Může exekutor odvézt majetek co je již olepen jiným exekutorem?

28.5.20 23:24

Muze exekutor odvezt majetek co je jiz olepen jinym exekutorem?

Dobry den, zajimaji mne 2 veci ohledne exekutoru… Muze exekutor odvezt majetek pokud jsou uz na tom nekolik let nalepene stitky o zabaveni od jineho exekutora? A za druhe- kdyz je darovaci listina ve ktere jsou sepsane veci v danem byte napsane na nezletile deti jako dary a je to overene notarem muze to exekutor odvezt? dekuji moc za kazde info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

991
28.5.20 23:46

Ne jiný exekutor ti nemůže zbavit polepenou věc. A za druhé ta darovací listina ti je k ničemu, těžko nezletilé deti prokážou, že jsou ty věci jejich - kupní smlouva, zaplacení vlastním účtem na jejich jméno, nabytí věci atd. Holt teď už to nejde ocurat prohlášením dlužníka a blízké osoby. I když záleží i na přístupu exekutora, ale mojí sestřičce to nepomohlo. Holt normální je platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
28.5.20 23:47

A taky záleží jaké veci :). Pokud jde o televizí a nějakou elektroniku, tak s tím nepočítej. Exekutor se oblafnout nenechá i kdyz dříve to byla známá klička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 07:04

Diky za názory…take si myslim ze veci s nalepkama-exekučně zabaveno preci nemuze jiny exekutor odvezt, kdyz tu prvotni exekuci jeste platime tedy stale trva…samozrejme vim ze vetsinou si za to muze kazdy sam, ale kdyz Vam dojde dopos o nehoraznem dluhu z roku 2002 za pokutu mhd kterou jsem dostala kdyz jsem byla nezletila a rodice to smetou pod stul, tak to je fakt neprijemny a navic mate snahu se s exekutorem domluvit ze budete pravidelne splacet a ho to vubec nezajima tak je to docela bezmoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
29.5.20 07:33
@Katerinkaaaaa píše:
Diky za názory…take si myslim ze veci s nalepkama-exekučně zabaveno preci nemuze jiny exekutor odvezt, kdyz tu prvotni exekuci jeste platime tedy stale trva…samozrejme vim ze vetsinou si za to muze kazdy sam, ale kdyz Vam dojde dopos o nehoraznem dluhu z roku 2002 za pokutu mhd kterou jsem dostala kdyz jsem byla nezletila a rodice to smetou pod stul, tak to je fakt neprijemny a navic mate snahu se s exekutorem domluvit ze budete pravidelne splacet a ho to vubec nezajima tak je to docela bezmoc

To je trošku divné, je jasné, že si člověk 18 let starou pokutu nepamatuje, ale zase nevěřím, že by se neozvali dříve. Tak dlouho by nečekali, navíc i u exekuce je nějaká promlčecí lhůta - možná ti v tom někdo poradí. Jinak v té době si jela na černo ty, ne tvý rodiče i když chápu, že to asi za tebe měli uhradit. Jenže bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.20 11:08

Zašla bych se poradit (klidně někam do bezplatné poradny) - tuhle jsem v televizi o tom viděla pořad, že snad existuje precedens, kdy by tyto staré dluhy z MHD, které měli prvotně řešit rodiče, lze nějak účinně napadnout a neplatit nehoráznou sumu s těmi úroky… nevíte někdo? Dost se o tom mluvilo, někteří právníci zastupují tyto „kdysi děti“ pro bono a vyhrávají - jen se musí vědět, jak na to. Zkus si zjistit více v poradně, tam budou jistě vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 13:58

Ty věci se obvykle oblepují jen demonstrativně a odvážejí jen vyjímečně. Ta žlutá nálepka nemá žádnou právní váhu, klidně si jí můžete sundat. Podstatný je soupis věcí. Tu věc může pojmout do soupisu i víc exekutorů současně a mezi sebou si to následně musí také vyřešit.

Já takhle pravidelně posílám exekuturům bagatelní věci ke zpěněžení, abych je trochu zahltil (nůžky, propisky… :lol:) a kupodivu nikdy nic z toho nedali do dražby :)

Ty věci jsou nejspíš nějaké bagatelní hodnoty atd, ne? Že to ani nebude stát za to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
29.5.20 14:02
@Jan Exekuovaný píše:
Ty věci se obvykle oblepují jen demonstrativně a odvážejí jen vyjímečně. Ta žlutá nálepka nemá žádnou právní váhu, klidně si jí můžete sundat. Podstatný je soupis věcí. Tu věc může pojmout do soupisu i víc exekutorů současně a mezi sebou si to následně musí také vyřešit.

Já takhle pravidelně posílám exekuturům bagatelní věci ke zpěněžení, abych je trochu zahltil (nůžky, propisky… :lol:) a kupodivu nikdy nic z toho nedali do dražby :)

Ty věci jsou nejspíš nějaké bagatelní hodnoty atd, ne? Že to ani nebude stát za to řešit.

Hele aby ses, ale nedivil :D Kámošovi to takhle oblepil s tím, že pokud zaplatí tu splatku v nesmyslné výši do druhého dne, tak mu to zůstane. On na to neměl tak si druhý den proto přijel a vzal i můj tablet. Musela jsem volat do Přerova kde mají nějaký sklad či co prokázat, že je můj a ještě si pro něho jet. Takže bych zase neříkala, že je to jen demonstrativně :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 15:55
@EvieK píše:
Hele aby ses, ale nedivil :D Kámošovi to takhle oblepil s tím, že pokud zaplatí tu splatku v nesmyslné výši do druhého dne, tak mu to zůstane. On na to neměl tak si druhý den proto přijel a vzal i můj tablet. Musela jsem volat do Přerova kde mají nějaký sklad či co prokázat, že je můj a ještě si pro něho jet. Takže bych zase neříkala, že je to jen demonstrativně :D.

Tak tablet nebo televize… Jsou exekutoři, kteří oblepují nábytek, talíře a právě z demonstrativních důvodů :lol: Přerov je jinak spíš vyjímka potvrzující pravidlo. Tam se používá tvrdý nátlak na příbuzné, vykonavatelé jsou třeba bývalý hospodský nebo kamionář… :mrgreen:

Jinak dneska musí vyloučenou věc sami vrátit na místo soupisu, v Přerově obvykle pro vrácení použijí PPL :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
29.5.20 16:02

@Jan Exekuovaný jo tak nábytek nebo tak asi neřeší, spíše jim jde o elektroniku :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 16:11
@EvieK píše:
@Jan Exekuovaný jo tak nábytek nebo tak asi neřeší, spíše jim jde o elektroniku :D.

Spousta lidí má představu, že se vymontovávají věstavěné skříně, odváží 30 let staré postele atd :) Samotné mobiliární exekuce jako takové provádí vlastně jen pár exekutorů a končí se u notebooků, tabletů a lepších kol… Televize se prý berou i staré krámy, protož je k nim velký citový vztah :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
29.5.20 16:34
@Jan Exekuovaný píše:
Spousta lidí má představu, že se vymontovávají věstavěné skříně, odváží 30 let staré postele atd :) Samotné mobiliární exekuce jako takové provádí vlastně jen pár exekutorů a končí se u notebooků, tabletů a lepších kol… Televize se prý berou i staré krámy, protož je k nim velký citový vztah :mrgreen:

Joo berou! I z roku 20 dá se říct. I staré telefony co má člověk jako za sklem na parádu, přitom jim to je k prdu no :mrgreen:..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 18:40
@Jan Exekuovaný píše:

Ty věci jsou nejspíš nějaké bagatelní hodnoty atd, ne? Že to ani nebude stát za to řešit.

No prave nejsou bagatelni hodnoty, docela dost elektroniky, ale s preschozim exekutorem se dalo krasne domluvit na splatkovem kalendari, s timto ne, vubec ho nic nezajima, ten predchozi to sepsal, oblepil a odjel…pravidelne platim a je klid…tak mne hlavne zajima zda tento dalsi exekutoe muze ty oblepene veci vylozene odvezt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
31.5.20 00:43

Sepsat věc může i víc exekutorů, pak se to řeší. Darovací smlouvu pro dítě musí schválit soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama