Může mi gynekolog napsat antikoncepci, i když mě neprohlídne?

1
12.4.21 08:21

menstruace s první prohlídka na gyndě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. je mi 16 let půjdu poprvé ke gynekologovi a chtěla bych antikoncepci, nicméně dá mi recept i když tam přijdu s menstruační? musí mě vyšetřit i fyzicky abych dostala antikoncepci? dekuji za vaše odpovědi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63703
12.4.21 08:26

@nkolka ani, musí dojít k vyšetření, pokud máš ms, preobjednej se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
12.4.21 08:26

A proč tam jdeš v době menstruace? Podle mě by ti ho měl dát až po vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22005
12.4.21 08:31
@nkolka píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. je mi 16 let půjdu poprvé ke gynekologovi a chtěla bych antikoncepci, nicméně dá mi recept i když tam přijdu s menstruační? musí mě vyšetřit i fyzicky abych dostala antikoncepci? dekuji za vaše odpovědi :D

jít s menstruací (menstruační? co to je?) na první prohlídku je teda fakt hodně, ale hodně blbý nápad :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
12.4.21 08:33

Objednej se na jiný termín. Vyšetřit tě pohledem asi nebude stačit. Záleží na doktorovi. Některý bude mít problém dát to tak mladé holce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8359
12.4.21 08:40

Preobjednej se na jindy. S menstruaci se na gyndu nechodí, jen v akutních případech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 00:14

Antikoncepce

Zdravím holky,
konečně jsem se po nějaké době uvažování rozhoupala, že HA nakonec zkusím.
Dohodli jsme si tedy s gynekologem skrz toto prohlídku. Vyšetření proběhlo úplně běžně, antikoncepce mi byla předepsána-přesněji antikoncepce Mistra.
Ale upřímně jsem se zděsila, když se doktor nezeptal na základní věci, jako je- síla ms, léky. Atd.. O mé silné menstruaci jsem tedy říkala sestřičce už při první prohlídce, tak to nějak beru.
Ale neudělal krevní testy, uvědomila jsem si to dost pozdě a HA již samozřejmě beru.
S ničím se neléčím, nemám zdravotní problémy, neberu žádné léky, ale přesto jsem čekala trošku něco jiného před předepsání HA.
Uznávám, je také moje chyba, že jsem si to neuvědomila hned..
Ale chci se Vás zeptat, zda jste také některá neměla krevní testy a vše je v pořádku, popřípadě, co by jste na mém místě dělala. Zda mohu být v klidu.
HA už beru, tak ji asi úplně nevysadím a nepůjdu na krevní testy.
A také popřípadě jaké máte zkušenosti s HA.
Ať už s jakoukoliv značkou, či právě mistrou jako já.
Krásný večer.
K. K.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat