a pil podle libosti. Díky tomu, že takto pořádně pil, pak zvládl krásně operaci, protože měl dobrou váhu na svůj věk a svou vadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
11.7.13 16:50

Vždycky jsem kojila podle potřeby dětí, ne podle literatury nebo zkušeností jiných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
11.7.13 17:06

Moje děti trpí na prdiky, po laktobacilkach je to sice mnohem lepší, ale občas se ještě stane, že ho bolí bříško, jelikož se v noci budí pouze hlady, tak jsem se pozorně zaposlouchala, jakým stylem pláče, tudíž rozeznam bolest a hlad, nic jiného, na jist dostane kdykoliv si řekne, jeden spurt už máme za sebou, po něm se budí každé 3 hodiny, je přesný jak hodinky :think: akorát první noční interval se o něco málo prodluzuje a dbám na to, aby pil i zadní mléko, ne jen to přední ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
11.7.13 17:18

Dávala jsem na prso tak často a tak dlouho, jak dítě vyžadovalo. Sice jsem neustále poslouchala, že proč kojím tak dlouho, že už to dítě nepije, že mu mám dát raději čaj, že jí to pak budu těžko odnaučovat, ale pouštěla jsem to druhým uchem ven.Na roce přestala malá sama od sebe prso odmítat a já to obrečela :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
700
11.7.13 17:21

Kojila jsem podle potřeby dítěte. Po příchodu z porodnice jsem si to i zapisovala - 14-18 krát denně :-) Dítě si to upravovalo samo. Měli jsme těžší růstový spurt v 6. týdnu, ale byli jsme vyzbrojeni zásobou namraženého mléka.
Když se blížil šestý měsíc a my začali uvažovat o příkrmech, s překvapením jsem zjistila, že dítě si stanovilo docela pravidelný režim a že jeho kojení je snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře, druhá večeře a noc.
Takže za mě - dát na rady WHO a laktačních poradkyň a kojit dle potřeb dítěte :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
11.7.13 17:21

Kojila jsem od začátku na požádání, ale protože syn trochu ublinkával, tak jsem se snažila mít mezi kojeními interval alespoň hodinu, když měl pár týdnů tak hodinu a půl…ale občas jsme to nedodrželi. Když byl syn starší, tak se nám intervaly samy ustálily na těch pár hodin, ale i tak prostě kojím před spaním, po probuzení a jak je potřeba, nedívám se na hodinky. V noci spí dobře, když ho nebolí zuby… Je to cvalík, ale za to jsem ráda, teď hodně těch faldíků vylozí a vyběhá. Miminko má podle mě být oplácané, je to znak toho, že dobře prospívá.

Dudlík nepoužíváme, nejdřív jsem ho ani nechtěla dávat, pak jsem jednou vyměkla, ale nechtělo ho dítě…teď jsem ráda, že ho nebudu muset odnaučovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
11.7.13 17:25

Davala jsem prso kdykoliv chtel, kojila jsem 2,5roku pak jsem ho odstavila.jo a dudlika mel parkrat, nechtel ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
11.7.13 17:27

A dudlik pouzivame, máme těžkého savce a nemůže mi vyset 24. hod. na prsu, mám doma ještě 2 další děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12088
11.7.13 17:45

Já mám „nedudlíkové“ děti hnedle dvě :mrgreen: Ani jeden dudlík nikdy neměl, nechtěl a naopak, když jsem jim ho zkusila dát - rozčílilo je to :lol:
Kojila jsem je oba tak, jak si řekli (staršího 2roky, mladšího trošku přes ty dva roky).
Při nemocech jsem je kojila taky podle toho, jak chtěli..většinou to bylo častěji než normálně.
Je tedy pravda, že v noci oba spali špatně a to dost dlouho…ale oni teda ani přes den nikdy nějak extra moc nespali a brzy si denní spaní odbourali uplně.
Bříško je nikdy nebolelo, takže tady radu nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama