Reklama

Může exmanželka i na můj plat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 16:39
Může exmanželka i na můj plat?

Ahoj, než jsme se před pár lety s manželem vzali byly mu vyměřeny alimenty na jeho dítě. Pak jsme se za pár měsíců vzali (nebyla jsem příčinou rozvodu, jen jsme se vzali po pár měsících od seznámení). Cca po roce od svatby jsem otěhotněla, nastoupila jsem na rodičovskou a manžel si našel práci, kde pobírá o necelých 5 tisíc více než v době, kdy mu vyměřovali alimenty, ale zase mu přibyli dvě vyživovací povinnosti. Teď už máme dítě ve školce a já si našla práci na kratší úvazek a plat budu mít cca 9-11 tisíc. Exmanželka se svým dalším manželem si nasekali dluhy, ona má tedy ještě jedno další dítě a šli do insolvence. Každou chvilku píšou na soud, zda by jim nemohli dát nižší srážky, že jim zůstává minimum a prý pořád všechno zdražují. Takže mi je jasné, co udělá hned, jakmile zjistí, že pracuju. Což bude jistě hned první měsíc, protože jejich dítě určitě řekne, že nebývám doma jak tu bude. Tak se chci zeptat, může nějak i na můj plat, když vlastně budeme mít kvůli mé práci o několik tisíc navíc?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 11.10.18 16:44

Ano, tvuj plat je soucasti SJM. Manzel ma vyssi zivotni uroven, ex tedy muze chtit zvysit alimenty. To je furt dokola tady..

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 11.10.18 17:22

Samozřejmě. Může na váš plat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48359 příspěvků 11.10.18 17:39

Muzou na tvuj plat-mysleno jako kdyz bude dluzot, tak z tveho strhavat? Tak ano, je soucasti sjm.
Pokud mysleno z ceho budou pocitat aliky, tak to je velka neznama, hod si kostkou. Ofiko maji prihlizet, pokud nevydelavas majlant, uroven mu extra nezvysujes. Ale dite je starsi, takze je to pravdepodobnejsi.
Dve vyzovovane osoby navic pocitas sebe a dite nebo dve deti?

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Závislačka 3435 příspěvků 11.10.18 17:42

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 11.10.18 17:44

Vyměření výživného je na posouzení soudu. Záleží na tom, co se změnilo od posledního vyměření - vzhledem k tomu, že povyrostly všechny děti, tak máte na jednu stranu nějaký příjem, na druhé straně vyšší výdaje.
Z příjmu manželky se výživné nepočítá, ale přihlíží se právě k té zvýšení životní úrovně, což je imo myšleno pro případy, kdy chlap klofne milionářku a je v domácnosti :) U nás k tomu soud třeba vůbec nepřihlížel, ani to nezkoumal, protože nebyl předpoklad, že vydělávám nějak nadprůměrně.

terinka4444
Hvězda diskuse 67145 příspěvků 11.10.18 18:06

Hele ne, na tvuj plat nemohou. Budou koukat na celkovou vasi zivotni uroven, ale ze by jako nekdo mel picit, ze 11000 je zazracna zivotni uroven navic, to tezko. Nicmene, kolik bere manzel a kolik plati alimenty? Pokud je 5 let nezvedali, je pravdepodobnost, ze je zvednou, ale muze to byt par stovek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 18:25
@terinka4444 píše:
Hele ne, na tvuj plat nemohou. Budou koukat na celkovou vasi zivotni uroven, ale ze by jako nekdo mel picit, ze 11000 je zazracna zivotni uroven navic, to tezko. Nicmene, kolik bere manzel a kolik plati alimenty? Pokud je 5 let nezvedali, je pravdepodobnost, ze je zvednou, ale muze to byt par stovek.

Předtím měl minimální mzdu a vyměřili 2500. To jako rozvedenému bez dalších závazků. Teď má kolem 16000 plus daňový bonus na naše dítě a kvartálně nějakou prémii jako osobní ohodnocení kolem 1500. Takže i s mým platem budeme v rozmezí 25-30 tisíc, bez hypotéky a jiných závazků, náklady na bydlení, školka a dojíždění do práce pro oba dělá dohromady nějakých 9500,–.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 18:26

@Lama Lama jako dvě další vyživované osoby počítám sebe a naše dítě.

terinka4444
Hvězda diskuse 67145 příspěvků 11.10.18 18:39
@Anonymní píše:
@Lama Lama jako dvě další vyživované osoby počítám sebe a naše dítě.

Ty nejsi osoba vyzivovana, kdyz budes v praci. A pokud ma 20000, a plati na dve deti 2500, tak mu to zvednou, s tim pocitej. Jako fakt plati na jefno dite 1250?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 18:43

To by mě taky zajímalo.Mymu chlapovi by se zvysila životní úroveň o cca 22000.Svoji zatím nejsme,ale než bude společne dítě,tak by svatba byla.Me je jedno,ať mu klidně alimenty „díky mě“ zvednou.Ale nechci někde běhat po soudu nebo vyřizovat nějaký papíry o příjmech v práci,když „s tím nemám nic společného“.
 M

PetraJ
Kelišová 6705 příspěvků 11.10.18 19:20
@terinka4444 píše:
Ty nejsi osoba vyzivovana, kdyz budes v praci. A pokud ma 20000, a plati na dve deti 2500, tak mu to zvednou, s tim pocitej. Jako fakt plati na jefno dite 1250?

On má jenom jedno, na který platí, ne? To druhý maj spolu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62916 příspěvků 3 inzeráty 11.10.18 19:26

@PetraJ Tak zas na skolaka neni 2500,– nic extra, plus tedy pokud nema zdravotni omezeni tak mi plat 16000,– na chlapa prijde celkem melo.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48359 příspěvků 11.10.18 19:29
@j.a.n.i1 píše:
@PetraJ Tak zas na skolaka neni 2500,– nic extra, plus tedy pokud nema zdravotni omezeni tak mi plat 16000,– na chlapa prijde celkem melo.

Tak reálně má 20, s odměnama a bonusem. takže reálně bych to viděla na 3-3,5 tis.

PetraJ
Kelišová 6705 příspěvků 11.10.18 19:29
@j.a.n.i1 píše:
@PetraJ Tak zas na skolaka neni 2500,– nic extra,

No to mi povídej. Mám na jedno dítě 2000 a na druhý 2500. Za rok jdu taky k soudu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >