Může jeden dospělý jíst celý měsíc za....

Anonymní
5.5.20 20:46

Může jeden dospělý jíst celý měsíc za....

…2500-3000Kč??? Je mi jasné že to jde i za 1500. Projela jsem starší dizkuze, a tam jsou rodiny že dají za jídlo třeba 10tis. Jak se to dělá??? Ale jde mi o to když se člověk stravuje nějak normálně. Ovoce, zelenina, maso, ryby, mléčné výrobky… My utratíme hrozně moc peněz za jídlo. Jsme čtyřčlenná rodina. Za kolik jste schopní se stravovat měsíčně?

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1488
5.5.20 20:50

My za dva utratime tak 4 000 měsíčně. Stím že vařím denně manželovi do práce, máme to tak na dva dny. Ale nejime 5× denně :lol: my jsme skromni. Jinak v létě ušetříme daleko víc, máme vlastní zeleninu.. Takže za jednoho by 3000 Kč bylo pro mě luxus :lol: čistě jen jídlo bez drogerie. Taky kupuju hooodne ve slevách. Je i fuk jestli jim jogurt Boni, nebo Florian, co je ve slevě to jde do košíku. Nejime žádné sladkosti, takže natom taky ušetříme.. Opravdu si projíždím leták každý týden a píšu si seznam. Přemýšlím o tom co budu vařit.

Příspěvek upraven 05.05.20 v 20:52

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16243
5.5.20 20:51
@Anonymní píše: …2500-3000Kč??? Je mi jasné že to jde i za 1500. Projela jsem starší dizkuze, a tam jsou rodiny že dají za jídlo třeba 10tis. Jak se to dělá??? Ale jde mi o to když se člověk stravuje nějak normálně. Ovoce, zelenina, maso, ryby, mléčné výrobky… My utratíme hrozně moc peněz za jídlo. Jsme čtyřčlenná rodina. Za kolik jste schopní se stravovat měsíčně?

2+2 za 10-12.000, podle toho jak se rozšoupneme s rybama, sýry a zeleninou a ovocem. Ale když ty děti hodně jí ve školce/škole, chlap oběd v práci, já taky, tak myslím, že kdybychom se nerozmazlovali a vařili k tomu jen doma a nakupovali víc s rozmyslem, tak myslím, že 8-10tis by nebyl až tak problém…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
5.5.20 20:52

My jsme dva dospeli a jsme schopni tech 10-12tis mesicne projist, ale je to tim ze kupujeme ne uplne bezne maso, minimalne dvakrat tydne jim ja rybu nebo morske plody, kilo mandlove mouky je taky treba pekna raketa. To same ovoce v zime kdyz je chut treba na draci ovoce tak tu 100 za ni dam. Ted jde navic vsechno kvuli korone nahoru, videla jsem kvetak za 94. Nechapu jak jsem na skole mohla prezit asi s 2500. Vim ze by jsme mohli hodne usetrit ale zase na ukor chuti a kvality kdyz to neni nutne nechceme.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
5.5.20 20:53

My jsme 3,projime asi 10-12tisic, myslim že nestradame a jíme všechno, dostatek ovoce, zeleniny, masa. Mlecne výrobky minimálně, nemáme je rádi ani je nepovažuju za nutné. U nás ji nejvíc manžel, já osobně nepotrebuju tuny jídla :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
5.5.20 20:54

Za 1000, ale to se musime omezovat. Kolem 2000 je to pro me v pohode. Pod 1000 se dle meho nazoru neda stravovat zdrave.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 20:56
@Leni_2019 píše:
Za 1000, ale to se musime omezovat. Kolem 2000 je to pro me v pohode. Pod 1000 se dle meho nazoru neda stravovat zdrave.

2000 za jednoho na měsíc??? to chci umět? CO jíš???

  • Nahlásit
  • Citovat
2574
5.5.20 20:57

Ja jsem chtela taky napsat tak 10-12 tisic za dva dospělý a dvě děti. Přesně to spočítané nemám. Snazim se nekupovat takove ty pochutiny (sušenky, chipsy, polotovary), ale nekdy to taky pristane v košíku. A taky nekupujeme limonady a balené vody. Nejdražší je teď ovoce a zelenina :?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 20:58
@Martina84 píše:
Ja jsem chtela taky napsat tak 10-12 tisic za dva dospělý a dvě děti. Přesně to spočítané nemám. Snazim se nekupovat takove ty pochutiny (sušenky, chipsy, polotovary), ale nekdy to taky pristane v košíku. A taky nekupujeme limonady a balené vody. Nejdražší je teď ovoce a zelenina :?

My jsme fakt čuňátka.. my i 15-16tis :(. ALe právě to bude na těch pochutinách… i sýrečky a tak.

  • Nahlásit
  • Citovat
3406
5.5.20 20:58

Za sebe dva tisíce úplně v klidu. A to si kupuju někdy obědy do práce. Neřekla bych, že jím nekvalitně, nejvíc peněz myslím že utratim za zeleninu. Ryby kupuju když jsou v akci, teď měli v Albertu pražmy dvě za 170 kč, obědy jsem z toho měla dva. Ale nějak zvlášť nevařím, sladký nejím, tak 1-2× za měsíc si dám třeba chipsy. Když jsem bydlela s ex, tak jsme taky utratili nehorázný peníze za jídlo, ale proto, že byl rozežranej z domova :mrgreen: já nejsem. Tak se to dá, ale záleží na co jsi zvyklá. Já jsem zvyklá na kvalitní potraviny, ale jím míň.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8009
5.5.20 21:00

My ve třech projíme kolem 10000 měsíčně s tím, že manžel buď obědvá nebo večeří v práci. K tomu ještě tak 2000 za mléko pro dceru a pleny pro děti. Na jídle nešetřím.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 21:00
@Azeretereza píše:
Za sebe dva tisíce úplně v klidu. A to si kupuju někdy obědy do práce. Neřekla bych, že jím nekvalitně, nejvíc peněz myslím že utratim za zeleninu. Ryby kupuju když jsou v akci, teď měli v Albertu pražmy dvě za 170 kč, obědy jsem z toho měla dva. Ale nějak zvlášť nevařím, sladký nejím, tak 1-2× za měsíc si dám třeba chipsy. Když jsem bydlela s ex, tak jsme taky utratili nehorázný peníze za jídlo, ale proto, že byl rozežranej z domova :mrgreen: já nejsem. Tak se to dá, ale záleží na co jsi zvyklá. Já jsem zvyklá na kvalitní potraviny, ale jím míň.

Kvatlitní potraviny a jen 2000 za měsíc?? Tohle chci umět… vždy to je 66kč na den. To fakt jde??

  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.20 21:01

Vařím pro 1-2 lidi a utratím tolik, co tady některé velké rodiny.

Ale je to tím, že ráda experimentuju, když si 1-2× do měsíce dopřejeme maso, tak beru fakt jen z nejlepších chovů, a taky hodně nakupuju u farmářů, což je přece jen dražší, než brát nákupy v Tescu nebo Bille. Něco udělají i vína.

Pokud by se finanční situace změnila, určitě bych ty částky uměla srazit, ale nevím, zda bych se dostala pod 5tis. za osobu.

  • Nahlásit
  • Citovat
5.5.20 21:01
@Anonymní píše:
2000 za jednoho na měsíc??? to chci umět? CO jíš???

Nejvíce se ušetří na vařeném doma. Prostě jídla plánovat. Můžeš mrknout ke Korneliji do diskuse. Ryba může být losos, ale třeba taky rybickova pomazánka z rybiček v akci za 17,–… ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 21:01

Je nás 5 a mám teď díky koroně 400 na den na vše. A asi ještě dlouho budu :( je to děs, byla jsem zvyklá na hodně ovoce, zeleniny, maso, minimum pečiva a běžných příloh.. Denně vařím, protože ať uvařím jakékoli množství, není toho dost, aby se 5 lidí najedlo 2 dny za sebou. A zbytek holt.. Pecivo je nejlevnější :pensive:vím, že je to špatně, ale jak tu bylo psáno - květák za 100, brokolice 70, cuketa 60 za kilo, paprika 120 za kilo.. I brambory jsou drahy, rajcata jakbysmet. I ty nejobycejnejsi jablka pod 30 nejdou. Prostě si teď tyhle potraviny nemůžeme dovolit, určitě ne v takovém množství a tak často, jako dřív.

  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama