Může mít kojení vliv na psychiku?

2.12.18 00:54

Muze mit kojeni vliv na psychiku?

Snazila jsem se tohle tema najit a neco nasla, ale jen trochu. Malemu je 6 mesicu. Nejvetsi boomm co se tyce psychiky byl prvni 2 mesice. Porod byl prirozeny, cca 21 hodin, epidural a oxytocin podan. Cekala jsem ze sestinedeli bude zahul, ale vlastne to zaclo az pak. Plne kojim, maly nema problem. Technika ok a pribira krasne. Mozna az moc??? Ale… ja mam problem sama se sebou. Po porodu jsem strasne vznetliva, a na nervy. Vytoci me hned cokoliv. Respektive se mi strida obdobi klidu a boure. Proste jsem strasne rychle na nervy, kdyz treba maly nechce hned usnout apod. Obcas se fakt nepoznavam. UPRAVILO SE VAM TO PO SKONCENI KOJENI? Chci jeste par mesicu kojit, ale razim heslo, spokojena matka je spokojene ditko. Svoje ditko miluji nadevse. Zivot bych za nej dala. Proto me mrzi, kdyz jsem najednou na nervy a tak to pusobi i na malyho. Dekuji predem za osobni nazory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

28217
2.12.18 00:59

Neřekla bych, ze je to z kojení … ale ze proste s dítětem je to někdy o nervy no … ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
2.12.18 04:21

@Richmont mě se to třeba srovnalo až po skončení kojení..přesně po 6 měsících..měla jsem známou a říkala,že jí kojení teda skoro odrovnalo,vstávala co půl hodinu každou noc..no kojila až skoro do 2 let dítka..a to chtěla odstavit dříve, kolem roka,aby se víc vyspala a nabrala síly a zároveň i srovnala psychiku, ale…čím je dítko starší tak dostává tzv „rozum“ a je čím dál těžší ho odstavit jen tak ze dne na den, ale i postupně..doporučuje se právě kolem toho 6.měsíce,pak se to láme..ale samozřejmě, každé dítko je jiné, to je jen zkušenost..hodně štěstí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27284
2.12.18 07:35

A nejsi i nevyspalá? To dělá hodně. Já jakmile mám horší noc, tak i když se třeba necítím přes den nějak extrémně unavená, tak si ale všímám, že reaguju podrážděněji a startuju na první dobrou, jak se říká.

A ohledně odstavu, tak fakt každé dítě je jiné, staršího jsem odstavovala kolem desátého měsíce, hezky už ale jedl příkrmy a UM mu chutnalo, no trošku mu trvalo než to řijal, ale přijal. Zato mladší, ten nejedl nic, byl v podstatě plně kojený až do roka a UM absolutně nechtěl, bála jsem se, jak ho odstavím, musela jsem kvůli operaci a on byl úplně v pohodě a najednou začal úplně normálně jíst :-) Čekala jsem větší tyátr, navíc je dodnes velmi zásadový, co se jeho věcí týká, ten se jen tak nenechá odradit… :-)

Každopádně mně třeba nepřijde, že bych se psychicky nějak více srovnala, ukončením kojení. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
2.12.18 07:50

S ukončením kojení se mi psychika nezlepšila.
Mě na psychiku hodně pomáhal fyzický kontakt s dítětem, tulení a nošení. A u kojení jsem zažívala spíš krásné chvilky, spokojenost. Když jsme v 1,5 roce přestali kojit, tak spíš jsem měla problém s tím, že už nekojím.

Jinak nervy mi ujíždí hlavně ze špatného, nebo moc přerušovaného spánku. Pomáhala mi na to čokoláda :mrgreen: Případně občasný čas „sama na sebe“.
My teď máme vzdor u dvouleťáka a to je někdy fakt mazec. Ale jaký jsme si ty děti udělali takový je máme. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
2.12.18 07:56
@eileithia píše:
@Richmont mě se to třeba srovnalo až po skončení kojení..přesně po 6 měsících..měla jsem známou a říkala,že jí kojení teda skoro odrovnalo,vstávala co půl hodinu každou noc..no kojila až skoro do 2 let dítka..a to chtěla odstavit dříve, kolem roka,aby se víc vyspala a nabrala síly a zároveň i srovnala psychiku, ale…čím je dítko starší tak dostává tzv „rozum“ a je čím dál těžší ho odstavit jen tak ze dne na den, ale i postupně..doporučuje se právě kolem toho 6.měsíce,pak se to láme..ale samozřejmě, každé dítko je jiné, to je jen zkušenost..hodně štěstí :mavam:

Já jsem na spánek hodně náročná, abych mohla fungovat. A někdy po 1.narozeninách jsem řekla dost a dítě naučila, že v noci se prostě nekojí a spí se. Protože oni se ty děti budí už jen ze zvyku a nepotřebují mlíko Xkrát za noc. Mlíko měl 3× denně ráno - v poledne - a večer. Mezitím jedl normální jídlo. A když se v noci budil, že chce pít, tak dostal hrníček s vodou.

Takže pokud se chcete dobře vyspat, nemusí to nutně znamenat konec kojení ;-)
(já kojit přestala v 1,5 roce z důvodu těhotenství a :poblion:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4367
2.12.18 08:41

Já třeba měla spíš rozházené hormony po porodu, kojení k tomu jen přispívalo, do toho úzkosti. Přešlo to úplně po šesti měsících samo, ale kojila jsem do jeho dvou let, takže si nemyslim, že by kojení bylo to jediné, co to ovlivnuje. Ale jistě taky, vliv na hormony ma,tak i na psychiku. Je možné, že se to u tebe taky brzy ustálí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.18 09:31

Me prave malej spi celou noc, vyspala jsem. Kojeni jako takove me bavi. Takze urcite v tom jeste aspon chvili setrvame. Jen mi slo o to, jestli ty hormony prave muzou mit vliv na spatnou psychiku obecne, ze je zenska hned hodne nervni i kdyz dela neco jineho, ze ma i uzkosti nekdy atd, pac to jsem mela kdysi jen kdyz jsem brala HA a pote co jsem s ni sekla tak byl naprosty klid a vratilo se to az po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama