Může mi pojišťovna zdražit bez jakéhokoliv upozornění pojistku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.6.22 13:14

Může mi pojišťovna zdražit bez jakéhokoliv upozornění pojistku?

Máme už řadu let uzavřené pojištění nemovitosti. No a teď mi přišla složenka bez jakéhokoliv upozornění předem s vyšší částkou než doposud. Jedná se o zdražení 10% Je mi jasný že se zdražuje všechno, ale u tohoto bych aspoń očekávala nějaké upozornění předem. Co to je za jednání? Mají na tohle vůbec nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29828
26.6.22 13:24

Přečti si to pořádně. Mě nabídli vzhledem k inflaci a zvýšené ceně nemovitosti vyšší pojistné na vyšší pojistnou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22058
26.6.22 13:25
@Anonymní píše:
Máme už řadu let uzavřené pojištění nemovitosti. No a teď mi přišla složenka bez jakéhokoliv upozornění předem s vyšší částkou než doposud. Jedná se o zdražení 10% Je mi jasný že se zdražuje všechno, ale u tohoto bych aspoń očekávala nějaké upozornění předem. Co to je za jednání? Mají na tohle vůbec nárok?

Ano, muzou. A ty muzes pojisteni ukoncit, aniz bys musela dodrzet vypovedni lhutu. Staci jim pisemne oznamit, ze se svysenym pojistnym nesouhlasis, a pojisteni ke dni vyroci skonci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6969
26.6.22 13:46

Není možné, že je na té smlouvě nastavena valorizace? Ta by byla automatická. Pokud by se jednalo o "normální " navýšení, tak skoro určitě nepřijde jen složenka. Ona je skoro pokaždé součástí celého dopisu. A taky existuje elektronická komunikace

Příspěvek upraven 26.06.22 v 17:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 14:17
@Ivan PPZ píše:
Není možné, že je na té smlouvě nastavena valiorizace? Ta by byla automatická. Pokud by se jednalo o "normální " navýšení, tak skoro určitě nepřijde jen složenka. Ona je skoro pokaždé součástí celého dopisu. A taky existuje elektronická komunikace

Psala jsem jim emailem že žádám vysvětlení a přišla mi tato strohá odpověď:

*Dobrý den,

děkujeme za Vaši zprávu.
Pojistitel má v souvislosti se změnou podmínek rozhodných pro stanovení výše pojistného (zejména změny právních předpisů, změny rozhodovací praxe soudů, změny faktorů nezávislých na pojistiteli mající vliv na dostačitelnost pojistného dle zákona o pojišťovnictví, zvýšení cen vstupů odrážející se ve zvýšení nákladů na pojistná plnění) právo upravit výši pojistného na další pojistné období.*

Složenka mi chodí elektronicky na email, pojistku platím vždy převodem z účtu. Valorizaci nastavenou nemám. Vůbec mi žádný dopis od toho nepřišel, jen opět do emailu složenka s už navýšenou částkou proto jsem jim psala co to jako znamená.

• Citovat
  • Nahlásit
325
26.6.22 14:20

A zvýšili ti i pojistné plnění? Většinou to jde ruku v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 14:21
@Svistice píše:
Přečti si to pořádně. Mě nabídli vzhledem k inflaci a zvýšené ceně nemovitosti vyšší pojistné na vyšší pojistnou částku.

Ano, pokud by mi něco takového nabídli pak bych o tom uvažovala, mně jen zdražili pojistku ani mi to nedali vědít.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 14:23
@smile_xxx píše:
A zvýšili ti i pojistné plnění? Většinou to jde ruku v ruce.

Vůbec nic nevim, v pátek mi přišla elektronicky složenka a já na to koukala jako vejr. Nic mi k tomu nenapsali.

• Citovat
  • Nahlásit
325
26.6.22 14:25

Tak tam v pondělí zavolej, na infolinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6969
26.6.22 17:44

Takhle je to dost špatně. Pojišťovna bude asi argumentovat zdražením všeho, takže by mělo jít o navýšení krytí / poj. částek a s tím souvisejícím navýšení pojistného. Určitě to je výpovědní důvod- nesouhlas s navýšením. Ale je opravdu poněkud neobvyklé, že přijde samotná složenka a není u toho žádný smysluplný text. Může jít i o chybu při odesílání, ale potom následující info i tak mělo mít nějakou štábní kultůůůru a i rozpis toho pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 19:11
@Ivan PPZ píše:
Takhle je to dost špatně. Pojišťovna bude asi argumentovat zdražením všeho, takže by mělo jít o navýšení krytí / poj. částek a s tím souvisejícím navýšení pojistného. Určitě to je výpovědní důvod- nesouhlas s navýšením. Ale je opravdu poněkud neobvyklé, že přijde samotná složenka a není u toho žádný smysluplný text. Může jít i o chybu při odesílání, ale potom následující info i tak mělo mít nějakou štábní kultůůůru a i rozpis toho pojištění.

Jsem letitý klient a za celou tu dobu jsem /ťuk´tuk/ neměla žádnou škodnou událost, tak bych tak nějak spíš očekávala spíš nějaký ten bonus ve formě slevy, ale určitě né zdražení a navíc v tomto podání. Pakáž je to.
Dnes jsem jim napsala email že s tím nesouhlasím a budu čekat co moudrého mi zas odepíší. Mám teď několik dní noční směny a fakt nehodlám sedět u telefonu a volat někam na pojišťovnu.

• Citovat
  • Nahlásit
6969
26.6.22 19:39

Na majetek se dává slevička (cca 5% ročně), ale často je dopředná- už při podpisu. Nicméně- pokud klient trochu reflektuje aktuální situaci na trhu, tak by navýšení pojistného u tohoto typu nemělo být až tak překvapivé. Stavební materiály podražily násobně, klidně i 200%. Takže navýšení o 10% možná milé není, ale nic k údivu. Jen ta forma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42585
26.6.22 19:41
@Anonymní píše:
Máme už řadu let uzavřené pojištění nemovitosti. No a teď mi přišla složenka bez jakéhokoliv upozornění předem s vyšší částkou než doposud. Jedná se o zdražení 10% Je mi jasný že se zdražuje všechno, ale u tohoto bych aspoń očekávala nějaké upozornění předem. Co to je za jednání? Mají na tohle vůbec nárok?

Je to valorizace a ber to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42585
26.6.22 19:43
@Anonymní píše:
Jsem letitý klient a za celou tu dobu jsem /ťuk´tuk/ neměla žádnou škodnou událost, tak bych tak nějak spíš očekávala spíš nějaký ten bonus ve formě slevy, ale určitě né zdražení a navíc v tomto podání. Pakáž je to.
Dnes jsem jim napsala email že s tím nesouhlasím a budu čekat co moudrého mi zas odepíší. Mám teď několik dní noční směny a fakt nehodlám sedět u telefonu a volat někam na pojišťovnu.

Ale chápeš, že to, na kolik mas pojištěnou nemovitost, už je málo třeba. Tohle je pořád levnější než nová pojistka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22058
26.6.22 20:37
@Anonymní píše:

Vcas se porozhledni po jinych pojistovnach, at potom nelitujes, ze jsi na to zvyseni nepristoupila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat