Reklama

Může gynekolog napsat potvrzení o schopnosti výkonu práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BuBllina6
Stálice 57 příspěvků 23.02.18 07:27
Může gynekolog napsat potvrzení o schopnosti výkonu práce?

Dobré ráno všem. ;) Jak už jsem psala v názvu. Může mi gynekolog napsat takové potvrzení s jeho razítkem s podpisem?
Hledala jsem odpověď dlouho a nenašla co potřebovala. Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19590 příspěvků 23.02.18 07:31

To píše praktik ne?

BuBllina6
Stálice 57 příspěvků 23.02.18 07:34

Píšu v kategorii „těhotenství“. Od toho ty kategorie jsou, aby se v tom lépe orientovalo.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 23.02.18 07:34

To snad jedine na to jedno řemeslo… jinak ne, to musi obvodak.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19590 příspěvků 23.02.18 07:38

Jinak pokud myslíš práci vhodnou v těhotenství, tak na to jsou paragrafy, co je a není vhodné, a to musíš řešit se zaměstnavatelem.

BuBllina6
Stálice 57 příspěvků 23.02.18 07:47

@andelka83 ano, ano. To jsem řešila, moje zaměstnání není vhodné a přeložit mě nejde na „lehčí“ práci. Jelikož moje gynekoložka tvrdí, že moje práce není těh. ohrožující tak bych ráda měla nějaký samostatný papír o tom, že mohu podle doktory tuto práci vykonávat. Jde to si něco takového vyžádat?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19590 příspěvků 23.02.18 07:55

@BuBllina6 pokud není vhodné a přeložit tě nejde, má tě zaměstnavatel nechat doma za plný plat.

BuBllina6
Stálice 57 příspěvků 23.02.18 07:56

@Marie432875 obvoďák, jo? Říkal mi, že jako těhotná tohle musím řešit s gynekologem.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19590 příspěvků 23.02.18 07:57

Vhodnost a nevhodnost řeší zákoník práce. Gynekolog tě může nechat na nemocenské pokud máš zdravotní problémy.

BuBllina6
Stálice 57 příspěvků 23.02.18 07:58

@andelka83 aha, děkuji :kytka:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 23.02.18 08:55

Práci gynekolog přeci vůbec neřeší. Ten se stará o to, jestli je těhotenství fyziologické. Jestli ano a máš práci která není vhodná pro těhotnou, tak to řešíš se zaměstnavatelem.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 23.02.18 09:07

@BuBllina6 Každý zaměstnavatel by měl mít svého lékaře, který pro něj vykonává pracovně lékařské služby. Takže by to měl rozhodnout on. Bývá to buď praktický lékař, nebo pracovní lékař (v menšině případů). Pouze zaměstnavatel, který má všechny pracovní pozice kategorie 1, bez dalšího rizika takového lékaře mít nemusí. Pak může vysílat zaměstnance k jejich praktikovi. Co děláš za práci?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 23.02.18 09:08

Jinak vyhláška 180/2015 - práce vhodné pro těhotné, kojící, ženy do 9m po porodu a mladistvé.

BuBllina6
Stálice 57 příspěvků 23.02.18 09:20

@Lucka1111 tak jsem o tom nepřemýšlela :think: Jsem zblblá už :zed:..Pracovník v přímé péči.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 23.02.18 09:30

@BuBllina6 a co je náplní tvé pozice? Tak koukni do té vyhlášky. Rozhodně nemůžeš vykonávat rizikové kategorie 3 a více (možná u některých rizik 2 a více - já bych třeba těhotnou nenechala dělat v hluku kat. 2 ani v riziku lokální zátěže 2. kategorie, těhotná bude víc náchylná např. ke vzniku karpálního tunelu než netěhotná), nesmíš pracovat v noci, bude omezená délka směn, nesmí se dělat v podtlaku či přetlaku, přesně tu vyhlášku neznám. Velmi špatně se samozřejmě hodnotí např. psychická zátěž. Takže nejlepší je řešit to se zaměstnavatelem a ten pokud má pochybnosti o vhodnosti práce měl by Tě vyslat na mimořádnou prohlídku k vašemu „závodnímu lékaři“. Pokud máš pochybnosti o vhodnosti práce ty, tak o tu mimořádnou prohlídku můžeš také požádat a on je povinen Tě tam vyslat na tvoji žádost. Doufám že jsem to napsala srozumitelně, pracovně lékařské služby jsou momentálně jeden velký chaos :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >