Může mě mé roční dítě nenávidět?

Anonymni
21.6.08 21:41

Může mě mé roční dítě nenávidět?

Zdravím, mám jednu otázku.

Může mě mé roční dítě nenávidět? Mám syna, je mu rok, je to můj andílek, ale přece jen někdy dostane na dupu. Myslím, že je to normální a je to v mezích. Ale co mě teda zaráží je fakt, že když je s babičkou, tak se k ní lísá, pusinkuje jí ale mě pusu nedá. Nelísá se ke mě, ba naopak, přímo se dere ode mě, když jej vezmu.
Když spadne či si nějak ublíží, tak ke mě jde a položí mi hlavičku na rameno, ale ve chvíli, kdy má dobrou náladu, tak to prostě neudělá - jiným běžně jo. Začne se u mě vztekat, odtahovat se a nehorázně plakat.
Může to, že jsem jeho máma, ale nedovolím mu vše /občas na zadek, občas na něj jen zařvu/ způsobit takovou nenávist?

Je mi z toho na nic a po nocích brečím a zoufám nad tím, proč se semnou nechce mazlit - co dělám tak špatně.

Prosím, neodsuzujte mě, jen mě zajímá, zda je to vůbec možné.

Díky a doboru noc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
21.6.08 21:50

nemyslim si ze je to nenavist- proste jsi ta co ho vychovava a ostatni rozmazluji- a to nemyslim ani pro jednu stranu spatne- neboj podle me je to normalni- a ze se nemazli- Madlenka ma mazlici obdobi az ted… opravdu si nemyslim ze Te nenavidi- ale naopak je asi mrne vycurane- obavam se ze si dokaze spocitat dve a dve driv nez my si myslime ale neboj ono mu brzy dojde kdo je pro nej nejdulezitejsi a zacne Te zas brat malinko jinak- nedavej si vinu a ani si nemysli ze Te nema rad- ani jedno neni pravda- nejsi mu tak vzacna jako ostatni jsi s nim porad bere Te jako samozrejmost tak se netuli- ono to prijde- klid a pevne nervy- PS potajmu sem M muchlovala ve spani a ted se ji naopak nekdy nemuzu zbavit chi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13325
21.6.08 22:02

Ahoj,
plně souhlasím s Gabinkou! On tě má strašně rád. Jenom je s tebou celý den a nemá potřebu se k tobě tulit a takto si tě citově vázat, protože ví, že tu pro něj pořád budeš. jsi jeho jistota a stabilita ;-)
Takže si nezoufej! chováš se k malému správně. každé dítko potřebuje mít nastavené meze a někoho, kdo vychovává a tyto meze dává. a babičku tu jsou od toho, aby rozmazlovaly ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
21.6.08 22:06

taky si nemyslim, ze to je nenavist. sama pises, ze pokud ma bolistku,tak prijde. jsi pro nej urcite pristav bezpeci. zni to divne,ale prijde mi to jako dobry primer. co dite potrebuje od rodicu je laska,rad a bezpeci. to, ze se netuli porad neni nic ve zlym. dojde k tomu sam postupem casu. deti nejsou rady, kdyz se do neceho nuti a treba,to ze si to od nej nutis ho primeje v ten moment k tomu postoji. jsi pro nej asi vic autorita nez ostatni,ale to bych jako negativum nevidela. neboj to se spravi :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
21.6.08 22:49

Se mnou se velká netulí doteď. . nemá prostě čas. .. myslela jsem, že se to po narozené druhý dcerky zlepší, až uvidí že chovam jednu, bude taky chtít a níc, stále nemá čas ( a vztah k dcerce dobrej, s tou se někdy mazlí) .. no nenadělám nic, někdy mi to taky přijde líto, ale nenutím .. .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.08 23:16

Tak na mě zas malej vysí furt a furt mě líbá(stylem jazyk a nebo mě celou poslintá) :lol: ,ak možná je to i lepší že nemáš takového závisláčka.Určitě tě moc miluje.Jsi přece jeho maminka a ta je vždy na 1 místě,jen tě vidí furt,tak se mazlí s těma co tak často nevídá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.6.08 08:58

Promiň, ale musela jsem se smát. Ne snad tobě, ale tomu jak my maminy
jsme zoufalé z každé pitominy, které ty naše děti dělají. Byla jsem úplně stejná. (Teď mám dítě už starší, a můžu na to vzpomínat s odstupem času
a nadhledem, proto ten smích).
Znám mnoho dětí, které dělají úplně to samé,a jejich mámy jsou naprosto skvělé a v pohodě.
Zkrátka nejhorší je se tím trápit, nebo snad snažit se změnit, aby to dítě
se konečně tulilo i ke mně. Pak maminky posunou ony hranice dál a dál,
až nezůstanou žádné, a z roztomilého kloučka se stane fakan na zabití.
Musíme se zkrátka smířit s tím, že pokud to dítě vychováváme celé dny my maminy, a musíme mu určovat hranice, pak jsou k zulíbání spíš babičky a tatínkové, co jsou jen samá sranda, legrácka a kokino.
Roční dítě také asi těžko bude vědět co je to nenávist, to je pocit, který vyžaduje mnoho dovedností a ty se to dítě teprve musí naučit. Roční dítě ví co je vztek, radost, nesouhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
andela
22.6.08 10:34

Noo, ono to dělá asi každé dítko … ať je menší nebo větší .. hlavně tedy dle mého .. ty jsi s ním celý den, od rána do večera, a ostatní jsou vzácnost, povyražení v „nudném“ životě s matkou :lol: . A pak to dopadá tak, že tatínek je bůh, babičky taktéž … atp.
Náš prcek mrňavej, když přijde babička tak lééétííí s rozpřaženýma rukama, skočí bábě kolem krku, když přijde teta tak vý/íská radostí a lítá jak blázen, s dědou to samí. Několikrát za dopol slyším a kde je tatínek, už přijel? A když přijede tak přestávám existovat … no a když je raubíř u babičky, tak mi pomalu ani pusu na rozloučenou nedá, a když si pro něj přijedem tak jen hodí okem že teda jsem tam a je to všechno, žádný vítání ztracené matky, kdepak :lol: :lol: A ani si za celý víkend na mě nevzpomene. :roll: :lol: :lol: je to prostě tak …
Jára je teď už větší a „rozumnější“ a až na víjimky pusu na požádání dá, nebo udělá mazli mazli. Ale jako roční prcek na nějaký velký mazlení taky nebyl. A taky mi přišlo a přijde, že tím že jsem ho chytla a vzala na ruku a něco po něm chtěla, jsem ho strááášně zdržovala od něčeho veledůležitého a chtěl ode mě dolů.

Nebuď smutná a nebreč po nocích, tvoje dítko tě má mooc rádo.Ve svém světě má víc lidiček, kteří mu jsou vzácnější, což neznamená že by tě nemělo rádo. Když mu chceš dát pusu a on nechce, tak mu jí lípni rychle na tvář a pusť ho, ať si zkoumá dál svoje. A teš se že později přijde čas, a on ti řekne - mám tě rád. A to zcela sám od sebe jako ten můj škvrček :)

• Nahlásit
  • Citovat
137
22.6.08 10:54

Ahoj,

věřím, že vše děláš tak, jak si myslíš, že je pro malého nejlepší.

Mám ale trošku obavu z toho, že ho občas výchovně plácneš, nebo po něm zařveš. Nejsem si jistá, že v roce je schopen vždy poznat, proč vlastně řveš, nebo proč ho plácneš. A když to nepozná, tak si pak může myslet, že Ty jsi ten člověk, co po něm občas jen tak zařve, nebo ho plácne.

Ber to prosím jen jak úvahu k zamyšlení, jestli je vždy nutné to plácnutí nebo zařvání použít.

Určitě Tě má rád, neboj..

Milada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
22.6.08 11:45

Miladko- nemuze clovek byt porad jako milijus a dite urcite pozna, kdyz matka zmeni ton, ze je neco spatne. bez toho to proste nejde. pokud budes konejsivym hlasem rikat nedelej to a to, tak to je jako by si rikala delej to. precti si Matejcka, naseho nejlepsiho detskeho psychologa, ktery pise, ze prave v tomhle veku deti rozumi vice placnuti nez domlouvani(na to jeste dostatecne nechape a nerozumi).

anonymni- tenhle Miladkyprispevek fakt neber tak vazne. dite potrebuje hranice a mantinely samozrejme spolu s laskou a tu mu bezpochyby davas, kdyz te trapi, ze se nemazli. detei na roce uz zacinaji zkouset, dke ty hranice prave jsou a musi tam pevne stat nebo bude zmatene a casem z nej bude spratek jak pise dalsi anonymni

papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
22.6.08 11:59

Ahoj,

to, co jsem napsala, je z mé vlastní zkušenosti. Matějčka jsem četla, stejně jako další knížky. Například Respektovat a být respektován. Tam se mimo jiné píše, že děláme plno věcí proto, že jsme to tak viděli všude kolem nás a zdá se nám, že to fungovalo, to ale nemusí znamenat, že je to to nejlepší, co lze dělat.
Samozřejmě dítě hranice potřebuje. Ale každé dítě je jiné. Myslím, že dcera taky hranice zná, aniž bych jí musela „dát na dupu“. Zkus si znova přečíst můj příspěvek. Napsala jsem to proto, aby se na věc autorka zkusila podívat taky z jiné stránky. Vždyď toto se nazývá Diskusní forum, ne? A lidi přece mívají jiné názory…

Milada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
22.6.08 13:22
Miladka píše:
Ahoj,

věřím, že vše děláš tak, jak si myslíš, že je pro malého nejlepší.

Mám ale trošku obavu z toho, že ho občas výchovně plácneš, nebo po něm zařveš. Nejsem si jistá, že v roce je schopen vždy poznat, proč vlastně řveš, nebo proč ho plácneš. A když to nepozná, tak si pak může myslet, že Ty jsi ten člověk, co po něm občas jen tak zařve, nebo ho plácne.

Ber to prosím jen jak úvahu k zamyšlení, jestli je vždy nutné to plácnutí nebo zařvání použít.

Určitě Tě má rád, neboj..

Milada

miladko,nemyslím si že by anonymní po dítku doslova řvala … a to že na něj dle mého houkne (bo já beru zvýšení hlasu jako houknutí, kdybych řvala, slyšela by mne půlka děčína, a to si schovávám až na pubertu :wink: ) nebo ho plácne přes ruku či zadek, nemá žádný vliv na problém s jakým se anonymní potýká. To by asi nesměla dělat vůbec nic láskyplného a jen řvát a bít, a i tak by dítě mělo strach a raděj by vše udělalo jen aby máma neřvala a nemlátila. Takže … tvůj příspěvek si myslím není v tuto chvíli pro tento problém namístě.

• Nahlásit
  • Citovat
1064
22.6.08 18:55

miladko- samozrejme, ze kazdy ma jiny nazor i zkusenost. ale ja jen nechci,aby se vydesila, ze treba dite moc trapi a eventuelne dobre nastartovanou vychovu nezavrhla. ale jak pises kazde dite je jine a nektere proste treba potrebuje zvysit hlas a placnout pres ruku. ja nejsem zastancem tvrde vychovy, sama jsem ji prosla. zpetne mela svym zpusobem opodstatneni, i kdyz ne se vsim vsudy. nasi rozvedeni a otec z nas o vikendech,kdy nas mel, vychovaval desny spratky a kdyby nas mamka nerovnala, tak bysme dopadli asi blbe. ale ze svyho ditete spratka mit nechci, takze urcite obcas zvysim hlas a placnu ho pres ruku…pokud nebude mit zlatou povahu :lol: :lol:

andelo-souhlas :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.6.08 22:53

Ja si take myslim, ze nenavidet te tak maly prcek urcite nemuze. Jen jak psaly holky, jsi s nim cely den, takze kdyz vidi treba babicku, je pro nej v te chvili atraktivnejsi.

Jinak ale musim podporit Miladku, take si myslim, ze rocni dite je male na to, aby dostalo na zadek. Mam 15-ti mesicni holcicku a skoro 3 leteho kluka, starsi myslim poprve dostal pres zadek nebo ruku az kolem 2. roku, to uz si myslim, ze z toho rozum mel, mladsi jeste nedostala.

Postupem casu zjistuju, ze jsou i jine metody, jak diteti stanovit hranice (Respektovat a byt respektovan, Deti potrebuji hranice, Tajemstvi vychovy stastnych deti - tyto knizky fakt doporucuju). Syn samozrejme obcas nakou pres zadek slizne, holt nejsem svata a rozmazlovat ho nechci, ale snazim se, aby to bylo co nejmin.

JANDULKA

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.6.08 23:48

Dobrý večer, děkuju za názory.

Já jsem to s tím slovem NENÁVIDĚT asi přehnala. Sama si myslím, že je to blbost, ale spíše mi šlo o to, jestli to dítko mě může vnímat jako tu zlou osobu v okolí.
Jestli je nutné po něj zařvat nebo jej plácnout? Miladko, nic ve zlém, ale jsem poprvé mámou a tak ani tady si nemůžu být jistá, jestli je to nutné či ne. Prostě to ze mě vyletí, myslím, že je to normální a nijak se nevychyluju od běžných domácností.
No, ale to už jsem zase u něčeho jiného, to jestli zahulákat na dítě či jej plácnout je vhodné - nevím, ale zkouším to a věřím, že u druhého dítěte budou praktiky vychytanější. Vždyď chybama se člověk učí, ne?

Už to neberu tak tragicky, po vašich příspěvcích, pochopila jsem, že já jsem nutnost a ostatní jsou radost, ale i přesto mě u srdíčka zabolí, když se vrhne taťkovi či babičce kolem krku a pusinkuje je jako o život a u mě profrčí jako vítr a ani se na mě nepodívá.
Díky moc za povzbuzení, bylo opravdu pomocné. Mějte se moc prima

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama