Může jít o zánět slepého střeva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vanmich
Stálice 59 příspěvků 08.05.19 21:22
Může jít o zánět slepého střeva?

Ahoj holky, moc prosím o radu. Jsem už úplně vyřízená…
Abych začala od začátku.. Zhruba někdy koncem minulého týdne si čtyřletý syn začal stěžovat na bolest bříška, vyskočila mu i horečka přes 38 a nechtěl nic jíst. Nenutila jsem ho. Druhý den měl jen zvýšenou teplotu a občas si na bříško postěžoval. O víkendu teplotu neměl a jedl, i když ne tolik, jak normálně. V pondělí odpoledne mu vylitla opět horečka na 38,6 a stěžoval si na bříško, po nurofenu dobré, od úterý ráno syn zdráv.
Já byla od minulého čtvrtka chcíplá, bolelo mě v krku, v pondělí horečka 38,5. Vyšší CRP, tak doktor nasadil antibiotika. Už to pondělí jsem pociťovala nechutenství a těžkost v břiše. Také jsem měla průjem, to syn neměl. Ještě v noci na dnešek jsem měla vysokou horečku, ale na dutiny se zdá, že antibiotika zabírají. Dnes přes den čtyřikrát průjem. Teplota do 37,7.
A do toho téměř osmiletá dcera, odjakživa jí trápí bříško (i u klasické virózy, hlavně při horečce) a v noci na včerejšek si začala stěžovat, že jí bolí bříško. V noci jí vyskočila teplota, v úterý ráno už měla přes 39. Jo, v pondělí večer měla průjem (jednou) a od té doby jí bříško začalo trochu zlobit. V noci a v úterý byla nafouknutá, prdela i rihala, neměl chuť k jídlu. Až po stažení horečky (sprcha plus paralen) dostala chuť a jedla piškoty a kukuřičné lupínky. Večer to vypadalo dobře, obě jsme měly 36,6. Jenže v noci na dnešek jí horečka opět vyskočila až na 39. Dopoledne jsem jí dala sprchu a paralen. Teplota max. Zvýšená. Chtěla jsem počkat, co nejdéle a dát další prášek až na noc, ale před osmou si stěžovala, že bříško bolí zase víc i na pouhý dotek - horečka 39,9 :,( Horečku jsme, zdá se, srazili pomocí zábalů a paralenu, teď spí.
Nevím, co mám dělat. Zřejmě je to „jen“ viróza, co měl syn i já, ale co když ne? Bříško má měkké, sedne si, vypadá to, že jí bolí k té horečce.. u nás v nemocnici na pohotovosti jsou břídilové, to jí můžu vyšetřit sama.. Čekám, jak se bude cítit až se probudí. Co byste dělaly na mém místě?

Reakce:
Vanmich
Stálice 59 příspěvků 08.05.19 21:23

Omlouvám se za délku 8o Chtěla jsem vše podrobně popsat :oops:

větvička1
Povídálka 38 příspěvků 08.05.19 21:45

@Vanmich Moje trileta dcera vcera mela horecku, odpoledne silene plactiva, stezovala si, ze ji boli hlava a brisko, tak jsme jeli na pohotovost. Hned ji delali sono, no slepak ale nevideli, tak navrhovali hospitalizaci. Nakonec jsme se domluvili, ze ne, ale meli jsme se okamzite vratit, kdyby zvracela nebo mela prujem, nedarilo se srazit teplotu nebo kdyby si porad stezovala na bricho. Dnes uz je celkem dobra, byla to jen viroza. Tak at je to u vas taky tak.

Vanmich
Stálice 59 příspěvků 08.05.19 21:50

@větvička1 děkuji. Teď spí, teplota lehce zvýšená. Při manipulaci je uvolněná. A poti se. Což jsem měla v noci na dnešek já :nevim:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 08.05.19 21:59

Uf, celé to nedávám, pardon, jestli jsi to psala, ale ptala ses, kde přesně je to břicho bolí? Já jsem (taky ve svých osmi letech) cítila dost zřetelně bolest na pravém boku. Měla jsem zimnici, bylo mi nedobře, neměla jsem chuť k jídlu.

Vanmich
Stálice 59 příspěvků 08.05.19 22:25

@klamonožka chápu :oops: Ptala jsem se. Bolí jí to přesně u pupíku. Resp. v místě pupíku, na dotek jí to bolelo i víc okolo, ale napravo moc ne. Teď jsme jí vzbudili, teplota 36,6. Bříško moc nebolí. Zaskakala na pravé noze, při tom jí bříško nebolí. Tak doufám :nevim:

annasmyc
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 08.05.19 22:27

Připadá mi to spíš na virózu, když vás to postihlo všechny. Kdyby to nepřestávalo -zkuste ledovat (mraženou zeleninu do utěrky a přiložit na břicho). Ale na pohotovosti by ji udělali rentgen, utz a vzali krev, hmatem přes konečník se slepák taky dá poznat- prasklé slepé střevo totiž už nebolí, tak radši jet jednou zbytečně než si to pak vyčítat. Jestli jsi sama nemocná, možná by se dala zavolat i sanitka s doktorem, jde o dítě, tak bych to nebrala jako zneužití.

Tejule
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 08.05.19 22:31

Ať skočí a řekne jestli to bolí, pokud to bude bolet tak vyrazte na UZ. E mimino ti jo nezdiagnostikuje ;)

Vanmich
Stálice 59 příspěvků 08.05.19 22:49

Děkuji holky. Jak jsem psala výše, po probuzení hopsala a to jí prý nebolí. Jinak je jí prý lépe, teplotu teď nemá vůbec. Pořádně se zpotila. Mám ji u sebe v ložnici (nechtělo se jí), kdyby něco, tak vyrazíme. Nějak se to na nás sesypalo :roll:

Váš příspěvek
Reklama