Muže mě na test odvézt covid pozitivní?

Anonymní
17.3.21 14:49

Muže mě na test odvézt covid pozitivní?

Ahoj,
když bude přítel covid pozitivní a bude v karanténě. A já s malým musím taky na test, je možnost, aby mě odvezl on, když neopustí auto? Když nemám aktuálně možnost se odvézt sama.

Přijde mi to lepší než tam jet MHD nebo s někým koho bych tak ohrozili nákazou. :mrgreen:

Nemá někdo zkušenost? Děkuji :srdce:

Anonym-každý nemusí vědět náš zdravotní stav, vyvolává to paniku. Vim tu o lidech z našeho okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20839
17.3.21 14:52

Pokud bude mít cestou k autu respirátor a nevyleze z auta, tak ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23339
17.3.21 14:56

No, nekdy to jinak nejde. My byli pozitivni oba, na test mely jit deti, tak je proste musel manzel odvezt. A aby tam nemusely behat samy, objednali jsme je na drive in… Jste navic v karantene kvuli nemu a bydlite spolu, tak je rozhodne rozumnejsi jet autem s pozitivnim nez busem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14258
17.3.21 15:03

Lepší než jet mhd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
17.3.21 15:28

Tak to jsem řešila před týdnem, radši jsme se ptali doktora a tomu už asi " hráblo", protože řekl že ne a jako důvod uvedl, že by jsme to v tom autě mohli od manžela chytnout. V tu chvíli už jsme byli 12 dni zavření všichni v jednom bytě, ale v autě to vadilo. Že prý nám pošle sanitku. Nakonec to ale dovolil, protože jsme mu řekli, že už to manžel má dlouho, už není infekční. Infekčnost je údajně max.do 11 dne od příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23987
17.3.21 16:30

U nas vezl pozitivni manzel a 5lety pozitivni syn, mne a 11leteho syna. Manzel a ja jsme meli respiratory. Deti aspon rousky. Ale bylo nam jasne, ze to mame taky. Co ma clovek delat, kdyz to jinak nelze. Mezitim nam navic i zavreli okresy, tak jsme meli nachystane sms se zpravou, ze policii ani neotvrem okenko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
17.3.21 17:25

Dle doktorů prý jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
17.3.21 18:42

Mi to hygiena nedovolila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
17.3.21 19:51
@Anonymní píše:
Ahoj,
když bude přítel covid pozitivní a bude v karanténě. A já s malým musím taky na test, je možnost, aby mě odvezl on, když neopustí auto? Když nemám aktuálně možnost se odvézt sama.

Přijde mi to lepší než tam jet MHD nebo s někým koho bych tak ohrozili nákazou. :mrgreen:

Nemá někdo zkušenost? Děkuji :srdce:

Anonym-každý nemusí vědět náš zdravotní stav, vyvolává to paniku. Vim tu o lidech z našeho okolí.

Ano, muze. zazila jsem. manzel byl pozitivni-v izolaci, a vezl nas na test, samozrejme musel zustat v aute. Ptali jsme se po telefonu i pani z hygieny a potvrdila nam, ze to takto lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3882
17.3.21 20:00
@ritterqa píše:
Mi to hygiena nedovolila.

a co hygiena doporučila? Jízdu autobusem? nebo taxíkem?
a jak to má udělat rodina, kde je potřeba odvézt na test malé děti a rodiče jsou pozitivní? Má jet pětileté dítě samo autobusem? My máme odběrové místo 25km daleko.
Já to pacientům normálně povoluji, přijde mi to logické. Přece jim nebudu radit aby je vezl například 80ti letý příbuzný, kterého by mohli nakazit?
S dětma jsem taky byla, dokonce jsem ani nečekala v autě, protože sedmileté a pětileté dítě těžko půjde samo. Takže jsem si pozitivní šla stoupnout do fronty. Manžel byl taky pozitivní, jiná možnost nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3882
17.3.21 20:04
@Maminkaha píše:
Tak to jsem řešila před týdnem, radši jsme se ptali doktora a tomu už asi hráblo", protože řekl že ne a jako důvod uvedl, že by jsme to v tom autě mohli od manžela chytnout. V tu chvíli už jsme byli 12 dni zavření všichni v jednom bytě, ale v autě to vadilo. Že prý nám pošle sanitku. Nakonec to ale dovolil, protože jsme mu řekli, že už to manžel má dlouho, už není infekční. Infekčnost je údajně max.do 11 dne od příznaků.

myslím že sanitku by mu hygiena fakt nepovolila kdyby uvedl takhle hloupý důvod. U nás jezdí odběrová sanitka jednou týdně a hlavně k imobilním. Moc jí nechtěli poslat ani k paní co neřídí a manžela měla v nemocnici. Prý k takhle mladé paní že to bude problém (paní je přes 60 let, takže úplná mladice není). No nakonec sanitu dali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24082
18.3.21 18:40

Pokud není jiná možnost, tak můžete. Stejně spolu bydlíte, takže víc se už nakazit nemůžete. Ale určitě by manžel neměl vylézat z auta. Desinfekce na ruce, respirátor, na nic nesahat zbytečně (zábradlí, výtah), na odběr a zpě. Tak mi to bylo řečeno na hygieně a přijde mi to logický ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 09:52

Mohu poddotaz? Pokud máme všichni doma projevy. Musíme na test? Není možné dodržet 14 dnů karanténu a nejít na testy? Jde mi hlavně o malé děti v rodině. Dcera je nevyšetřitelná. Nebo že by šel třeba jen muž? V práci má stejně HO nařízeny. Nikam nechodíme, nic dál nešíříme. Zdroj nákazy víme a ten to dál nešíří.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat