Může me někdo přinutit k testům otcovstvi mého dítěte?

Anonymní
29.4.20 22:57

Muze me nekdo prinutit k testum otcovstvi meho ditete?

S mym ex jsme spolu byli kratce, uz po te kratke chvili se z nej vyklubal nasilnik, vse vyvrcholilo v podstate znasilnenim, za ktere jsem ho nikdy neudala, protoze si nejsem jista, zda by to bylo kvalifikovano jako znasilneni, kdyz jsme byli partneri a zadny dukaz o tom, ze sex probehl z donuceni nemam, nicmene sex byl nechraneny a ano, bylo pocato dite. S ex jsem vztah ukoncila, aniz by o tehotenstvi vedel. Odstehovala se do jineho mesta a dite si rozhodla nechat. Jeste v tehotenstvi jsem potkala jineho muze, ktery me dite prijal za vlastni (pocitove, nijak oficialne- dite si neadoptoval, my nejsme manzele). Nicmene sok, vcera jsem sla z prace, kde na mne cekal ex, vytasil na mne pozadavek, ze chce nase dite vidat, ci dokonce stridavou peci. Ja se toho desim, chapu, ze na dite ma narok take, jenze ja se toho hrozim. Ex je opravdu velmi nasilny typ, nicmene neinklinuje k alkoholu, ani drogam, obavam se, ze ma cisty trestni rejstrik. Na venek dokonaly muz, pecujici o svou starou matku, ktera nikoho jineho nema. Ja ho videla z te druhe stranky, kdy napriklad svou matku napadl, kdyz jsem se ji pokusila branit, dostala jsem take. Ano vim, vse jsem mela hlasit uz tehda, jenze jsem to neudelala, mozna ze studu, mozna ze strachu, mozna protoze z ulevy, ze jsem se z toho ja dostala pomerne brzy a ‘bez nasledku’. Matka proti nemu nikdy svedcit nebude, ja zadne svedky nemam (nikomu jsem se s tim nesverovala), mam vyfocene nejake rany, ale nemam dukaz, ze je vytvoril on. Cili bude tvrzeni proti tvrzeni a ja budu jen zhrzena matka branici otci videt sve dite. Coz asi jsem, jenze ja vim, ceho je ex schopny a nechci sve dite vystavit sebemensimu riziku s tim, ze budu doufat, ze se zmenil, ci ze snad svych excesu usetri sve vlastni dite.
Ex neni nikde v papirech zapsan, muj soucasny muz je ochoten maleho adoptovat ci si mne vzit, proste jakkoliv zaplnit kolonku ‘otec’ v papirech meho ditete.
V pripade, ze to nejde a ex se domuze sveho prava, jak mam proboha ochranit svoje dite, mam jinou moznost nez se modlit, ze memu diteti nic neudela???

Kam se mam jit poradit? Bojim se zeptat na ospod nebo na policii, z toho duvodu, ze si tim uskodim a pujdu proti sobe.
Ma ex pravo dozadovat se testu otcovstvi (je ochoten je zaplatit a vypada, ze vse mysli velmi vazne)? Pomuze mi nejak svatba/adopce ditete partnerem? Co kdyz rozdil ve vzhledu ditete a adoptivniho otce je primo markantni, kdezto podoba s ex je uplne jasna, bude na tohle nekdo brat ohled? Kdo mi poradi a na koho se obratit aniz bych na sebe zbytecne neupozornila a zpusobila vic skody nez uzitku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24588
29.4.20 23:04

Pokud to pozene pres soud, tak ma celkem velkou šanci uspět. Ale bude to pro nej zdlouhave a financne náročné, mas pocit ze do toho pujde nebo jenom ted vyhrožuje? Bohužel je to otec ditete a tvoje volba s kym to dítě máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 23:05

Když napíšeš partnera do rodného listu, tak ti to pomůže. Ale co nejdříve. Dřív než rozjede ex kolotoč že chce své dítě. Pevne nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
9677
29.4.20 23:10

Nemusel by pak doplácet alimenty za celou dobu? Nevím teda… třeba by ho to odradilo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
29.4.20 23:13
@Anonymní píše:
Když napíšeš partnera do rodného listu, tak ti to pomůže. Ale co nejdříve. Dřív než rozjede ex kolotoč že chce své dítě. Pevne nervy.

Supr. Oni spolu nemusí za rok být a on si zápisem dítěte do RL zajistí placení na cizí dítě až do konce studia :roll: Počkala bych, jestli to ex dotáhne do konce a dá to na soud. Možná jen vyhrožuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
29.4.20 23:14

Jak stare je dite? Svatba vam nejspise nepomuze pokud to neni male miminko. Tvuj partner muze otcovstvi uznat na matrice, ale ex to muze zvratit u soudu stejne. Vyvracelas mi otcovstvi nebo mu to potvrdila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
29.4.20 23:22

Dojděte na matriku a nechte zapsat současného partnera, pokud by bývalý chtěl to řešit soudně, museli by se dělat dna testy a i když by se zjistilo, že ex je otcem, tak by soud ho nezapsal do rodného listu, protože už tam bude zapsaný současný partner a současně s partnerem žijete. Soud nechce rozvracet současnou rodinu, aby zapsal ex jako otce do RL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
29.4.20 23:23

On ma mlhavou domnenku, ze je otcem. Jak te vubec nasel? Hele, i kdyby to dotahl, tak stridavku rozhodně hned nedostane. Bude asi doplacet, kdyby se to tahlo, vy jste se mezitim s pritelem vzali a zapsali ho jako otce, nevim… Prislo by mi to silene komplikovane, i kdyz u psychousu clovek nikdy nevi. Ti ziji z toho, ze muzou nekomu pit krev, znam to.

Vubec se s nim nebav, vyhybej se mu, rozhodne mu nic nepotvrzuj, on at se domuze, ty muzes byt presvedcena, ze otcem je pritel :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
21524
29.4.20 23:45
@elan píše:
Dojděte na matriku a nechte zapsat současného partnera, pokud by bývalý chtěl to řešit soudně, museli by se dělat dna testy a i když by se zjistilo, že ex je otcem, tak by soud ho nezapsal do rodného listu, protože už tam bude zapsaný současný partner a současně s partnerem žijete. Soud nechce rozvracet současnou rodinu, aby zapsal ex jako otce do RL.

Ano pro stát je výhodnější, že dítě v RL nějakého otce ma vyplněného místo prázdné kolonky otec, ač to není bio otec.
Biootci to značně svatbou ci zapsanim přítele do RL zkomplikujete.

Jinak radim odkládat peníze na dobrého rodinného právníka a klidně pak uvést, že dítě bylo. pocato znásilněním a použít i fotky ran ci uvést, že bil tebe i jeho matku.

Ex si třeba soud rozmyslí a za ušetřené peníze můžete na hezkou rodinnou dovolenou či zvelebit spolecne bydlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.20 00:35

@Russet pokud to dá na soud nebo OSPOD, tak už jiného otce nemůže napsat do RL. :nevim: Může maximálně do doby než dá nějak oficiálne bio. Otec vědět. :nevim:
Chápu že když si nebio. Otec napíše dítě do RL, ta si šije na sebe bič. :nevim: Já bych to neudělala, ale když se nabídnul… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5523
30.4.20 05:36
@Russet píše:
Supr. Oni spolu nemusí za rok být a on si zápisem dítěte do RL zajistí placení na cizí dítě až do konce studia :roll: Počkala bych, jestli to ex dotáhne do konce a dá to na soud. Možná jen vyhrožuje.

Matne si. vzpomin ti na diskuzi, kde mlademec cely nestastny, protoze pomohl prave takhle kamaradce s kterou zil..dal se. zapsat do RL, pani se s nim po nejake dobe rozesel nebo opacne a on musi tvrde cvakat alimenty na dite s kterym nema vubec nic spolecneho, do takove charity bych fakt nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17275
30.4.20 06:10
@Anonymní píše:
S mym ex jsme spolu byli kratce, uz po te kratke chvili se z nej vyklubal nasilnik, vse vyvrcholilo v podstate znasilnenim, za ktere jsem ho nikdy neudala, protoze si nejsem jista, zda by to bylo kvalifikovano jako znasilneni, kdyz jsme byli partneri a zadny dukaz o tom, ze sex probehl z donuceni nemam, nicmene sex byl nechraneny a ano, bylo pocato dite. S ex jsem vztah ukoncila, aniz by o tehotenstvi vedel. Odstehovala se do jineho mesta a dite si rozhodla nechat. Jeste v tehotenstvi jsem potkala jineho muze, ktery me dite prijal za vlastni (pocitove, nijak oficialne- dite si neadoptoval, my nejsme manzele). Nicmene sok, vcera jsem sla z prace, kde na mne cekal ex, vytasil na mne pozadavek, ze chce nase dite vidat, ci dokonce stridavou peci. Ja se toho desim, chapu, ze na dite ma narok take, jenze ja se toho hrozim. Ex je opravdu velmi nasilny typ, nicmene neinklinuje k alkoholu, ani drogam, obavam se, ze ma cisty trestni rejstrik. Na venek dokonaly muz, pecujici o svou starou matku, ktera nikoho jineho nema. Ja ho videla z te druhe stranky, kdy napriklad svou matku napadl, kdyz jsem se ji pokusila branit, dostala jsem take. Ano vim, vse jsem mela hlasit uz tehda, jenze jsem to neudelala, mozna ze studu, mozna ze strachu, mozna protoze z ulevy, ze jsem se z toho ja dostala pomerne brzy a ‘bez nasledku’. Matka proti nemu nikdy svedcit nebude, ja zadne svedky nemam (nikomu jsem se s tim nesverovala), mam vyfocene nejake rany, ale nemam dukaz, ze je vytvoril on. Cili bude tvrzeni proti tvrzeni a ja budu jen zhrzena matka branici otci videt sve dite. Coz asi jsem, jenze ja vim, ceho je ex schopny a nechci sve dite vystavit sebemensimu riziku s tim, ze budu doufat, ze se zmenil, ci ze snad svych excesu usetri sve vlastni dite.
Ex neni nikde v papirech zapsan, muj soucasny muz je ochoten maleho adoptovat ci si mne vzit, proste jakkoliv zaplnit kolonku ‘otec’ v papirech meho ditete.
V pripade, ze to nejde a ex se domuze sveho prava, jak mam proboha ochranit svoje dite, mam jinou moznost nez se modlit, ze memu diteti nic neudela???Kam se mam jit poradit? Bojim se zeptat na ospod nebo na policii, z toho duvodu, ze si tim uskodim a pujdu proti sobe.
Ma ex pravo dozadovat se testu otcovstvi (je ochoten je zaplatit a vypada, ze vse mysli velmi vazne)? Pomuze mi nejak svatba/adopce ditete partnerem? Co kdyz rozdil ve vzhledu ditete a adoptivniho otce je primo markantni, kdezto podoba s ex je uplne jasna, bude na tohle nekdo brat ohled? Kdo mi poradi a na koho se obratit aniz bych na sebe zbytecne neupozornila a zpusobila vic skody nez uzitku?

Nepises, jestli jsi biootci potvrdila, ze je dite jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
30.4.20 06:34
@lilith1 píše:
Matne si. vzpomin ti na diskuzi, kde mlademec cely nestastny, protoze pomohl prave takhle kamaradce s kterou zil..dal se. zapsat do RL, pani se s nim po nejake dobe rozesel nebo opacne a on musi tvrde cvakat alimenty na dite s kterym nema vubec nic spolecneho, do takove charity bych fakt nesla.

Jaka charita? Nepise se, kolik je diteti let, ale jestli s ni je od tehotenstvi a dite vychovava jako vlastni, tak by bylo i bez bio otce nacase, aby se fakticky stav dal do souladu s pravnim. Jako vychovavat treba 10 let dite a pak rict: jejda, to nebyla moje spermie, tak čau…to si neumim predstavit

• Citovat
  • Nahlásit
34816
30.4.20 07:02
@lilith1 píše:
Matne si. vzpomin ti na diskuzi, kde mlademec cely nestastny, protoze pomohl prave takhle kamaradce s kterou zil..dal se. zapsat do RL, pani se s nim po nejake dobe rozesel nebo opacne a on musi tvrde cvakat alimenty na dite s kterym nema vubec nic spolecneho, do takove charity bych fakt nesla.

Já bych do toho asi šla jen v případě, že bych viděla, že je to rozumný chlap, co ví, co podepisuje. Ale obávám se, že za rok nebo dva bude po lásce a on bude platit na cizí dítě. Každý ať si to dělá jak chce, ale já bych to neudělala. Syn je třeba tak tátovi podobný, že testy otcovství fakt nejsou potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
30.4.20 07:05
@PaníKadrnožková píše:
Jaka charita? Nepise se, kolik je diteti let, ale jestli s ni je od tehotenstvi a dite vychovava jako vlastni, tak by bylo i bez bio otce nacase, aby se fakticky stav dal do souladu s pravnim. Jako vychovavat treba 10 let dite a pak rict: jejda, to nebyla moje spermie, tak čau…to si neumim predstavit
Řekla bych, že to je nanejvíš kojenec. Proto bych se bála, že nového chlapa neznám moc dobře a celé to snažení dělá jen proto, že má prostě novou ženskou a chce se jí zavděčit a ukázat, že není srab a bere ji i s dítětem. Ona neměla jeden vztah dořešený, vlítla do druhého. Jistě úplně bezproblémový chlap. Tady na epipi klasický jev. Když jsme se poznali, byl super. Pak se najednou změnil…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat