Může jí nemoc a prášky naučit spát?

462
11.2.16 09:21

Muze ji nemoc a prasky naucit spat

Maminky, dcera ma teploty, rymu, kasel.. Je ji 8 mesicu.

Na noc kdyz ma teplotu davam nurofen a 1/4 dithiadenu..

Je muzne, ze ji ty prasky tak ovlivni?

Normalne jsem ji musela pulhodiny houpat aby usla, v noci se budi co hodinu nekdy jsem ji musela nosit i v noci aby vubec usla..

Ted posledni 2 noci co ji davam ten dithiaden, lehneme si nakoji se a spi 8o

V noci se probudi jen 3×..

Je nejaka sance, ze si na to zvykne?

Nebo jak ji nebudu davat dithiaden a bude ji lip tak se to vrati do stejnych koleji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9733
11.2.16 09:28

@moonulkaa Podle mě je to po dithiadenu, na mě působí úplně stejně. Co bude po jeho vysazení, těžko říct, ale spíš bych tipla, že se to vrátí do starých kolejí :nevim:. A ten dithiaden bych dávala jen v nejnutnějších případech, při opravdu velkém kašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
11.2.16 09:29
@moonulkaa píše:

Normalne jsem ji musela pulhodiny houpat aby usla, v noci se budi co hodinu nekdy jsem ji musela nosit i v noci aby vubec usla..

Nebo jak ji nebudu davat dithiaden a bude ji lip tak se to vrati do stejnych koleji?

a pokud ne, muzes ji dat treba hypnogen nebo jine hypnotikum a budes mit volne vecery :dance:
kdyz je ti spatne tak si jdes taky lehnout ne? stejne tak to dite, az se ji ulevi, vrati se to do starych koleji

• Citovat
  • Upravit
6680
11.2.16 09:29

Myslím, že je teď unavená z nemoci, komu by při teplotě bylo do skoku? Myslím, že až se uzdraví, tak zase bude nespálek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
11.2.16 09:32
@moonulkaa píše:

kolik ma teplotu?

• Citovat
  • Upravit
462
11.2.16 09:38
@ivašot. píše:
@moonulkaa Podle mě je to po dithiadenu, na mě působí úplně stejně. Co bude po jeho vysazení, těžko říct, ale spíš bych tipla, že se to vrátí do starých kolejí :nevim:. A ten dithiaden bych dávala jen v nejnutnějších případech, při opravdu velkém kašli.

Takto nam to napsala dr.. Tak ho radeji nemam davat? Jako ona nekasle zas nijak strasne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
11.2.16 09:40
@Ya-ya píše:
kolik ma teplotu?

V utery mela 38, vcera 37,5 to uz jsem nurofen nedavala jen ten dithiaden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20263
11.2.16 09:42

@moonulkaa Dithiaden/prothazin se dává na zklidnění opravdu velkého kašle, který dítěti nedovoluje usnout nebo se díky němu často budí, nebo je ten kašel tak velký, a´že třeba dráždí až ke zvracení.
Na nějaký lehký kašlíček bych ho teda nedávala.

A ano, až se dítěti uleví, začne obvykle opět řádt jak černá ruka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
11.2.16 09:46

Je to v podstatě uspávácí droga, takže proto takhle spí. Ale není to zdravé pro organismus, natož dětský. Všechny prášky na uklidnění/spaní mají výrazné vedlejší účinky a je to svinstvo.

Ale ano, zdrogované dítě ti bude dobře spát :mrgreen: jestli se ptáš jenom na tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
11.2.16 09:50

A to jí ten Dithiaden dáváš každý den? :think: To by mělo být fakt na stav, když už je hodně zahleněná. Já jsem ho teda dala jen jednou, je to děsný oblbovák. Kluk vytuhnul ještě před tím, než jsem ho stačila obléct do pyžama a dát do postele. Jak dlouho už jí to takhle dáváš?

• Nahlásit
  • Citovat
brko
11.2.16 09:55

Ja bych si ho netroufla dat svoji 20-ti mesicni :nevim:.Byt tebou, vysadim ho. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
462
11.2.16 09:58
@Tunrida píše:
A to jí ten Dithiaden dáváš každý den? :think: To by mělo být fakt na stav, když už je hodně zahleněná. Já jsem ho teda dala jen jednou, je to děsný oblbovák. Kluk vytuhnul ještě před tím, než jsem ho stačila obléct do pyžama a dát do postele. Jak dlouho už jí to takhle dáváš?

Vcera to bylo podruhe.. Dr. Rikala davat tyden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
11.2.16 09:59
@brko píše:
Ja bych si ho netroufla dat svoji 20-ti mesicni :nevim:.Byt tebou, vysadim ho. :kytka:

Tyjo… Tak proc to doktori pisou :(( me to nenapadlo zkoumat kdyz mi to dr napsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
11.2.16 09:59

Při opravdu velkém kašli jsem dala dva večery po sobě Fenistil kapky. Tak nějak jsem měla pocit, že to je menší zlo než Dithiaden, který nám lékařka tedy také napsala. Dítě bylo klidnější, vyspali jsme se konečně aspoň trošku všichni a za ty dva večery byla v pořádku. Mluvím tedy o rok a půl staré, u osmiměsíční bych byla ještě daleko opatrnější, co se týče léků typu Dith.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
11.2.16 10:10
@moonulkaa píše:
Vcera to bylo podruhe.. Dr. Rikala davat tyden

Jéé, týden? 8o No to by mě teda ani nehlo. Obzvlášť jestli říkáš, že ten kašel není nijak moc velký. Ten lék hlavně nepůsobí na kašel, ten vysouší sliznice, aby ho to tolik nedráždilo a on si mohl přes tu noc odpočinout.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama