Může létání v prvním trimestru způsobit potrat?

62
11.5.18 16:51

Může létání v prvním trimestru způsobit potrat?

Ahoj, snažíme se o miminko a zatím se nám nezadarilo, ale chtěla bych příští měsíc letět na dovolenou k mori a v té době, pokud by to vyšlo, bych mohla byt tak v 5. tydnu, ale test bych si stejně dělala až po návratu domů, takže bych to vlastně neměla ani potvrzene. Akorát jsem slysela, že od kamarádky známá letěla asi 12tihodinovy let a potratila prý kvůli tlakům v letadle, my bysme letěli tak dvě hodiny, ale stejně jsem dostala strach, myslíte, že to mohlo být opravdu kvůli letadla? Moje kamarádka loni letěla v prvním trimestru a už má po porodu a vše bylo v pořádku. Myslíte, že můžu letět a být v klidu? Zajimaly by mě Vaše zkušenosti s létáním v 1. trimestru, jestli je to opravdu nebezpečné? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
11.5.18 16:55

Neboj se prosím tě, to je fakt nepravděpodobné… to spíše pojedeš mhd, řidič prudce zabrzdí, ty spadneš a potratíš, než abys potratila takhle z letadla

• Citovat
  • Nahlásit
2870
11.5.18 17:01

Ja nevim zda to melo souvislost ale letela jsem v 8 tydnu a po navratu jsem potratila. Kazdopadne uz bych tehotna neletela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.5.18 17:03

@Mardii Mně doktor řekl, že nejlepší je letět v druhém trimestru. Tak jsme zůstali doma, protože jsem byla v prvním a těhotenství za pár týdnů zamlklo. Letos letíme a taky právě čekám, že se začneme snažit těsne před dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
11.5.18 17:05

Znamá potratila po letu v prvním trimestru. Já letela v druhém trimestru a ucítila v letadle první pohyby ditěte. Mam zdravého syna :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
11.5.18 17:14

Kamarádka potratila po letu v prvním trimestru. Ale jestli to bylo tím :nevim: rušit dovolenou kvůli těhotenství, které ještě ani není mi prijde zbytecne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
11.5.18 17:39

No tak se tenhle mesic nesnazte a nechte si to az po dovolene, ne? Stejne by ti bylo akorat blbe. To by byla dovolena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
11.5.18 17:44

@vertunka to by příteli bylo asi líto, ale asi tomu nechám volný průběh a snažit se nebudu, ale ani se tomu nějak extra bránit, stejně doteď jsem neotěhotněla, není nikde daně, že zrovna příští měsíc to vyjde a to jsme se třeba zrovna minulý měsíc snažili opravdu hodně a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6138
11.5.18 17:44

Letěla jsem v 8tt a 9tt a bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
11.5.18 17:47

Letěla jsem v 5. a 7. tt, synovi je 10 let
2 x jsem seděla doma na zadku a 2× zamlklý potrat

Příspěvek upraven 11.05.18 v 17:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
11.5.18 17:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
11.5.18 17:48

Se známými jsme letěli před pár lety do Řecka, kamarádka byla cca v 6. týdnu. Asi 3.-4. den u moře začala krvácet a nakonec tam potratila.
Co tak čtu tu diskuzi, tak po těchto příspěvcích jestli poletíš, tak v klidu rozhodně nebudeš. Tak si teď prostě dejte od snažení na měsíc pokoj a bude to ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
11.5.18 17:55

Také jsem potratila na konci prvního trimestru po dovolené v Řecku. Doteď jsem si myslela, že to letem nebylo, ovšem po předchozích komentářích už si tím nejsem tak jistá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 17:57

Mne se to stalo v 7.tydnu, byl to delsi let, bohuzel se tomu neslo vyhnout, bylo to pracovni. Samozrejme nikdo nevi, jestli to byla pricina, klidne to nemuselo byt nijak spojene. Uz bych ale asi v prvnim trimestru neletela, ciste pro klid duse. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
386
11.5.18 17:59

Byla jsem teď 14 dní v zahraničí (6 a 7 tt), absolvovala jsem čtyři lety letadlem, spousta času v autobuse, půl hodiny na lodi, dost chození pěšky… v letadle a na letišti jsem viděla i maminky s bříškem. Pokud budeš mít vše v pohodě, tak bych letěla. Jen doporučuji pořídit kompresní punčochy / podkolenky.
Je to různé. každá jsme jiná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama