Může mě ředitel školy poslat na školení/služebku proti mé vůli?

Anonymní
18.3.17 19:57

Může mě ředitel školy poslat na školení/služebku proti mé vůli?

Pěkný večer všem kolegyním učitelkám - dotaz: může mě ředitel školy poslat proti mé vůli na školení, které se týká švp, i když koordinátorkou švp je jiná kolegyně? Bylo mi řečeno, že nové švp (inspIS) musí vypracovávat tři lidé: ředitel, koordinátor a ještě někdo, nejlépe informatik. Náš informatik řekl ne a „černý Petr“ padl na mě. Důvod - umím vkládat příspěvky na webové stránky školy, z toho se usuzuje, že se asi vyrovnám informatikovi :zed: Učím humanitní předměty a ve škole spoustu dalších úkolů - péče o 2 kabinety a jejich inventář, kronika školy, zajišťování kulturních akcí školy (divadla a exkurze pro žáky), nástěnky (ještě s jednou kolegyní) a projekt přes dotace. Podotýkám, že na naší škole není osobní hodnocení. Někdy mám dojem, že víc dělám věci okolo než učím :zed: Už tak se cítím přetížená a mám dojem, že to prostě nezvládnu. Doma malé děti, někdy nevím, co dřív :nevim: Pokoušela jsem se to řediteli vysvětlit, ale je neoblomný, řekl, že musím :( - s komentářem - přece chcete mít práci, kolegyně, ne? :? :? :? Tuším, že pokud tuto další práci budu muset dělat, vycucne mě to psychicky i fyzicky :( :( :( Co s tím, poraďte, hlavně vy učitelky, díky :kytka:
Jinak - přiznávám, že jsem si trochu zavařila sama - po nástupu z mateřské svojí „přehnanou pracovitostí“ - ve snaze udržet si místo, jsem jela na 200 procent, a teď se mi to vymstilo - těch 200 procent je považováno za standard a chce se po mně ještě víc…
Díky za všechny reakce :kytka: A raději anonymně, jistě chápete… :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.3.17 20:03

Po takovém jednání s nadřízeným bych měla naprosto jasno co dál. Poslání neposlání, žáci nežáci. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
18.3.17 20:05

Nutit tě nemůže. Jeho vyhrožování výpovědí je dost nechutné, otázkou je, jestli si můžeš dovolit risknout, že o to místo přijdeš. Na druhou stranu poptávka po učitelích je teď vysoká a těžko by se řediteli sháněla nějaká další taková osoba, která by se mu s radostí starala o všechny ty serepetičky bokem. Takže když odmítneš, tak tě nejspíš nevyhodí… pokud to teda není mstivý ješitný pamrd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 20:11
@me2dova píše:
Nutit tě nemůže. Jeho vyhrožování výpovědí je dost nechutné, otázkou je, jestli si můžeš dovolit risknout, že o to místo přijdeš. Na druhou stranu poptávka po učitelích je teď vysoká a těžko by se řediteli sháněla nějaká další taková osoba, která by se mu s radostí starala o všechny ty serepetičky bokem. Takže když odmítneš, tak tě nejspíš nevyhodí… pokud to teda není mstivý ješitný pamrd.

U vás v Praze určíte je vysoka poptávka po učitelích…v některých regionech si každý drží místo jal jen může, protoze je pro ženy velmi dobře placené místo. Anonymní učitelka, ne zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
2079
18.3.17 20:16

A to školení jev místě, kde pracuješ? Nebo bys na nějmusela cestovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
18.3.17 20:21
@Anonymní píše:
U vás v Praze určíte je vysoka poptávka po učitelích…v některých regionech si každý drží místo jal jen může, protoze je pro ženy velmi dobře placené místo. Anonymní učitelka, ne zakladatelka

Ano, vycházím z toho, co vidím tady ve školách v okolí. Jinde může být situace jiná. Tak to asi bude muset zvážit zakladatelka podle toho jaká je situace v jejím bydlišti, jestli když jí vyhodí, tak si v pohodě najde místo jinde, nebo jestli se na její místo stojí fronta a ředitel jí může říct v pohodě čau.
Každopádně by za tohle jednání zasloužil ředitel klepnout přes prsty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1662
18.3.17 20:28

Kdyz muze odmitnout informatik (a ten tam patri vic nez ty), a nema z toho postih, proc bys nemohla odmitnout i ty… Asi je s reditelem kamarad, co :roll: Takove vyhrozovani vypovedi je nechutne a pochybuju, ze by te kvuli tomu fakt vyhodil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8098
18.3.17 20:35

Jak je možné že informatik odmítnout může a ty ne? Nutit tě nemůže a moc dobře to ví, proto ta zmínka o tom zda chceš mít práci. Prostě bych mu řekla že se mi to nehodí a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70085
18.3.17 20:37

Pokud máš dítě do 8 let, tak odmítnou můžeš, jinak je vyslání na služebku v kompetenci zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
18.3.17 20:45

Nechápu, proč by takovou věc měli dělat 3 lidi. U nás to zvládá jeden, koordinátor ŠVP. Ono to totiž není až tak o té práci na PC jako o znalosti ŠVP. Takže za mě, ať si toho dělá koordinátor a jiné lidi do inspisu netahá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
18.3.17 20:51

Jestli jsem správně pochopila, tak nejde ani tak o to jednorázové školení, jako spíš o tu následnou práci, kterou budeš muset odvést při sestavování nového ŠVP. Tam podle mě záleží na tom, jak máš přesně definovanou pozici a náplň práce v pracovní smlouvě. Odmítnout úkol, který ti zadá nadřízený, není úplně jednoduché, pokud není v rozporu s pracovní smlouvou.
Co zkusit navrhnout, že se do toho zapojíš, ale ať tedy někomu jinému předá část toho, co teď děláš nad rámec výuky - protože to prostě nemůžeš všechno stíhat? Podílet se na sestavování ŠVP nakonec nemusí být tak špatné, ne? Možná si to představuju naivně, ale kdybych měla učit, byla bych naopak ráda za možnost ovlivnit, co a jak se bude na dané škole učit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 21:09

@selia musi se na skoleni dojizdet, ale ma to byt v pacovni dobe, tak mi tvrdi, že musim… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
2079
18.3.17 21:13
@Anonymní píše:
@selia musi se na skoleni dojizdet, ale ma to byt v pacovni dobe, tak mi tvrdi, že musim… :,(

Tak to myslím, že máš smůlu, jak píše j. a.n. i.1, mohla bys odmítnou služebku, ale takhle spíš ne. A odmítnou takovýhle úkol od nařízeného asi taky ne, nejspíš to spadá do tvého popisu práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 21:23
@Aspera píše:
Nechápu, proč by takovou věc měli dělat 3 lidi. U nás to zvládá jeden, koordinátor ŠVP. Ono to totiž není až tak o té práci na PC jako o znalosti ŠVP. Takže za mě, ať si toho dělá koordinátor a jiné lidi do inspisu netahá.

Koordinatorka tvrdi, že to nezvládá a jestli jsem ji spravne pochopila, chce, aby to někdo další vypracovávál s ni. Nevím ale vůbec o co jde (inspis) jen co jsem našla na netu - podle toho, co jsem zjistila, je to asi rozsahle a musí to odpovídat mnoha předpisům. Jenže u nás na škole se na tom nepracovalo a ředitel to chce mit najednou hotove do konce školního roku, proto na naléhání koordinátorky - jeho zástupkyně, rozhodl, ze to musí dělat ještě někdo další, aby toho prý neměla moc…Docela dost zajimava je pro me zpráva, ze jinde to zvládá jeden člověk, tak přemýšlím, proc to tak nejde i na naší škole 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.3.17 21:28

@selia
Ve smlouvě mám učitelka, tak nevím :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie