Může na mě dítě zapomenout?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
9.1.22 14:11

Mám 2 letou holčičku a po rozchodu se ženou mám strach, že na mě může „zapomenout“, nebo celkové vztahove ochladnout, až spolu tolik nebudeme a žena si pořídí jineho chlapa.

Ted chci víkendy a středu v týdnu. Az bude starší a dokážu si zařídit adekvátní domov tak bych chtel stridavou.

Jak to máte vy po rozchodu, jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2350
9.1.22 14:17

Podle mě u takto malého dítěte záleží také hodně na protějšku - tedy na ex. Jak bude k tomu přistupovat, a na dítě působit. Pokud tam není nějaká pomstychtivost, a má to ta ženská v hlavě v pořádku, tak dítě, které je s tebou dál pravidelně v kontaktu nezapomene ani nezanevře na rodiče.

Na druhou stranu, všechno je na dohodě i u tebe. Takovéto „teď chci to“ a „později chci to“ nezní moc fajn. Ideální je dohoda a plnit potřeby dcery, ne diktovat, kdo kdy jak…

Příspěvek upraven 09.01.22 v 14:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29873
9.1.22 14:18

@OldSpace dotaz nedává smysl, když s tebou bude dítě ve středu a o víkendu, tak přece nemůže zapomenout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6657
9.1.22 14:26

Můj manžel je rozvedený se svou ženou od doby kdy mladší měla necelé tří roky. Bral si obě holky na víkendy, prázdiny…jak to práce dovolila. Nyní má holka 10,5 a je právě u nás na víkend…byla tu i týden mezi svátky. Nezapomněla a ráda k nám jezdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
9.1.22 14:27

Ještě jsem neslyšela, že by dítě zapomnělo, když se s otcem dál stýká. Nemyslel jste tím spíš to, jestli se nemůže stát, že by dítě mělo raději nového přítele ženy (až ho ona bude mít), když ho dítě bude vidět častěji, než vás? Toho bych se spíš nebála. Kamarád to tak má, že syna vidí jednou do týdne, tedy daleko méně často, než nový přítel matky, který s ní a dítětem bydlí. A malý moc dobře ví, kdo je jeho táta a má ho pořád moc rád. Nového strejdu má tedy rád taky, ale kvůli tomu na tátu opravdu nezapomněl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3936

Jako upřímně? Nenalhávala bych si, ze to pro dítě bude stejné, jako kdybyste byli kompletní rodina. Navíc pochybuji, že by se matka vzdala všech víkendů až nastoupí do práce. Dítě už vždycky bude půlit svůj čas mezi dva lidi. Mít dvě domácnosti. Taky bude záležet na tom, jak spolu budete trávit čas. Dítě nezapomene, ale nikdo Vám nezaručí, že ten vztah bude fajn, hodně bude záležet na matce a samozrejme na Vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7205

Nemůže, pokud BUDETE V KONTAKTU..

pokud v kontaktu nebudete (aspoň fakt 2× týdně, je ještě maličká), tak do tří let věku dítěte si dítě nepamatuje fakt skoro nic..
takže mám v okolí dost případů, kdy se dítě s bio-otcem nestýká, bere za tátu otčíma a bio-otec slouží jen jako plátce výživného.. (většinou si za to může sám.. neplatí pravidelně, nezajímá se, dítě si nebral.. časem ho dítě přestalo znát a nechtělo tam… ).. občas to ještě zachraňuje babička, což občas taky vidím, že otec sice aktivita na nule (často má taky třeba novou rodinu úplně jinde, nebo jezdí kamionem nebo milion jiných situací), ale s babičkou se dítě aspoň občas stýká..

tak to neprokaučuj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 14:31

Nezapomene, pokud se ji budeš věnovat a bude cítit, že ji máš rád.
Jinak střídavá péče je vymyšlenost pro rodiče ne pro děti. Na to nezapomínej.
Pro dítě je hodně těžké, když má dva domovy a vlastně je pořád na cestě.
Nikam nepatří napořád.
Každý týden si sbalí raneček a stěhuje se jinam.
Když budeš mít novou partnerku a exžena partnera dcera nezapadne nikam - bude v obou rodinách jen na chvíli. Prostě návštěva.
Mysli hlavně na blaho dcery ne svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27502
9.1.22 14:44

Nezapomene, zvlášť, když si ji budeš brát. My šli s ex od sebe když bylo synovi 2 a půl roku a to si ho ex ze začátku vůbec nechtěl brát, malého si brali max jeho rodiče, kolikrát se i několik měsíců neozval. Teď bude synovi 7 a jezdí tam v pohodě, ex asi došel k tomu, že jak to nemá plenky a dá se s tím mluvit, tak to může být i celkem zábava 8) no každopádně se teda zapojil a bere si syna každý druhý víkend a vztah mají dobrý. Ono ty děti ten čas vnímají jinak než my, záleží jak ten váš společný čas vyplníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 14:52

Původně jsme to měli jeden týden úterý + neděle, když jsem měla syna na víkend já, další týden úterý + víkend on.. ale později syn hodně mluvil o taťkovi, tak jsem mu sama navrhla v týdnu, kdy mám víkend já, aby za ním jezdil ještě ve čtvrtek, takže jeden týden se vidí út, čt, ne a druhý týden út a víkend…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 15:26
@Anonymní píše:
Původně jsme to měli jeden týden úterý + neděle, když jsem měla syna na víkend já, další týden úterý + víkend on.. ale později syn hodně mluvil o taťkovi, tak jsem mu sama navrhla v týdnu, kdy mám víkend já, aby za ním jezdil ještě ve čtvrtek, takže jeden týden se vidí út, čt, ne a druhý týden út a víkend…

A jak si to zvladla? Ja mam 9 let dceru. S byvalim to mame tak, ze kdyz jsem v praci kratky a dlouhy tak je u neho a jinak u me. Ma vlastne 2 domovy. U neho ma svoje veci a u me take, takze si bere jen tasku s ucenim. Nejak jsme se uz zajeli ale stejne je to nekdy na houby.

• Citovat
  • Nahlásit
2082
9.1.22 16:09

Táta odešel, když mi byl rok a nezapomněla jsem. A to si většinou vzpomněl tak 1× za rok. Když jsem byla mladší tak možná 2×. Když mě měl vyzvednout ze školky tak občas zapomněl on :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
9.1.22 17:53

Myslím že děti velice rychle pochopí, že dvoje rodiče mají i svoje výhody. Hlavně dvoje narozeniny a vánoce bývají velice oblíbené. Pokud oboje rodiče fungují bez nějakých problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
9.1.22 18:28

U malého dítětě záleží na kvantitě společně stráveného času (malým dětem jde čas velmi pomalu, na rozdíl od nás, dospělých, co je pro nás půl roku, je pro ně cca rok), u větších dětí jde o kvalitu společného času (taky ho už tolik nemají a chtějí ho trávit i s kamarády).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat