Může na 1.stupeň ZŠ učit nevystudovaná učitelka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 14:41
Může na 1.st.ZS učit nevystudovana učitelka?

Máme na škole novou „učitelku“, která ještě nemá dodělanou školu, teprve studuje, nemá ani titul Bc., a přesto plnohodnotně učí. Na vysvědčení bylo uvedeno jméno jiné učitelky (zřejmě by to byl problém). Je tohle legislativně možné?

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 14:52

Také mám zkušenost s učitelkou na 1. stupni bez ped. vzdělání a bez VŠ. Ale protože ji děti milují a umí je naučit neřeším to. Myslím, že kvalita výuky a umět zaujmout třídu je důležitější než vystudovane školy.

Piiimiii
Kecalka 452 příspěvků 03.04.18 14:55

Tak to je celkem masakr…legislativně do toho nevidím takže ti neporadím…ale vůbec nechápu, jak je možné napsat na vysvědčení jméno jiné učitelky- ona nefiguruje v jiné třídě?…to mi přijde hodně přes čáru…kterou třídu učí?…jak ji vedení vykazuje?…rodiče se po tom nepídili? 8o

elen-ka
Extra třída :D 12312 příspěvků 23 inzerátů 03.04.18 14:56
@Anonymní píše:
Máme na škole novou „učitelku“, která ještě nemá dodělanou školu, teprve studuje, nemá ani titul Bc., a přesto plnohodnotně učí. Na vysvědčení bylo uvedeno jméno jiné učitelky (zřejmě by to byl problém). Je tohle legislativně možné?

Pokud vím, tak to lze tak, že ji dozor dělá učitelka s praxí.

Dcera má buď čerstvě dostudovanou nebo učitelku v posledním ročníku. Teď jsem se dívala na stránky školy, také nemá titul. Nevadí mi to, učí dobře.

dickys
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 03.04.18 15:02

Může, ale musí být ve studijním procesu. Přítel taky teprve dodělává Bc a normálně učí.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25069 příspěvků 03.04.18 15:19
@Piiimiii píše:
Tak to je celkem masakr…legislativně do toho nevidím takže ti neporadím…ale vůbec nechápu, jak je možné napsat na vysvědčení jméno jiné učitelky- ona nefiguruje v jiné třídě?…to mi přijde hodně přes čáru…kterou třídu učí?…jak ji vedení vykazuje?…rodiče se po tom nepídili? 8o

To není nic zvláštního. Používá se to běžně. Třeba když je učitel nemocný.
A učit může i člověk, který teprve studuje.

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 43 inzerátů 03.04.18 15:43

Je to úplně normální. Ta podepsaná uč. je učitelka, která by ji měla kontrolovat. Většinou se berou „páťáci“ s tím že si dodělávají při práci ten poslední ročník. Nicméně pokud je šikovná tak dle mě lepší než věčně napruzená důchodkyně.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 03.04.18 16:08
@dickys píše:
Může, ale musí být ve studijním procesu. Přítel taky teprve dodělává Bc a normálně učí.

Nemusí ani studovat. Pokud ředitel nesežene učitele s odpovídající kvalifikací, může přijmout i učitele bez kvalifikace. Občas je ředitel rád, že sežene vůbec někoho. Měli jsme ve škole učitelku po škole, na konci zkušební doby si učení rozmyslela, s tím že jí to nebaví. K poslednímu listopadu odešla, ředitelce to řekla den předem. A od prosince nebyl nikdo, kdo by se před děti postavil. Byla pak ráda za učitelku bez VŠ (na škole je už 3. rokem a učí dobře, děti ji mají rády).

dickys
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 03.04.18 16:20

@sloninka
To je pravda, někde je to bida a berou i bez kvalifikace, ale zase pak jsou tihle první na rane, když není úvazek. Spletla jsem si to asi s platovymi třídami, tam musí být aspoň ve 3.rocniku, aby měl plat jako učitel (aspoň tak mu to ředitelka říkala).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 16:21

Nemusí ani studovat. U nás ve škole učí už několik let družinářka, protože ředitelka nemůže nikoho sehnat. Příští rok budou učit už nevystudované 2. Učitelek na první stupeň je poměrně nedostatek. U nás učí mimo jiné i 3 důchodkyně a všechny by už chtěly skončit, ale je jim to hloupé, protože ředitelka nemůže nikoho sehnat.
Sama jsem učila bez vzdělání. Dodělávala jsem si školu při učení a dodělala až na mateřské. Nebyl s tím problém. Naopak studující je ještě pohoda. Studující učit mohou.
Perlička na závěr. Loni šla do důchodu jedna kolegyně (v té době 67 let). Během týdne jí volali ředitelé z 6 okolních škol, jestli nechce jít k nim. Naše ředitelka jí přemlouvala, jestli by si to nemohla rozmyslet. Takže se nedivím, že učí i neaprobovaní.
Jak to je tím, že je napsaný někdo jiný, nevím, ale klidně to může být tím, že jen zaskakuje za nemoc. :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44790 příspěvků 03.04.18 16:21

Osobne neznam uc., ktera nema vzdelani.
Ale v Praze mi loni na tabore skoly nabidli druzinu, kdyz jsem rekla, ze nyni asistuji, protoze teprve studuji. Tak mi rekli, ze osvedcila se a hlavne si spolehliva. Nam staci potvrzeni o studiu.
U nas nehrozi. Asistuji, supluji, ale vic si do statnic neskrtnu.

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 17:37

My měli na ZŠ před 10zi lety učitelku ktera studovala Bc. A úplně skvělá byla…

hanna1980
Povídálka 17 příspěvků 19.04.18 02:48
:,(

Příspěvek upraven 20.04.18 v 02:07

hanna1980
Povídálka 17 příspěvků 19.04.18 02:53
:roll:
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >