Může mi otec dítěte odebrat dítě, když není v rodném listě?

14
20.8.20 11:54

Může mi otec dítěte odebrat dítě když není v rodném listě?

Dobrý den prosím chtěla bych se zeptat je to ještě brzy ale radši se poptám pozjišťuji už teď.. jde o to jsem těhotná v 5 měsíci a s přítelem jsme se rozešly bohužel, teď mi vyhrožuje že mi malou veme a můj dotaz zní.. když ho neuvedu v rodném listě napíšu otec neznámý může o něco zažádat když je biologickým otcem ale nebude v RL? Nebo po provedení testů DNA (kdyby chtěl) může se tam později zapsat i přes můj nesouhlas? Vím že mi problémy bude dělat s tím se tak nějak smiřuji ale je tu nějaká šance že by ji mohl dostat i přes to že ho neuvedu v RL? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5220
20.8.20 11:57

Ano, když si požádá soud o zapsání, tak se udělají se DNA testy, zaplatíš je ty není to úplně levná záležitost takze doporucuji spis priznat ze je otec a tak to tam soud i pres tvůj nesouhlas napíše. Dítě ti určitě nesebere když se o něho budeš starat, ale až bude větší tak může dosáhnout třeba střídavě péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
20.8.20 11:59

@Nemnem Vetsina chlapu jen vyhrozuje. Ve skutecnosti to dite do sve pece nechteji. Jde jim o to, aby matku ditete deptali.

Kdyz ho neuvedes do RL, nema k diteti zadna prava, ale ani povinnosti. Budes na dite zcela sama. On muze podat navrh soudu na urceni otcovstvi. Pak ho dopisi do RL jako otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
20.8.20 12:04

On tak či tak bude se snažit mi ji sebrat je živnostník sice bůhví na jak dlouho ale finančně je na tom 100× líp než já, díky tomu že jsem otěhotněla a mám z předchozího vztahu ještě jedno dítko, jsem u matky než si najdu něco menšího a navíc jsem úplně beze všeho všechen nábytek je bývalého přítele já mám jen postel pro syna a toť vše.. tudíž mám strach že to použije proti mě navíc jsem se i kvůli němu zadlužila takže jsem v koncích bude těžké něco sehnat v mojí situaci a ještě zadlužená :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14078
20.8.20 12:05

Samozřejmě, že může být zapsán i dodatečně a bez tvého souhlasu. Měla by sis uvědomit, že dítě má právo na oba rodiče a soud k tomu velice striktně přihlíží. Takže pokud podá žalobu na určení otcovství, provedou se testy a matrika vystaví nový RL, kde bude uvedený. Z toho mu ale budou plynout i povinnosti - alimenty, případně péče. Pro tebe by to znamenalo, že můžeš od něho žádat proplatit polovinu výdajů na těhotenství a výbavu pro miminko (odkládej si všechny účtenky), pak po nějakou dobu peníze i pro sebe. To mu řekni, protože tohle je pak taky právně vymahatelné. Možná zkrotne. Ale docela by mě zajímalo, co by chtěl frajer s tím dítětem dělat :zed: Se chystá na mateřskou?? :roll: Pes, který štěká obvykle nekouše, tak se tím příliš nestresuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7939
20.8.20 12:09
@Nemnem píše:
On tak či tak bude se snažit mi ji sebrat je živnostník sice bůhví na jak dlouho ale finančně je na tom 100× líp než já, díky tomu že jsem otěhotněla a mám z předchozího vztahu ještě jedno dítko, jsem u matky než si najdu něco menšího a navíc jsem úplně beze všeho všechen nábytek je bývalého přítele já mám jen postel pro syna a toť vše.. tudíž mám strach že to použije proti mě navíc jsem se i kvůli němu zadlužila takže jsem v koncích bude těžké něco sehnat v mojí situaci a ještě zadlužená :(

Riskla bych ho nenapsat, navíc mu můžeš říct, že budeš chtít polovinu za výbavičku a výši alimentů jak na dítě, tak na sebe, a to i zpětně. Ono ho to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5119
20.8.20 12:10

:zed: :zed: :zed: jeden přítel na houby a dítě…druhý přítel na houby a opět dítě…A ještě nemáš kde bydlet. Proč jsi udělala dvakrát stejnou chybu? Antikoncepce? Na potrat jít nešlo? Jak je uživíš? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
20.8.20 12:12

Pokud o testy zazada a potvrdi se, ze je otec, ty je zaplatis a jeho zapisi do RL. Bude muset platit alimenty a bude dite vidat dle rozsudku. Ze by ti je ale vzal pochybuji. Pokud nejsi alkoholicka, na drogach nebo dite tyrane, tak v drtive vetsine pripadu zustava v peci matky.

Dite ma pravo znat oba sve rodice, pokud je to mozne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8773
20.8.20 12:13
@neila píše:
Samozřejmě, že může být zapsán i dodatečně a bez tvého souhlasu. Měla by sis uvědomit, že dítě má právo na oba rodiče a soud k tomu velice striktně přihlíží. Takže pokud podá žalobu na určení otcovství, provedou se testy a matrika vystaví nový RL, kde bude uvedený. Z toho mu ale budou plynout i povinnosti - alimenty, případně péče. Pro tebe by to znamenalo, že můžeš od něho žádat proplatit polovinu výdajů na těhotenství a výbavu pro miminko (odkládej si všechny účtenky), pak po nějakou dobu peníze i pro sebe. To mu řekni, protože tohle je pak taky právně vymahatelné. Možná zkrotne. Ale docela by mě zajímalo, co by chtěl frajer s tím dítětem dělat :zed: Se chystá na mateřskou?? :roll: Pes, který štěká obvykle nekouše, tak se tím příliš nestresuj.

Přesně, to už aby si sehnal kojnou… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
20.8.20 12:14

A dlužíš jen těch 10 tis o kterych si psala tady v diskuzi 4 měsíce zpět? To není žádný veliký zadlužení. Chlap jen zastrasuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
20.8.20 12:15

@neila je naštvaný že jsem mu přišla na to že si psal s jinýma a ne zrovna kamarádské setkání a já na něj narafičila že to mám od někoho jiného a teď mi vyhrožuje že mě za to udá nechá mě zavřít veme mi teď už obě děti ikdyž první není jeho a mě tak akorát zbydou oči pro pláč.. budu si schovávat všechny účtenky za malou chtěla jsem se s ním ve všem v klidu bez hádek domluvit ale on se vytočí úplně za každou blbost a pak přijde něco takového jako teď to vyhrožování.. věčně dělá naschvály, věčně všechno na mě háže a myslela jsem že aspoň takhle budu mít klid od něj když ho nenapíšu do RL..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5119
20.8.20 12:15
@JancaS84 píše:
A dlužíš jen těch 10 tis o kterych si psala tady v diskuzi 4 měsíce zpět? To není žádný veliký zadlužení. Chlap jen zastrasuje.

No to si už děláš pr.del 8o :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
20.8.20 12:17

Zkusila bych na dalsi vyhruzku reagovat TAK JO. BUDES MIT DITE VE SVE PECI. Uvidis, jak rychle vezme zpatecku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
20.8.20 12:18

@JancaS84 ne za tu dobu se toho změnilo hodně a už teď vím že min 230 tisíc to bude takže budu muset jít do insolvence ale až budu mít rodičák a nějaké dávky protože nemám momentálně žádný příjem a ani nevím zda dostanu mateřskou od února jsem nepracovala kvůli corone jsem kuchařka a pak jak jsem otěhotněla tak mě nechtěly už pak vzít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
20.8.20 12:19
@Nemnem píše:
@neila je naštvaný že jsem mu přišla na to že si psal s jinýma a ne zrovna kamarádské setkání a já na něj narafičila že to mám od někoho jiného a teď mi vyhrožuje že mě za to udá nechá mě zavřít veme mi teď už obě děti ikdyž první není jeho a mě tak akorát zbydou oči pro pláč.. budu si schovávat všechny účtenky za malou chtěla jsem se s ním ve všem v klidu bez hádek domluvit ale on se vytočí úplně za každou blbost a pak přijde něco takového jako teď to vyhrožování.. věčně dělá naschvály, věčně všechno na mě háže a myslela jsem že aspoň takhle budu mít klid od něj když ho nenapíšu do RL..

Kolik mas roku? 8o Prijdes mi docela psychosocialne nevyzrala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama