Může gynekolog poznat, že jsem neměla menstruaci?

Anonymní
9.2.21 22:11

Může gynekolog poznat, že jsem neměla menstruaci?

Zdravím, zanedlouho jdu ke gynekologovi na vyšetření a už dva měsíce nemám menstruaci. Pravděpodobně jde o stres a přetěžování. Chtěla bych se zeptat, může gynekolog poznat, že jsem neměla menstruaci? Také bych se ještě chtěla zeptat, zda mi vynechání několika menstruací nemůže způsobit neplodnost

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3580
9.2.21 22:19

Pozna to na ultrazvuku. To mu to chces tajit, nebo co? A problemy z toho urcite mit muzes, to je snad jasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3826
9.2.21 22:23
@Pajka89 píše:
Pozna to na ultrazvuku. To mu to chces tajit, nebo co? A problemy z toho urcite mit muzes, to je snad jasne.

Přesně tak, nechápu proč mu to nechceš říct, pokud ti takhle vynechává menzes tak se to musí řešit. Neber, že je to stres může to být i něco jiného. Řeš to se svým doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
9.2.21 22:24

On toho jsou doktoři ne? aby ti pomohli při takovém problému, tak na co to před ním tajit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5087
9.2.21 23:17
@Pajka89 píše:
Pozna to na ultrazvuku. To mu to chces tajit, nebo co? A problemy z toho urcite mit muzes, to je snad jasne.

Ze je nizka ci vysoka sliznice na uzv pozna, ale ze primo probehla Ms? To si nejsem teda jista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
9.2.21 23:18

Mě se teda doktorka ptá na každé kontrole, kdy jsem měla poslední menstruaci.
Navíc pokud jsi ji neměla, tak problém může být i jinde než ve stresu a přetížení. Rozhodně je lepší to říct a řešit bez něco zanedbat…

• Citovat
  • Nahlásit
1248
9.2.21 23:26

U mě poznal že jsem po menstruaci. A to byl už týden po skončení jakéhokoliv špinění. :think: Myslela jsem, že pak už tam nic víc není. :mrgreen: Na ultrazvuku pozná tak leda výšku sliznice, to že jsi neměla dva měsíce menstruaci sám od sebe asi nezjistí. Určitě mu řekni, že menstruace neproběhla za to se stydět nemusíš. Stresem to být může, mívám zpoždění jakmile jsem v presu, ale dva měsíce už je dost. :) Přímo samotné vynechání menstruace neplodnost nezpůsobí, ale může to znamenat, že neprobíhá ovulace, která k otěhotnění dost důležitá je. Prober to s ním, až tam budeš.

Příspěvek upraven 09.02.21 v 23:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
9.2.21 23:28

Nechápu myšlenkový pochody, ale občas jsem prášky brala v kuse a bála se, co na to doktorka nebo jsem zapomněla a plácla měsíčky před 14 dni a nikdo nic neříkal, neřešil. Ale tebe fakt nechápu a při nepravidelně ms je těžké otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
10.2.21 08:28

Nechapu tvoje myšlení. Při tak dlouhém vynechani bych byla na gynde už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
10.2.21 08:33

A ultrazvuky nepozna, protoze muzes byt prave v části cyklu s nizkou sliznici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
10.2.21 10:05

No já bych to tedy hlásila ihned. A stejně se to provalí, jakmile se zeptá na poslední MS. Nemuselo to vynechat jen kvůli stresu. Může to být podvýživou, morbidní obezitou, předčasným přechodem, nebo nějakým ne zrovna pěkným zdravotním problémem… Nevidím jediný důvod, proč bych měla uvažovat, že to lékaři zatajím? Proč mu to nechcete říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
12.2.21 15:17

Poznat to nemusí, ale nevidím důvod mu na otázku, kdy proběhla posledni menstruace, neříct pravdu. Doktoři jsou tu od prevence a od řešení našich potíží. Spíš naopak pokud to sám nijak neokomentuje, ještě bych se sama proaktivne zeptala, jestli to mám nejak řešit nebo jak dlouho čekat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat