Může mít syn příjmení po otci, když nebude v rodném listě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nektarinka321
Povídálka 15 příspěvků 01.01.17 22:46
Může mít syn příjmení po otci, kdyz nebude v RL?

Zdravím. Je mi 18 let a jsem ve 22. týdnu těhotenství. S otcem dítěte jsem se dohodla, že nebude v rodném listě. Nechce to proto, že neví jistě jestli bude schopný posílat výživné každý měsíc. Chci mu vyhovět, protože vím, jak na tom finančně je a že se o dítě zvládnu finančně postarat i bez něj. Nežijeme spolu a určitě ani v budoucnu nebudeme. Dozvěděla jsem se, že čekám syna a chtěla bych vědět, jestli může mít příjmení po otci i když otec nebude v rodném listě. Protože přeci jen synovi příjmení zůstane a já nechci aby měl moje. Byla bych ráda kdyby měl příjmení po něm. On se starat bude, jen nebude v RL.. A taky vůbec nevím, kde se takové věci zařizují. Prosím o odpověď, je to moc důležité a nevím si s tím rady…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67893 příspěvků 01.01.17 22:48

Ne

iiiv
Extra třída :D 10959 příspěvků 01.01.17 22:48

Ne, nemůže :)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 01.01.17 22:49

@Nektarinka321
Nedělej to tomu dítěti.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 01.01.17 22:50

Ne.

A to s tím postaráním. Tuším že ti to bylo doporučeno ho tam nezapsat kvůli dávkám, tak jenom hlásím že bez otce v RL nově nedostaneš nic. Jenom příspěvek na bydlení, přídavek na dítě (to je pětistovka) a rodičák. Nic víc, i kdyby jste jedli hlínu. Pokud bydlíš a bydlet budeš u rodičů tak ok. Jinak nevím z čeho chceš to dítě uživit… :nevim:

Pokud by se tobě něco stalo, dítě jde do domova a otec ho už nikdy neuvidí. Protože ze zákona je to cizí člověk jestliže není zapsán v RL. Pokud zemře, nedostanete nic. Nebude moct o dítěti jakkoliv rozhodovat. Nebude za xx let dědit. Nebude moct uplatňovat slevu na dani. Nebude moct jít s dítětem na úřad. A jednoho krásnýho dne se dítě zeptá proč není otec v RL. No, hodně štěstí. Nezapsat otce je velká blbost. Zapsat ho můžeš a nemusíš po něm chtít ani korunu. Nikdo nesleduje jestli alimenty platí, jen v případě že to ženská podá na policii. Takže i ten tvůj důvod není důvod :kytka:

Příspěvek upraven 01.01.17 v 22:54

Nektarinka321
Povídálka 15 příspěvků 01.01.17 22:51

@Kobliha51
Co mu nemám dělat?

Helileli
Závislačka 2970 příspěvků 01.01.17 22:51

Kdyz otec neni v RL, pro matriku neexistuje, nemuze mit dite prijmeni po nem.
S vyzivnym muzete udelat gentlemanskou dohodu mezi sebou, nikdo to nebude kontrolovat, zda ho posila ci ne, to bude tvoje starost.
Pokud otec neni problemovy, mel by v RL byt, uz treba jen proto, kdyby se s tebou neco stalo…

Nektarinka321
Povídálka 15 příspěvků 01.01.17 22:52

@Aletheia
O dávky mi nejde. Jen vím že moje mamka mi pomůže :)

Gosi
Kelišová 5694 příspěvků 01.01.17 22:52

Ne, nemůže… o částce, kterou bude platit se můžete myslím domluvit, a pokud ti to nepošle jeden měsíce, ale další ti pošle za oba měsíce, nemusíš se s ním hned soudit o neplacení…

xjuklickova
Kelišová 5121 příspěvků 1 inzerát 01.01.17 22:53

Ne nemuze mit cizi příjmení. Zapis ho do rodneho listu, alimenty jsou o domluvě, takze pokud je nechces, tak okradas sve dite, nebot to nejsou tve penize. Ale kdyz se s otcem domluvite, ze se bude starat jinak, tak nevidim duvod proc by nemohl byt i zakonny otec. Pises, ze zajem ma, tak tomu ditku neber tatu jeste nez se narodil.

terinka4444
Hvězda diskuse 67893 příspěvků 01.01.17 22:53
@Aletheia píše:
Ne.

A to s tím postaráním. Tuším že ti to bylo doporučeno ho tam nezapsat kvůli dávkám, tak jenom hlásím že bez otce v RL nově nedostaneš nic. Jenom příspěvek na bydlení, přídavek na dítě (to je pětistovka) a rodičák. Nic víc, i kdyby jste jedli hlínu. Pokud bydlíš a bydlet budeš u rodičů tak ok. Jinak nevím z čeho chceš to dítě uživit… :nevim:

Pokud by se tobě něco stalo, dítě jde do domova a otec ho už nikdy neuvidí. Protože ze zákona je to cizí člověk jestliže není zapsán v RL. Pokud zemře, nedostanete nic. Nebude moct o dítěti jakkoliv rozhodovat. No, hodně štěstí. Nezapsat otce je velká blbost. Zapsat ho můžeš a nemusíš po něm chtít ani korunu. Nikdo nesleduje jestli alimenty platí, jen v případě že to ženská podá na policii. Takže i ten tvůj důvod není důvod :kytka:

Příspěvek upraven 01.01.17 v 22:52

já myslím, že hodlají i ty přídavky na dítě vzít bez otce v RL. Co se to tady rozmáhá, to už je fakt vrchol.

nesssinka
Extra třída :D 10385 příspěvků 01.01.17 22:54

http://www.mvcr.cz/…rijmeni.aspx

vejilka
Závislačka 4615 příspěvků 01.01.17 22:55
@Nektarinka321 píše:
Zdravím. Je mi 18 let a jsem ve 22. týdnu těhotenství. S otcem dítěte jsem se dohodla, že nebude v rodném listě. Nechce to proto, že neví jistě jestli bude schopný posílat výživné každý měsíc. Chci mu vyhovět, protože vím, jak na tom finančně je a že se o dítě zvládnu finančně postarat i bez něj. Nežijeme spolu a určitě ani v budoucnu nebudeme. Dozvěděla jsem se, že čekám syna a chtěla bych vědět, jestli může mít příjmení po otci i když otec nebude v rodném listě. Protože přeci jen synovi příjmení zůstane a já nechci aby měl moje. Byla bych ráda kdyby měl příjmení po něm. On se starat bude, jen nebude v RL.. A taky vůbec nevím, kde se takové věci zařizují. Prosím o odpověď, je to moc důležité a nevím si s tím rady…

To nechápu :D ted jsem to četla dvakrát tak ty nechceš otce v Rl protože se nedokáže postarat a žít spolu nebudete ale příjmení chceš po něm…To určitě nepůjde pěkně to smrdí že chceš nejspíš udělat podvod na dávkách nebo nechápu tvou logiku :mrgreen: :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 67893 příspěvků 01.01.17 22:56
@Nektarinka321 píše:
@Aletheia
O dávky mi nejde. Jen vím že moje mamka mi pomůže :)

je to hloupost, totální ptákovina, nenapsat otec jen kvůli tomu, že teď nemůže pravidelně platit výživné. Když ty je nebudeš chtít a nebudeš se soudit, nikdo se nebude pídit, jestli ti je platí. Jediný kdo z něj může dostat soudně alimenty jsi ty, když to neuděláš, nikdo jiný ho nutit nebude. A pozor, kdyby se zapsal časem, tak všechno neprávněně čerpaé jako třeba porodné se vrací.

To co se chystáš udělat je hloupost a to hodně veliká a důvod, kterým to odůvodňuješ je trapný a nicotný

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 01.01.17 22:58
@Nektarinka321 píše:
@Aletheia
O dávky mi nejde. Jen vím že moje mamka mi pomůže :)

Přečti si prosím co jsem ještě dopsala. Opravdu neděláš dobré rozhodnutí a věř, že většina z nás ví o čem mluví a na tu chybu dojedeš. Ne teď, ale dost možná za tři roky až se budeš chtít osamostatnit, nebo za pět až bude chtít tatínek někam s dítětem ale nebude moct protože tatínkem není… No žádná sranda a jednou ti to dojde. Ale chápu že teď to máš v hlavě naplánováno jinak a nikdo ti to nevezme..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >