Může exmanželka i na mě?

Ája 312
17.11.15 20:41

Může exmanželka i na mě?

Ahoj holky, hledala jsem na netu snad všude, ale nenašla… K dotazu - může exmanželka mého už manžela i na můj plat? Může vymáhat větší alimenty? Mého manžela bez jeho vědomí odhlásila z domu, když si našla někoho jiného. Vrátil se ze závodů (jezdil motorky) a měl sbaleno před barákem a doma se už roztahoval jinej chlap. Byl bezdomovec - 2 roky bydlel v byte - v nezarizene garsonce bez topení bez vody atd…samozřejmě ztratil práci. Poté neměl na jídlo a vlastně na nic. Denně chodil do města pěšky na ÚP trvalo 2 roky než si tu práci našel… Během rozvodu odkejval a podepsal ex úplně všechno takže na sebe naplácal dluhy ve statisicich. A po jeho zažehnané krizi jsme se poznali. Jenže během našeho soužití stále chodily obálky… Exekuce. V té době jsem ještě nepracovala tak jsem to neřešila. Dostalo se i na zvednutí alimentů o 2000 tis. Měsíčně. Pak už to nezvládl a vyhlásil bankrot. Je v insolvenci už rok ji platí - strhavaji mu to z platu - dostane jen 9000,– jó vyjdem z toho ale žádná hitparáda to fakt není. Nicméně od 1.12. Nastupuju do práce 1. Výplata bude v lednu cca 15000,–. Jeho ex si zažádala taky o insolvenci a za záhadných okolností jí to schválili… No děti jsou ve 2.rocniku jedno už končí příští rok druhé až za 2. Nicméně už se zase blíží termín kdy si ona může zažádat o zvýšení alimentů. No a já mám strach že se to teď bude vypocitavat i z mého platu - z našich společných příjmů. Děcka už jsou velký holka už doma nebydlí. Bydlí s přítelem. Kluk jen využívá tatínka a všechny okolo. Nechodí do školy je to lempl… Nezlobte se na mě ale bohužel to tak je… Omluva za dlouhej román ale chtěla jsem aby jste do toho taky trošku pronikly. PS: nechci slyšet že exmanželka je chudinka - není nemusí platit nájem, kluka živí babička a ona si jezdí po světě s přítelem. Alimenty si nechá posílat na svůj účet… Dokonce řekla klukovi ať se nastěhuje k nám že máme hodně peněz aby sme ho živili, ten s tím chudák přišel. Samozřejmě jsem na to nepristoupila, ani manžel - akorát kluka mě je líto…Prosím poraďte může soud vyměřit větší alimenty na základě mého platu? Díky moc za odpovědi

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

jjelena
17.11.15 20:53
@Ája 312 píše:
Ahoj holky, hledala jsem na netu snad všude, ale nenašla… K dotazu - může exmanželka mého už manžela i na můj plat? Může vymáhat větší alimenty?Mého manžela bez jeho vědomí odhlásila z domu, když si našla někoho jiného. Vrátil se ze závodů (jezdil motorky) a měl sbaleno před barákem a doma se už roztahoval jinej chlap. Byl bezdomovec - 2 roky bydlel v byte - v nezarizene garsonce bez topení bez vody atd…samozřejmě ztratil práci. Poté neměl na jídlo a vlastně na nic. Denně chodil do města pěšky na ÚP trvalo 2 roky než si tu práci našel… Během rozvodu odkejval a podepsal ex úplně všechno takže na sebe naplácal dluhy ve statisicich. A po jeho zažehnané krizi jsme se poznali. Jenže během našeho soužití stále chodily obálky… Exekuce. V té době jsem ještě nepracovala tak jsem to neřešila. Dostalo se i na zvednutí alimentů o 2000 tis. Měsíčně. Pak už to nezvládl a vyhlásil bankrot. Je v insolvenci už rok ji platí - strhavaji mu to z platu - dostane jen 9000,– jó vyjdem z toho ale žádná hitparáda to fakt není. Nicméně od 1.12. Nastupuju do práce 1. Výplata bude v lednu cca 15000,–. Jeho ex si zažádala taky o insolvenci a za záhadných okolností jí to schválili… No děti jsou ve 2.rocniku jedno už končí příští rok druhé až za 2. Nicméně už se zase blíží termín kdy si ona může zažádat o zvýšení alimentů. No a já mám strach že se to teď bude vypocitavat i z mého platu - z našich společných příjmů. Děcka už jsou velký holka už doma nebydlí. Bydlí s přítelem. Kluk jen využívá tatínka a všechny okolo. Nechodí do školy je to lempl… Nezlobte se na mě ale bohužel to tak je… Omluva za dlouhej román ale chtěla jsem aby jste do toho taky trošku pronikly. PS: nechci slyšet že exmanželka je chudinka - není nemusí platit nájem, kluka živí babička a ona si jezdí po světě s přítelem. Alimenty si nechá posílat na svůj účet…Dokonce řekla klukovi ať se nastěhuje k nám že máme hodně peněz aby sme ho živili, ten s tím chudák přišel. Samozřejmě jsem na to nepristoupila, ani manžel - akorát kluka mě je líto…Prosím poraďte může soud vyměřit větší alimenty na základě mého platu? Díky moc za odpovědi

Neřekla bych, že vystěhování je takto jednoduchý, on se měl bránit, jeho blbost a do nabytí právní moci rozsudku o rozvodu má právo do bytu / baráku vstoupit. Rozváděla jsem se vloni.

A na jaký jiný účet by jí měly peníze chodit? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
326
17.11.15 20:57

Na Tvuj plat Ti nikdo nemuze sahnout, protoze nejste sezdani (manzele). Tzn, ze dluhy si resi sam a alimenty taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21464
17.11.15 21:00
@Danča87 píše:
Na Tvuj plat Ti nikdo nemuze sahnout, protoze nejste sezdani (manzele). Tzn, ze dluhy si resi sam a alimenty taky.

Vždyt píše „mého už manžela“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
17.11.15 21:01

@Ája 312 Nemůžou ti na něj sáhnout co se týká jeho dluhů, ALE pokud bude žádat o zvýšení alimentů a vy spolu žijete ve společné domácnosti může soud přihlédnout k tvému příjmu i když nejste manželé a na základě toho jí ty alimenty zvednout. U nás to tak bylo a byla jsem vzteky bez sebe, ale bylo to tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
17.11.15 21:01

@Ája 312 A ke tvému dotazu - před 14 dny jsem měla soud o zvýšení alimetnů a řešilo se tam jen, zda bydlíme se svými partnery a zda ti přispívají na chod doimácnosti, hypotéku atd. Na plat se nikdo neptal. Ale ani já ani exmanžel nežijeme v manželství. Slyšela jsem, ale že u manželů se to počítá dohromady. Ale nevím, osobní zkušenost nemám. Nejenže nejsem vdaná, ani s nikým nežiju.

@Danča87 Psala, že jsou manželé, tak si myslím, že se jejich příjmy budou sčítat.

• Nahlásit
  • Citovat
1206
17.11.15 21:03

@hanka.br. A jó teď na to čumim, taky jsem odpověděla jako že nejsou..
@Ája 312 Takže pak odpověď je ANO, pokud se vám zvýšil příjem, zřejmě jí zvednou alimenty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
17.11.15 21:07

Omlouvam se - delam u cteni deset jinych veci a takhle to dopada :-)

Příspěvek upraven 17.11.15 v 21:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
17.11.15 21:08

@Ája 312 vím, že je to mimo téma, ale ty mu tu historku s tím vystěhováním, bezdomovectvím a ztrátou práce věříš? Věříš mu, že ty dluhy na sebe naplácal jen kvůli rozvodu? Já jen jestli sis nenaběhla a ted to neodneseš. Taky znám takového, s dost podobnou historkou. A bylo to úplně jinak. Kámoška se z toho zhroutila, naštěstí si s ním nestihla pořídit dítě

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
17.11.15 21:09
@Danča87 píše:
Omlouvam se - delam u cteni deset jinych veci a takhle to dopada :-)

Nemáš jednoznačně pravdu

Mezitím si to smázla, na co jsem reagovala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2443
17.11.15 21:15

Sice je to už 5 let, ale když si ex mého tehdy přítele žádala o zvýšení alimentů, tak jsem i já ( jeho přítelkyně žijící ve společné domácnosti) musela dávat příjem. Bylo nám řečeno, že se posuzuje přítele životní úroveň a na té se podílem i já, když s ním žiju :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ája 312
17.11.15 21:17
@jjelena píše:
Neřekla bych, že vystěhování je takto jednoduchý, on se měl bránit, jeho blbost a do nabytí právní moci rozsudku o rozvodu má právo do bytu / baráku vstoupit. Rozváděla jsem se vloni.A na jaký jiný účet by jí měly peníze chodit? :nevim:

No na účet dětí který maj každej svůj účet je jim víc než 18

• Citovat
  • Upravit
Ája 312
17.11.15 21:18
@Danča87 píše:
Na Tvuj plat Ti nikdo nemuze sahnout, protoze nejste sezdani (manzele). Tzn, ze dluhy si resi sam a alimenty taky.

Jsme sezdani v příspěvku je to napsané. Jsme manželé

• Citovat
  • Upravit
Ája 312
17.11.15 21:21

@jjelena bohužel věřím jelikož mi to neřekl sám, ale jeho blízcí. Není to zadnej podvodník :)

• Citovat
  • Upravit
bamba
17.11.15 21:24

Pokud je dětěm už víc jak 18,tak si ex může žádat o co chce, ale má smolíka. Děti jsou plnoleté a o zvýšení si musí požádat sami. Nechápu ovšem, proč manžel výživné posílá ex a ne přímo dětem.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama