Může mimi usínat u zvuku tv a později?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Agiba
Kecalka 347 příspěvků 1 inzerát 06.10.14 22:57
Může mimi usínat u zvuku tv a pozdeji?

Zrovna tu resime s manzelem - muze mimi usinat u tv?? Nemuze vnimat ty zvuky a mit z toho pak spatne sny??
Nasla sem podobne diskuze, ale nase situace mi prijde jina.

Uz od narozeni nesnasi byt nas malej sam, prenasela sem, nechtel ani ven pri porodu a tak se chova porad. V sestinedeli mi z toho hrabalo, ani na zachod sem nemohla, ale cim je starsi, tim je samozrejme samostatnejsi. Praktikuju attachment parenting, rozhodne ho nenecham vyrvat se a ani jinak brecet o samote, kdyz vim, jak to zastavit. Chvilku to trvalo, hodiny breku, stresu a uspavani po porodu ale pres dva mesice (klukovi jsou ted 3 mesice a tyden) mame absolutne pohodove vecery a usinani (nocni a posledni dobou i uzasne denni spani). Figl je v tom, ze po nakojeni a zavinuti (swaddle me) soupneme maleho s dudlikem do autosedacky (vajicka), posadime vedle stolu a jeden z nas houpe. Vecerime, koukame na tv, malej nekdy kunkne, nekdy vyflusne dudlik, nekdy chce zhoupnout ve vzduchu, ale nic prisernyho, zdlouhavyho a srdcervouciho. Proste spokojene kouka, co delame a v klidku si usne. Prenasime az vytuhne uplne, cca za pul hodky.

Jde mi o to, zda, pokud slysi, ale to asi telku slysi, zda nemuze mit nejake spatne sny (i kdyz doted spinka krasne), nebo zda ho to nejak nemuze spatne ovlivnit do budoucnosti?? Svetlo na nej nejde, obraz z telky taky ne… :nevim:
Dekuj za nazor!!

Jeste prosim nevite, jak moc vadi pozdejsi uspavani?? Manzel chodi az kolem 8 a oba chceme, aby si maleho jeste uzil, aby prcek neznal jenom mamu se kterou je prakticky non stop. Takze si hraji, nekdy nakojim, vykoupeme a jeste blbnou a ja pak zaverecne dokojim do klidu…takze pak uleha do sedacky treba i o pul 9, v 9 a jeste par minut usina. Je to proti necemu?? :nevim:

Diky vsem zucastnenym :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 06.10.14 23:02

Jako proti cemu by to melo byt? Kamaradky kluk usina od miminka o pulnoci. Uspavani v sedacce mi prijde desny a, ale k dotazu - nemyslim si, ze by mely zvuky z tv necemu vadit. My jsme bydleli prvnich pet mesicu v 1kk a taky jsme se divali na tv nebo spolu komunikovali…

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 06.10.14 23:03

@Agiba malej nám do 4 měsíců usínal 22-24 hodin, pravidelně. Prostě mu to dřív nešlo. V tom bych problém neviděla. Ale pozor na to uhoupávání v sedačce. Taky jsme hopsali na balonu :lol:, nic jiného nezabíralo :?, ale ve 3,5 měsících jsme začali polehounku posouvat hranice.. nechtěli jsme hopsat do 2 let ;) Podle mně byste měli včas trénovat na usínání v postýlce..a ten správný čas nepropásnout..pozná ho jedině matka ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 06.10.14 23:07

Zvuk tv bych neřešila, i když na střílečky bych tedy nekoukala, to je nepříjemný i mě. a že chodí pozdě? v 9 fakt není pozdě, mě momentálně nespí ani jedno dítě :oops:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 06.10.14 23:07

Ahoj, náš brouček taky chodí spát až kolem 9 večer, dnes usnul 21:45. Už od narození ho nedávám spát nijak brzo, prostě mezi 8-10 večer. Dřív rozhodně ne. :-) A jinak mi běžně usíná u kojení a s manželem u toho koukáme na seriál na notebooku. A nevypadá, že by měl nějakou újmu :-)

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 06.10.14 23:10

Mala 14m spava u tv dodnes. Spime spolu v jedne loznici. Jen tedy chodi spat pred osmou a ja pokud se chci divat na tv, mam nepruhledny paravan, ktery dam k postylce a supnu nad ni nebesa, aby ji „poskakujici“ obraz prilis nerusil a zvuk mam na minimum, ale ja mam abnormalne vyvinuty sluch, takze slysim i travu rust :mrgreen:, tak mi to nevadi. Ale chystam se, ze zacne chodit spinkat sama, kojim, takze stale usina u me a to pak uz tv zapinat nebudu. Nicmene k tvemu dotazu, nemyslim si, ze by to necemu vadilo, ovsem pravda je, ze nesnasim horory, ruzny lekaky a strilecky a tomu podobne, takze moje tv jede jen dokumenty a komedie ;)

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45264 příspěvků 06.10.14 23:12

Pokud by mu pozdni usinani vadilo, tak to da vedet. Dcera si nastavila rezim sama, do pul roka neusnula pred pul jedenactou, pak ze dne na den zacala chodit spat v pul devate a to ji drzi doted (nyni uz i bez odpoledniho spanku). Tise pustenou TV bych neresila, ja hodne casto poslouchala a posloucham cedecka, to mas taky ruzny zvuky.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 06.10.14 23:13

Já si z dětství pamatuju, že jsem pravidelně chodila přitulit se k tátovi a on u toho koukal na telku, já usnula. Nijak mě to nepoznamenalo ;)

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 06.10.14 23:14

A abych nezapomnela, cca do pul roku chodila spavat az kolem desate i pozdeji, driv proste neusnula. Od pul roku jsem to po deseti minutach smerovala k te osme i pul devate. Ted kdyz vidim, ze je hodne unavena, snazim se vse stihnout i pred osmou. Myslim, ze to nicemu nevadi, to spis az treba bude chodit do skolky, tak aby bylo mrne vyspany, protoze uz musi nekam vcas dorazit.

Pájínek
Stálice 53 příspěvků 1 inzerát 06.10.14 23:15

Nasemu malemu jsou 2 mesice a tyden a uspavame zatim dost nepravidelne. Vetsinou pul 10, ze stejneho duvodu jako zakladatelka. Manzel si chce deti uzit a rano spolecnost aspon dele:)
Tv podle me neva.

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 06.10.14 23:27

Tak nase 10 mesicni bezne usina u tv, jelikoz spime v obyvaku. Davam tam ale neco neblikaciho a hodne ztlumuji zvuk, na tv nevidi. Spat chodi mezi 22:30 a 23 hodinou, ja bych v 8 fakt neusla a pri mem usinani kolem 2 rano bych odmitala vstavat pred 10 dopoledne :lol: Pokud diteti posunuty rezim nevadi a neni utahane, tak je to v poradku.

ncc1701
Echt Kelišová 7987 příspěvků 06.10.14 23:29

Bydleli jsme v 1+1 a televize byla jediným kontaktem s dospělými lidmi. :-) Syn snad následky nemá. Naopak umí spát, i když je kolem něj solidní rachot. :-)

mrs.gendy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 23:51

Taky jsem naopak radsi, kdyz jde spat pozdeji, jelikoz jsme s mojim spis nocni tvorove :think:
nekdy ale vytuhne i driv a nenadelam nic. spis ta autosedacka je desiva. nekde jsem cetla, ze neni dobry pro spanek ditete aby usinalo na jednom miste a potom se probouzelo uplne jinde. i tam bylo o pretrhavani spanku a tak. tv bych ani tak neresila, jako to misto ke spanku. uz byste meli radeji ucit usinat v postylce.je to k nezaplaceni.
me kdyz kobliha zacne knourat vecer, tak ji zabalim do deky a hnedka soupnu do postylky, zapnu hudbu a ona uz si usne sama. bez uspavani, houpani. to by ji akorat rozptylovalo. a to je tez na me zavisla jak pijavice.kdyz to par dni po sobe budete zkouset a hlavne neustoupite, tak si zvykne rychle ;)

ncc1701
Echt Kelišová 7987 příspěvků 06.10.14 23:55

Já jsem taky noční tvor, a tím spíš jsem ráda, když oba usnou v šest a já mám před sebou třeba sedm hodin nerušené zábavy (úklidu) :-D

Deninina
Závislačka 3951 příspěvků 07.10.14 00:05

Televize podle mě nevadí, náš malý to měl a má taky jako kulisu a nevšimla jsem si za ten rok jeho života, že by mu to nějak vadilo. Myslím, že to ani nevnímá. Co se týče doby uložení, tak to je totálně jedno, udělejte si to tak, jak to bude vyhovovat vám. Dítě nemá hodinky :) Jen bych asi omezila tu sedačku na spánek, přes den mi malý taky spal v lehátku, ale večer pěkně do postýlky. Od 3-4 měsíců se naučil usínat sám ( nechávala jsem vyřvat ) a teď v roce je to k nezaplacení, protože ví, že když ho položím do postýlky, tak už nepřijdu, on si tam ještě hraje, povídá a pak usne. Ukládám kolem 8 a někdy je vzhůru ještě v 9, ale i když nás slyší, že chodíme kolem pokojíčku, tak si tam vykládá, ale nepotřebuje mě, takže máme s přítelem čas sami pro sebe. Pletete si na sebe bič, zvykne si na uhoupávání a vaši přítomnost u usínání a později se hůř přeučuje :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >