Může jít na zápis do školky můj přítel, který není otec dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Eldorado.cz
Povídálka 13 příspěvků 03.04.18 20:20
Může jít na zápis do školky můj přítel, který není otec dítěte?

Dobrý den, chci se zeptat jestli může na zápis do mateřské školky můj partner, který není jeho biologickým otcem, tudíž ani zákonným zástupcem. Já budu v tu dobu zrovna v porodnici s druhym synem. Biologický otec se moc nestará a se synem se stýká tak 2 hodiny do měsíce. Máme pouze uzavřenou dohodu (ne soudně ) kde nemáme určeno navštěvováni a je to pouze vždy po domluvě, když si jeho otec vzpomene. Dítě je svěřeno do mojí péče. A nechci ho právě prosit o to, aby šel na zápis, o který stejnak nemá zájem, když můj partner by to udělala rád. Bude se o syna starat po celou dobu kdy budu v porodnici. Neřešil to tu někdo prosím? Partner je s nama od 6 měsíce syna. Nestačila by třeba podepsána plná moc, nebo něco takového? Děkuji


Reklama

Reakce:
 
Klanel
Kecalka 304 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 20:26

Ahpj, nevim tedy jak u vas, nicmene u nas se prihlaska vyplnuje doma, takze to doma vyplnis a on to tam muze snad jen odnest v tom danem terminu :nevim: Zkus se zeptat ve skolce ;)

 
Aries6
Generální žvanilka 21773 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 20:27

Nám řekli, že musí přijít rodič - zákonný zásupce. NE babička nebo děda, ale otec nebo matka. Možná s plnou mocí by to šlo.

 
Aspera
Neúnavná pisatelka 19826 příspěvků 03.04.18 20:28

Zkus se zeptat v dané školce. To co někde projde jinde nemusí a s dnešním papírováním se bojím toho, že to neprojde. Na druhou stranu by šlo určitě domluvit, že tehdy a tehdy si mimo, jestli by šel udělat zápis dřív nebo dýl. A pak ho nezapomeň všude napsat jako další osobu na vyzvedávání atd. Na to někteří zapomínají a pak to řešíme najednou ve vyšších ročnících, že partner, který se o dítě od mala stará nemá právo na nic, jen kvůli chybějícímu papíru.

 
mpavlic
Kecalka 126 příspěvků 03.04.18 20:29

Kdyz bys ve skolce rekla presne tohle tak pochybuju ze budou delat nejaky problem. Urcite ti daji vsechny papiry na podpis dopredu nebo pozdeji a partner muze na zapis

 
Marcepan
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 03.04.18 20:30

@Eldorado.cz já si myslím, že to půjde, bude potřebovat rodný list dítěte a Váš doklad, občanku, pas… A vy předem vyplňte co bude potřeba a případně ve školce řekněte, že půjde partner :palec:

 
Jana206
Nadpozemská drbna 25933 příspěvků 03.04.18 20:50

Musí přijít zákonný zástupce a kdyz budeš v porodnici, na dítě má právo jeho otec. Toto je specifická situace, která se vymyká běžnému režimu. Tvůj partner k němu nemá žádný právní vztah.

 
lamicina
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 03.04.18 20:54

Tak zápisem do školky začíná správní řízení o přijetí nebo nepřijetí dítěte do školského zařízení. Ve správním řízení dítě zastupuje jedině zákonný zástupce. To tvůj partner není. Informuj se přímo ve školce na možnost termínu náhradního zápisu.

 
mau-mau
Závislačka 3060 příspěvků 03.04.18 21:01

Vzhledem k situaci bych se domluvila nyní, dokud je čas, ve školce :palec: Jinak za dítě jedná zákonný zástupce dítěte, což tvůj přítel není, bohužel ještě navíc je to „přítel“ a ne manžel.. :? Takže takto jedině Otec/matka, ale jak říkám, zkus se předem domluvit.

 
janoma
Kecalka 371 příspěvků 03.04.18 21:03

Musí jít zákonný zástupce. Pokud z nějakého závažného důvodu( což porodnice je) nemuze, musí„náhradník“ mít notářsky ověřenou plnou moc k tomuto úkonu.

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 27 inzerátů 03.04.18 21:23

No u nás probíhalo přijímací řízení tak, že jsme si vyzvedli ve školce přihlášku, tu mohla přinést i sousedka. Nechali jsme potvrdit u doktora a pak jsme ji odnesli do školy, nikdo tam po mě občanku nechtěl, dítě bych s sebou mít taky nemusela, nevím jak je to teď, před rokem to bylo takhle, takže kdyby tam přišel třeba soused, tak by to asi nikdo neřešil.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Skandál na narozeninách Václava Klause: Oslavu chtěl narušit opilec ze Zemanova štábu

To byla párty! Bývalý prezident České republiky Václav Klaus slavil své 77.... číst dále >

Emma Smetana terčem podvodníků: Zneužili její tělo pro 30 kilogramů

Emma Smetana se nestačí divit. Díky svým fanouškům se dozvěděla, že je tváří... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Nejznámější čtyřčata v Česku. Poslední se narodila před týdnem

Po patnácti letech se v České republice opět narodila čtyřčata, už... číst dále >

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >


Reklama