Může mě přítel vyhodit z bytu jen tak?

Anonymní
25.7.21 17:13

může mě přítel vyhodit z bytu jen tak?

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné aby nás přítel se synem vyhodil ze dne na den z bytu. V nájemní smlouvě je napsaný jen on. Nechci tu řešit důvod, jen to jestli to vůbec takhle jde popřípadě jak se bránit. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12306
25.7.21 17:22

Jestli je to jeho byt, tak proc by nemohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18535
25.7.21 17:25

Když nejste ani napsani ve smlouvě, nemáš tam to, tak tam v podstatě nemáte co dělat…i když jsem bydlela v nájmu, měla jsem tam partnera napsaného…takže ano, řekla bych že může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19063
25.7.21 17:27

Vyhodit tě může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
25.7.21 17:28

Může. Je to nemorální, ale není to nezákonné, když nejste ve smlouvě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
25.7.21 17:28

Jestli je syn jeho, tak bych rekla, ze ne :nevim:, ale nevsadila bych na to, zkus se obratit na nejakou instituci..ospod? Co delat, aby bylo dite ochraneno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
25.7.21 17:41

@iiiv @Bobby @Karolína13210 Neodpovídejte na něco, o čem zjevně nic nevíte… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19828
25.7.21 17:42

@Bábrdl a nemůže? když nejsou ani ve smlouvě? to asi může, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
25.7.21 17:43
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné aby nás přítel se synem vyhodil ze dne na den z bytu. V nájemní smlouvě je napsaný jen on. Nechci tu řešit důvod, jen to jestli to vůbec takhle jde popřípadě jak se bránit. Díky

Ne, nemůže tě vyhodit jen tak.
Musí se s tebou dohodnout, nebo tě vyhodit soudně.

Tím, že tě nechal u sebe bydlet, jste vytvořili „společnosu domácnost“. A tu nelze ukončit jen tak.

A to se může klidně stát, i když u sebe necháte kámošku, „než se sebere po rozchodu“.

Tolik teorie. Ale pokud tě fyzicky vyhodí, můžeš se maximálně soudit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
25.7.21 17:46
@Monchichik píše:
@Bábrdl a nemůže? když nejsou ani ve smlouvě? to asi může, ne?

Ne, nemůže ji vyhodit „jen tak“. Z právního hlediska. Buď dohodou, nebo zalobou na vyklizení.

Fyzicky ji pochopitelně vyhodit může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
25.7.21 17:46

@Bábrdl hm, takže když u mě přespí ožralý kámoš, tak už ho tam mám navždy, dokud jej nevysoudim pryč? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19828
25.7.21 17:49

@Bábrdl no koukám, že nechat u sebe někoho chvíli je risk…takže vyhodit…na soudy nečekat… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
@Cenarius píše:
@Bábrdl hm, takže když u mě přespí ožralý kámoš, tak už ho tam mám navždy, dokud jej nevysoudim pryč? :think:

Divné, že :lol:
Když u tebe přespí, tak ne. Ale když ho tam necháš měsíc bydlet (a on to prokáže svědectvím sousedů, tím, že mu tam chodila pošta..), tak už buď dohodou, nebo soudně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
@Monchichik píše:
@Bábrdl no koukám, že nechat u sebe někoho chvíli je risk…takže vyhodit…na soudy nečekat… :think:

No to rozhodně je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
25.7.21 17:51

@Bábrdl když jsem si přečetl kdy ta domácnost vzniká, tak to není jen tak, že ona tam bydlí. Pokud on bude argumentovat, že ta byla jen přechodnou, pevně danou dobu a nijak se nepodílela finančně na chodu domácnosti, tak nic nevytvořili a může ji v pohodě i dle práva vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat