Může lékař zakázat dítěti chodit do kolektivu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NikiH
Povídálka 11 příspěvků 3 inzeráty 23.03.18 09:40
může lékař zakázat dítěti chodit do kolektivu?

Ahoj holky potřebuji radu. Dcera začala od září chodit do školky jsou jí 3 roky. První měsíc to ještě šlo ale od října začala být nastydlá a od prosince se to vezlo jedny ATB za druhými (zápal plic, zánět močových cest - ty pak nezabrali tak museli nasadit jiné, zánět vedlejších nosních dutin…) teď po měsíci je holka opět nastydlá. Já to považuji za rekord měsíc v kuse ve školce jinak stačili 3 dny a už byla zase nastydlá. Nechci řešit imunitu mě jde o to co mi řekla doktorka a to je to že pokud to tak půjde dál zakáže dceři chodit do kolektivu. Jako má na to právo? nenašla jsem žádný zákon který by to nařizoval(možná jsem hledala špatně)Nechci z dcerky dělat skleníkovou kytku a neženu ji hned jak mi doktorka oznámí že je dcera zdravá do školky ba naopak ještě jí nechám týden i 14 dní doma aby fakt byla jistota že je v pořádku. Nemáte s tím někdo zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 09:42

@NikiH spíš to doporučí, zakázat jí to samože nemůže :think: to jen v případě čehosi infekčního..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 23.03.18 09:47

@NikiH No, zakázat ji to nemůže, ale pokud byste potřebovali nějaké potvrzení, že třeba může na školu v přírodě, tak tam může napsat, že dítě není schopno se ji zúčastnit.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18514 příspěvků 23.03.18 09:48

Zakázat to nemůže, může to doporučit, ale určitě to není tak, že by třeba lékař napsal do školky, a oni jí na to konto vyhodili. TO vůbec ne.
Jednou je přijatá (a lékař do přihlášky doporučení k nástupu do MŠ dal) a školku víc nezajímá.

Moje dětská doktorka taky ráda říká, že by nejradši všechny děti ve věku 3-5 let viděla od listopadu do března doma místo ve školce…ale zakázat nemůže nic ;)

Ale imunitu řeš a neber to na lehkou váhu ;) něco jiného jsou běžné rýmičky a něko jiného jsou jedny antibiotika za druhýma, to dává tělu hroznej záhul. Zkusila bych se možná poradit s jiným odborníkem než jen s dětskou obvoďačkou (alergologie? ORL? Plicní?) a nebo se zkusit vrhnout na věc přirozenější cestou (otužování, bylinky, alternativní léčba)…

Aries6
Generální žvanilka 21628 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 09:51

@NikiH Tak zakázat asi ne, ale co ji vzít ze školky domů a dát ji tam až ve 4. Do práce asi nechodíš, ne?
A zaměřila bych se na imunitu. Je hromada přírodních prostředků, které ji umí nakopnout.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18654 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 10:00

@NikiH
Já bych začala třeba pomalu měnit jídelníček.
Třeba to má z nevhodného jídla.
Dát více syrového ovoce a zeleniny, méně masa, uzenin.
Nevím, jak to máš Ty, co doma jíte. Píšu to všeobecně.
Také více procházek, výlety.
To je základ, aby děti nebyli nemocné.

warita
Kelišová 6407 příspěvků 23.03.18 10:01
@NikiH píše:
Ahoj holky potřebuji radu. Dcera začala od září chodit do školky jsou jí 3 roky. První měsíc to ještě šlo ale od října začala být nastydlá a od prosince se to vezlo jedny ATB za druhými (zápal plic, zánět močových cest - ty pak nezabrali tak museli nasadit jiné, zánět vedlejších nosních dutin…) teď po měsíci je holka opět nastydlá. Já to považuji za rekord měsíc v kuse ve školce jinak stačili 3 dny a už byla zase nastydlá. Nechci řešit imunitu mě jde o to co mi řekla doktorka a to je to že pokud to tak půjde dál zakáže dceři chodit do kolektivu. Jako má na to právo? nenašla jsem žádný zákon který by to nařizoval(možná jsem hledala špatně)Nechci z dcerky dělat skleníkovou kytku a neženu ji hned jak mi doktorka oznámí že je dcera zdravá do školky ba naopak ještě jí nechám týden i 14 dní doma aby fakt byla jistota že je v pořádku. Nemáte s tím někdo zkušenost.

ano mam. Ja jsem byla presne tento typ decka, volne jsem prechazela z jedne nemoci do druhe, mela jsem NONSTOP antibiotika, az to zaslo tak daleko, ze se mi zacala hroutit imunita a ATB uz nezabiraly. Organizmus uz byl tak vycerpany, ze jsem si napul ceste k doktorce lehla na chodnik a okamzite usnula. Nicmene byl socik a matky musely pracovat, neslo jinak. Mama se bala, ze umru, tak to bylo uz ke konci spatne.

Nakonec mi rodice vybavili po velkych znamostech vakcinu na zpruzeni imunity. Pamatuju si, ze se chodilo na nejake pravidelne injekce, kdy mi kazdy tyden neco pichli a ty davky se zvetsovali a nutili muj imunitni system na to reagovat. Asi mi to zachranilo zivot. Ale i tak jsem bylala HODNE nemocna, v podstate chronicky. Vytrhli mi nosni i krcni madle, mela jsem nespocet angin, zapalo plic a podobnych chutovek.

Vyrazne zlepsilo se to teprve tehdy, kdyz jsme 2 roky zili v severni africe. Bylo tam hodne slunicka (vitamin D), hodne vitaminu (cerstve ovoce a zelenina) a asi predevsim teplo. A ejhle, ja prestala byt nemocna a celkove se muj zdravotni stav velice zlepsil.

K tve situaci: je to opravdu na zvazeni, zda davat dceru do skolky, kdyz to takto spatne snasi. Protoze si muze vepestovat chronickou zavislost na ATB a vubec, nemyslim si, ze ji tohle prospiva. To, ze netravi ve skolce 8h denne neznamena, ze je z ni sklenikova kytka. Do styku s viry a bakteriemi prichazi kazdy den, nikde neni sterilni prostredi a staci jet autobusem nekam par zastavek a ma natankovanou „plnou nadrz“ vseho mozneho a myslim, ze na dravy vyvoj imunity to bohate staci.

Paklize nemas moznost byt s dcerou doma, tak je to holt tezke a na tvem miste bych prave resila tu imunitu, i kdyz si rikala, ze to resit nechces.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18654 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 10:02

@NikiH
A dr opravdu nemůže zakázat chození do školky.

Je pravda, že syn i vnuk si první rok ve školce moc nepobyli. Tam se nakazili od ostatních dětí a další rok to už nebylo tolik.

zoy
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 23.03.18 10:06

Já si naopak myslím, že lékař to zakázat v extrémním případě může, ale pravděpodobně by to musel hlásit jako zanedbání péče na OSPOD a rozhodoval by soud. Nicméně pokud ti lékař doporučil, abys dceru do školky nedávala, vážně bych se nad tím zamyslela.

Jančakecalka
Generální žvanilka 20396 příspěvků 23.03.18 10:31

Dcera měla několik období, kdy neměla chodit do kolektivu, ale nikdy nám to žádný doktor nezakázal, pouze nám to doporučil.

arada
Echt Kelišová 8351 příspěvků 23.03.18 10:37

Seš doma s druhým dítětem? Jesli ano, nech si ji ještě rok doma. Pokud nechceš aby byla stále nemocná a papkala ATB jako lentilky. Nechápu, když jsou matky doma, že dávají tak malé děti do školky. No jo,2 děti, víc práce, chjo.

odlaska
Kecalka 232 příspěvků 23.03.18 10:45

Jestli mohu radit - pokud má dcera pořád ATB, tak bych rozhodně podávala lactobacily. Střeva jsou jedním z největších orgánů, která zajišťují imunitu. A ATB ji ve střevech ničí.. Takže pokud ještě nemáte, nasaďte, pomůže to. ;-)

Perrry
Povídálka 31 příspěvků 23.03.18 10:45

Ma sestra take mela problem se synem, jak nastoupil do skolky. Byl neustale nemocny, uz si nevedela rady, pak ji pani doktorka doporucila Colostrum. Mrkni na internetu a zjisti si o tom vic, nebo se zeptej primo sve dr. Ale jemu to opravdu zabralo, je to na imunitu ;) Maleho je mi lito, musi pekne zkouset a pro tebe to musi byt taky vycerpavajici. :hug:

terien
Kelišová 6413 příspěvků 23.03.18 10:47

Zakázat úplně asi ne, ale pokud ti tohle řekne, tak má asi nějaký důvod. Místo hledání v zákonech bych spíš přemýšlela, jestli by náhodou dcerce vyjmutí z kolektivu nepomohlo.

Perrry
Povídálka 31 příspěvků 23.03.18 10:49

Hm, ted ctu, ze nechces resit imunitu :) ale i tak, pisu jen malou radu. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotbalisté Gündogan a Özil s Erdoganem. Není to váš prezident! běsní Němci

Velkou vlnu nevole rozpoutala fotografie, na níž jsou prvotřídní němečtí... číst dále >

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama