Může mě zaměstnavatel vyhodit, když jsem těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Happy1911
Nováček 2 příspěvky 04.02.19 20:08
Může mě zaměstnavatel vyhodit když jsem těhotná?

Ahoj všichni. Jsem v 15tt a z důvodu velkých nevolností jsem dostala neschopenku. Mám smlouvu na DPČ na půl úvazek, takze jsem zaměstnaná na dobu určitou. Smlouva mi ale končí az v roce 2020. Zaměstnavatel mi sdělil, ze pokud budu na neschopence déle jak 14 dní a mělo by mé těhotenství přejít na rizikové těhotenství, musí si za mě najít náhradu, aby nepřišli o peníze ze šablon z kterých mě platí. Chtěla bych se tedy zeptat, zda je mozne aby semnou ukončil pracovní poměr na tomto základě?
(Neřekl mi, že semnou pracovni pomer ukonci, ale trochu mi to tak vyznělo. Tak me jen zajima, zda je to možné.)
Děkuji za případné odpovědi. :)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 04.02.19 20:10

@Happy1911 DPČ není pracovní poměr, takže ji může kdykoliv ukončit s 15 denní výpovědní lhůtou.

karkarka
Závislačka 3188 příspěvků 04.02.19 20:13

Pri dpc te vyhodit muze.

Happy1911
Nováček 2 příspěvky 04.02.19 20:27

Tak snad me nevolnosti brzo přejdou, protoze nevim z ceho bych teda pul roku zila :grinning:

kopliko
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 20:32

Zaměstnavatel tě nemůže propustit v marodním stavu! A je jedno, jestli máš hpp nebo dpč. Musí počkat na vyplynutí smlouvy nebo po ukončení marodní ukončit dpč 15-ti denní výpovědní lhůtou/dohodou.

Ivettk
Povídálka 40 příspěvků 04.02.19 20:51

Tak musel by se zřejmě postarat tatínek.

@Happy1911 píše:
Tak snad me nevolnosti brzo přejdou, protoze nevim z ceho bych teda pul roku zila :grinning:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 04.02.19 20:53
@kopliko píše:
Zaměstnavatel tě nemůže propustit v marodním stavu! A je jedno, jestli máš hpp nebo dpč. Musí počkat na vyplynutí smlouvy nebo po ukončení marodní ukončit dpč 15-ti denní výpovědní lhůtou/dohodou.

Tohle ale vůbec není pravda!

karkarka
Závislačka 3188 příspěvků 05.02.19 06:15

@kopliko no ti teda fakt muze.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >