Může dudlík křivit zoubky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barborika
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 5 inzerátů 29.11.17 16:15
Může dudlík křivit zoubky ?

Ahojda, otázka je dána. Na mysli je věk batolete, nikoliv miminka :-) děkuji

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43518 příspěvků 29.11.17 16:22

Nám zubařka říkala ideálně zbavit do dvou let. Dcera měla od roka jenom na usnutí (v noci vyplivla), sebrala jsem jí ho pár měsíců před druhýma narozeninama a zoubky má krásně rovné. Nevím, jak by to bylo, kdyby ho nosila trvale i přes den, ale mně nějak ta na hřišti jak o závod lítající batolata, co už začínají mluvit, ale zároveň mají dudel v puse, byla nějak proti srsti, takže jsem to začala omezovat dřív a nechala ho jen na to usnutí.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 29.11.17 16:40

Ano ničí se skus. Zubařka se ptává jestli má dudlík. Dítěti 18m ho dávám už jen na noc, samo ví, že dudlík jen v postýlce. Maximálně mu ho dám, když mám pocit, že mu rostou zuby nebo je teplota a je prostě k neutišení, ale snažím se toho vyvarovat. Měla jsem předsevzetí, že mu ho odnese čert, ale k tomu se asi tak rychle nedopracuju, protože se obávám, že rostou zuby no. Takže třeba do Vánoc, nebo na Nový rok a kdyžtak do těch dvou let max. :-D

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 29.11.17 16:41

Mně zubař řekl lepší dudlík, než cucání palce. Dcera měla dudla do 3,5 let a zubař to nepoznal, zuby má pěkné.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 29.11.17 16:43

Tak ono hodně záleží na tvaru dudlíku, některý jsou mezi zoubkama úplně placatý, takže ty křiví minimálně, ta klasická stará kytka křiví dost. A souhlasím s @ugluk kolem dvou let odnaučit. Našim dětem jsem dudel přes den sebrala v 9m, na spaní pak synovi ve 20m, dcera má 16m tak ho zatím má.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 29.11.17 16:46

Zubařka nás taktéž upozorňovala. Manžel ukázal dvouleté dceři fotky ženských s nejkřivějšíma zubama, co našel. A řekl: „Jestli budeš mít pořád dudu, tak budeš takhle vypadat.“ Dcera dudlík donesla vyhodit do odpadkového koše a od té doby ho nechce :)!!

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 22 inzerátů 29.11.17 17:04

Starší měla tři a čtvrt roku a zuby má v pohodě. Asi od roka ho měla jen na spaní.

kanka80
Kelišová 6422 příspěvků 13 inzerátů 29.11.17 17:04
@dana.dv píše:
Zubařka nás taktéž upozorňovala. Manžel ukázal dvouleté dceři fotky ženských s nejkřivějšíma zubama, co našel. A řekl: „Jestli budeš mít pořád dudu, tak budeš takhle vypadat.“ Dcera dudlík donesla vyhodit do odpadkového koše a od té doby ho nechce :)!!
:palec: :potlesk: super :D lepší metoda, než měl kdysi dávno můj strýc, který namočil bratrancovi dudlík do pepře :zed:
bronick
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 29.11.17 17:22

Dcerk mela dudlika do tri let a tri mesicu a zuby ma rovne. Prvni zubarce se to nelibilo a pak jsme byli nuceni zmenit zubarku a ta druha rikala, ze ma li to jen na spani a ten ortodonticky, tak by to melo byt v pohode. Dudlik sama dobrovolne povesila na dudlikovy strom, vymenila ho za vanilkovou zmrzlinu. Bala jsem se jak bude usinat a spat a slo to super. Dlouho jsme s ni o tom mluvili, ze se ho zbavime, byla na to pripravena. Podle me nejhorsi vek na sebrani dudliku jsou dva roky.

ibetula
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 29.11.17 17:41

My jsme rušili u syna přesně na druhé narozeniny, řekla jsem že skřítek si přijde v noci pro dudlík, odnese ho nějakému miminku které ho potřebuje a donese místo toho dárky pro velkého kluka. Spokojil se s tím. Ale říkali jsme si to pár týdnů předem takže s tím byl smířený, hledal ho jen párkrát a překvapilo mě že nebyly žádné velké scény, v pohodě. Měl ho tedy dlouho už jen na usínání, přes den ho nikdy moc neměl, to by nemohl strkat vše do pusy :D Synovec nikdy dudlík neměl a cucá si při usínání dodnes palec, bude mu 5.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 29.11.17 18:29
@Barborika píše:
Ahojda, otázka je dána. Na mysli je věk batolete, nikoliv miminka :-) děkuji

Jo, dcera má z něj zoubky strašně od sebe a takové celé divně vytočené. Jenže ona je na něm totálně závislá

9purple9
Povídálka 35 příspěvků 29.11.17 18:34

Já sama měla dudlík do 3,5 let :oops:… ale zuby mám zcela rovné a jako jediná z rodiny jsem nepotřebovala rovnátka. Jinak moje dcery taky měly dudlík, cca do 2,5 a následky na zoubkách nemají…tak nevím, není to spíš geneticky?

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 29.11.17 19:28

@9purple9 nás malý měl dudlíka jen jako malé miminko, kolem 5. měsíce ho už nechtěl a když mu nedávno vylezla spodní dvojka, tak je vidět, že je nakrivo :? Tak si taky říkám, zda tam nemůže být vliv genetiky

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 19:47

Starší syn měl dudlíl do roka, sám ho přestal chtít. Ze dne na den. A zuby má krásně rovné. Mladší syn ho má ještě teď v 1,5 roce a zuby má strašné. Má všude mezery, velký předkus. Teď na prohlídce dětská mluvila o rovnátkách 8o myslela jsem si, že druhé zuby budou lepší, ale asi ne. Dudlíkem to podle mě ale není. Já i sestra jsme dudlik neměli a rovnátka jsme mít museli :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >