Soud o dítě - matka vyléčená alkoholička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 21:53
Může mi malé “vzít” ?

Prosím o anonym jinak smazat, děkuji. Dobrý večer, chci se zeptat jestli má někdo zkušenost jak funguje možný rozchod ve vztahu kde je velmi malé dítě a já - matka jsem abstinujici alkoholicka ( první léčba v roce 2006, pak 9 let plné abstinence, těhotenství+kojení Ok ) Loni v září jsem se napila a hned jsem věděla ze je to špatně, na nic jsem nečekala a sla na stabilizační 3tydenni léčbu, chodím na dolecovani a plně abstinuji… Zvažuji rozchod s partnerem, ten mi v kazde hádce řekne ze naše dítě dostane on, je to možné?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 22340 příspěvků 28.07.19 22:00

Obávám se, že s alkoholovou minulostí by se mu to mohlo povést. Kdyby tam nebyla ta recidiva, tak ti řeknu ať si v klidu, ale pokud on je spořádaný a nemá žádné takové problému tak to může uhrát.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 22:12
@Aspera píše:
Obávám se, že s alkoholovou minulostí by se mu to mohlo povést. Kdyby tam nebyla ta recidiva, tak ti řeknu ať si v klidu, ale pokud on je spořádaný a nemá žádné takové problému tak to může uhrát.

Dekuju za názor… holt za chyby se platí :zed:

Ba-stet
Závislačka 3188 příspěvků 28.07.19 22:24

A já si zase myslím, že to, že jsi se „nerozpila“ a hned jsi situaci začala řešit, je docela dobré znamení. Ale zkušenost nemám. Nechceš se jít poradit na OSPOD nebo do nějaké poradny, kde se podobnými situacemi zabývají? Každopádně, rozchod bude asi hodně hnusný a psychicky náročný…

hello.dolly01
Kecalka 190 příspěvků 28.07.19 22:31

Kolik je dítěti? Co dělá partner? Má možnost se o dítě starat (třeba střídavka). Proč se chcete rozcházet?

Leni_2019
Kecalka 223 příspěvků 28.07.19 22:46

Samozrejme ze to mozne je, a to i bez drivejsich problemu s alkoholem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 22:55
@Ba-stet píše:
A já si zase myslím, že to, že jsi se „nerozpila“ a hned jsi situaci začala řešit, je docela dobré znamení. Ale zkušenost nemám. Nechceš se jít poradit na OSPOD nebo do nějaké poradny, kde se podobnými situacemi zabývají? Každopádně, rozchod bude asi hodně hnusný a psychicky náročný…

Zkusím si vzít individual na tohle téma na dolecovaku, třeba poradí, máme tam zamluvenou parovou terapii :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 23:01
@hello.dolly01 píše:
Kolik je dítěti? Co dělá partner? Má možnost se o dítě starat (třeba střídavka). Proč se chcete rozcházet?

16 mesicu, partner je hodně pracovně vytizeny, ráno odchází v 7 vrací se okolo 18:00 i s dojizdenim po-pa, jsem tu pořad sama :( myslím, ze by to nedal, jeho matka dokonce tenkrát navrhla Klokanka když jsem sla do léčby :,( důvodu je dost, snažím se držet, ustaly jsme léčbu, tak to nechci vzdát, nicméně poslední cca měsíc je to krize…

Leni_2019
Kecalka 223 příspěvků 28.07.19 23:05

Podivej, zalezi na tom, na jake lidi v soudnim rizeni narazis. Kazdopadne to, ze on se o dite nestara a napad jeho matky s klokankem by bylo proti nemu - pokud to muzes dokazat.

Dulezite je, abys zustala sucha a byla celkove psychicky stabilni. Snaz se take travit cas nejen s ditetem, ale i s jinymi dospelymi, aby mohli v pripade nouze dosvedcit, ze jsi v poradku a o dite se radne staras.

V pripade rozchodu na tom obvykle byva lepe ten, kdo udela prvni krok se sverovaniim ditete do pece. Nevim, jak je to v CR, zjisti si, kam se mas pripadne obratit.

Netopirek
Extra třída :D 10476 příspěvků 28.07.19 23:19

Možnost tu je. A větší než „běžných“ případech. Pokud bude schopný zařídit si pro ní hlídání nebo nastoupí místo tebe na RD

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 01:12
@Netopirek píše:
Možnost tu je. A větší než „běžných“ případech. Pokud bude schopný zařídit si pro ní hlídání nebo nastoupí místo tebe na RD

Jak si přišla na to, ze máme dceru? :jazyk:

Netopirek
Extra třída :D 10476 příspěvků 29.07.19 05:29
@Anonymní píše:
Jak si přišla na to, ze máme dceru? :jazyk:

Nijak. Jen mi přišlo dávné napsat tak TO.

Kotatko03
Echt Kelišová 8886 příspěvků 29.07.19 08:46
@Anonymní píše:
Prosím o anonym jinak smazat, děkuji. Dobrý večer, chci se zeptat jestli má někdo zkušenost jak funguje možný rozchod ve vztahu kde je velmi malé dítě a já - matka jsem abstinujici alkoholicka ( první léčba v roce 2006, pak 9 let plné abstinence, těhotenství+kojení Ok ) Loni v září jsem se napila a hned jsem věděla ze je to špatně, na nic jsem nečekala a sla na stabilizační 3tydenni léčbu, chodím na dolecovani a plně abstinuji… Zvažuji rozchod s partnerem, ten mi v kazde hádce řekne ze naše dítě dostane on, je to možné?

Tohle je hrozně moc těžkou posoudit. Ale alkoholová minulost bude OSPOD hodně zajímat (kdybys od toho roku 2006 nepila, asi by to bylo v pohodě, ale takhle nevím no). Pochopitelně budou zkoumat obě strany, prostředí, možnosti. Navíc pokud je dítěti 16m, už to není úplné miminko a může být s oběma rodiči (rozuměj není závislé na kojení). Přeji hodně štěstí a doporučuji iniciovat právníka.

hello.dolly01
Kecalka 190 příspěvků 29.07.19 21:17
@Anonymní píše:
16 mesicu, partner je hodně pracovně vytizeny, ráno odchází v 7 vrací se okolo 18:00 i s dojizdenim po-pa, jsem tu pořad sama :( myslím, ze by to nedal, jeho matka dokonce tenkrát navrhla Klokanka když jsem sla do léčby :,( důvodu je dost, snažím se držet, ustaly jsme léčbu, tak to nechci vzdát, nicméně poslední cca měsíc je to krize…

Takže jeho matka se starat nechce a on nemá čas. Dítě ti nevezmou, ale je otázkou, je on má možnost jít do střídavky. Dojdi na ten OSPOD, popřípadě bych si vzala advokáta.

Leni_2019
Kecalka 223 příspěvků 29.07.19 21:37

@hello.dolly01 Proc myslis, ze ji nemohou vzit dite?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama