Může jít na zápis do školky můj přítel, který není otec dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eldorado.cz
Povídálka 15 příspěvků 03.04.18 20:20
Může jít na zápis do školky můj přítel, který není otec dítěte?

Dobrý den, chci se zeptat jestli může na zápis do mateřské školky můj partner, který není jeho biologickým otcem, tudíž ani zákonným zástupcem. Já budu v tu dobu zrovna v porodnici s druhym synem. Biologický otec se moc nestará a se synem se stýká tak 2 hodiny do měsíce. Máme pouze uzavřenou dohodu (ne soudně ) kde nemáme určeno navštěvováni a je to pouze vždy po domluvě, když si jeho otec vzpomene. Dítě je svěřeno do mojí péče. A nechci ho právě prosit o to, aby šel na zápis, o který stejnak nemá zájem, když můj partner by to udělala rád. Bude se o syna starat po celou dobu kdy budu v porodnici. Neřešil to tu někdo prosím? Partner je s nama od 6 měsíce syna. Nestačila by třeba podepsána plná moc, nebo něco takového? Děkuji

Reakce:
Klanel
Kecalka 319 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 20:26

Ahpj, nevim tedy jak u vas, nicmene u nas se prihlaska vyplnuje doma, takze to doma vyplnis a on to tam muze snad jen odnest v tom danem terminu :nevim: Zkus se zeptat ve skolce ;)

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 03.04.18 20:27

Nám řekli, že musí přijít rodič - zákonný zásupce. NE babička nebo děda, ale otec nebo matka. Možná s plnou mocí by to šlo.

Aspera
Generální žvanilka 21090 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 20:28

Zkus se zeptat v dané školce. To co někde projde jinde nemusí a s dnešním papírováním se bojím toho, že to neprojde. Na druhou stranu by šlo určitě domluvit, že tehdy a tehdy si mimo, jestli by šel udělat zápis dřív nebo dýl. A pak ho nezapomeň všude napsat jako další osobu na vyzvedávání atd. Na to někteří zapomínají a pak to řešíme najednou ve vyšších ročnících, že partner, který se o dítě od mala stará nemá právo na nic, jen kvůli chybějícímu papíru.

mpavlic
Kecalka 180 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 20:29

Kdyz bys ve skolce rekla presne tohle tak pochybuju ze budou delat nejaky problem. Urcite ti daji vsechny papiry na podpis dopredu nebo pozdeji a partner muze na zapis

Marcepan
Závislačka 2630 příspěvků 10 inzerátů 03.04.18 20:30

@Eldorado.cz já si myslím, že to půjde, bude potřebovat rodný list dítěte a Váš doklad, občanku, pas… A vy předem vyplňte co bude potřeba a případně ve školce řekněte, že půjde partner :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 03.04.18 20:50

Musí přijít zákonný zástupce a kdyz budeš v porodnici, na dítě má právo jeho otec. Toto je specifická situace, která se vymyká běžnému režimu. Tvůj partner k němu nemá žádný právní vztah.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1949 příspěvků 03.04.18 20:54

Tak zápisem do školky začíná správní řízení o přijetí nebo nepřijetí dítěte do školského zařízení. Ve správním řízení dítě zastupuje jedině zákonný zástupce. To tvůj partner není. Informuj se přímo ve školce na možnost termínu náhradního zápisu.

mau-mau
Závislačka 3218 příspěvků 03.04.18 21:01

Vzhledem k situaci bych se domluvila nyní, dokud je čas, ve školce :palec: Jinak za dítě jedná zákonný zástupce dítěte, což tvůj přítel není, bohužel ještě navíc je to „přítel“ a ne manžel.. :? Takže takto jedině Otec/matka, ale jak říkám, zkus se předem domluvit.

janoma
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 03.04.18 21:03

Musí jít zákonný zástupce. Pokud z nějakého závažného důvodu( což porodnice je) nemuze, musí„náhradník“ mít notářsky ověřenou plnou moc k tomuto úkonu.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 22 inzerátů 03.04.18 21:23

No u nás probíhalo přijímací řízení tak, že jsme si vyzvedli ve školce přihlášku, tu mohla přinést i sousedka. Nechali jsme potvrdit u doktora a pak jsme ji odnesli do školy, nikdo tam po mě občanku nechtěl, dítě bych s sebou mít taky nemusela, nevím jak je to teď, před rokem to bylo takhle, takže kdyby tam přišel třeba soused, tak by to asi nikdo neřešil.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >